Pracowity weekend rawiaków!

Po tym jak w drugiej połowie sierpnia odwołany został ostatni turniej Pierwszej Ligi katowiczanie mieli miesiąc odpoczynku od meczowej rywalizacji. Nie oznacza to jednak, że ten czas został przez nich zmarnowany. Treningi odbywały się regularnie, trzy razy w tygodniu, a rawiacy skupili się w tym czasie przede wszystkim na poprawieniu gry w defensywie. Jakie są efekty tych treningów przekonać będziemy mogli się już w najbliższy weekend, w czasie którego katowiczanie stoczą aż cztery pojedynki.

Po miesięcznej przerwie od boiskowych zmagań pierwszym rywalem katowickich baseballistów będą zawodnicy Silesii Rybnik. W sobotę pomiędzy tymi zespołami rozegrane zostaną dwa spotkania w ramach Śląskiej Ligi Baseballu. Rybniczanie zajmują pewne pierwsze miejsce w tabeli regionalnych rozgrywek, odnosząc sześć zwycięstw na sześć spotkań. W ostatnich dwóch spotkaniach rybniczanie zaprezentowali się bardzo dobrze, pewnie i wysoko ogrywając zespół Kraków Kings. Katowiczanie aktualnie są na trzecim miejscu, przy dwóch wygranych i czterech porażkach. Wygrana w spotkaniu z wyżej notowanym rywalem pozwoliłaby im na włączenie się do walki o zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach ŚLB. Jednak o to będzie bardzo ciężko. Jak do tej pory podopieczni Michała Glumińskiego zdołali pokonać rywali z Ekstraligi tylko raz, na boisku w Katowicach. Jedyne tegoroczne spotkanie obu drużyn w ramach Śląskiej Ligi Baseballu zakończyło się wysokim zwycięstwem rybniczan 13-2. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 10.30.

W niedziele przyjdzie kolej na dwa spotkania sparingowe, w których rawiacy zmierzą się z drużyną Ravens Lublin. Dla obu drużyn będzie to pierwsza konfrontacja w historii, więc z całą pewnością obu ekipom będzie zależało na jak najlepszym pokazaniu się. Oba zespoły mierzyły się już co prawda na początku maja w turnieju drużyn nowo powstałych, ale niedzielna konfrontacja będzie o wiele bardziej miarodajna. W zespole z Katowic wystąpią zawodnicy z pierwszego składu, więc o zwycięstwo przyjezdnym z Lublina nie będzie łatwo. Trener Michał Glumiński jednak nie ukrywa, że w niedzielę swoją szansę w większym wymiarze czasu dostaną także nowi zawodnicy, którzy dołączyli do zespołu w tym sezonie. Zapowiadają się więc dwa, bardzo wyrównane i zacięte spotkania, w których emocji z całą pewnością nie zabraknie. Pierwsze spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.30.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy, aby razem z baseballistami Rawy Katowice spędzić tan sierpniowy weekend. Wszystkie spotkania zobaczyć będzie można na boisku baseballowym mieszczącym się przy ulicy Partyzantów w Rybniku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *