Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Pracowity weekend rawiaków!

Po tym jak w drugiej połowie sierpnia odwołany został ostatni turniej Pierwszej Ligi katowiczanie mieli miesiąc odpoczynku od meczowej rywalizacji. Nie oznacza to jednak, że ten czas został przez nich zmarnowany. Treningi odbywały się regularnie, trzy razy w tygodniu, a rawiacy skupili się w tym czasie przede wszystkim na poprawieniu gry w defensywie. Jakie są efekty tych treningów przekonać będziemy mogli się już w najbliższy weekend, w czasie którego katowiczanie stoczą aż cztery pojedynki.

Po miesięcznej przerwie od boiskowych zmagań pierwszym rywalem katowickich baseballistów będą zawodnicy Silesii Rybnik. W sobotę pomiędzy tymi zespołami rozegrane zostaną dwa spotkania w ramach Śląskiej Ligi Baseballu. Rybniczanie zajmują pewne pierwsze miejsce w tabeli regionalnych rozgrywek, odnosząc sześć zwycięstw na sześć spotkań. W ostatnich dwóch spotkaniach rybniczanie zaprezentowali się bardzo dobrze, pewnie i wysoko ogrywając zespół Kraków Kings. Katowiczanie aktualnie są na trzecim miejscu, przy dwóch wygranych i czterech porażkach. Wygrana w spotkaniu z wyżej notowanym rywalem pozwoliłaby im na włączenie się do walki o zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach ŚLB. Jednak o to będzie bardzo ciężko. Jak do tej pory podopieczni Michała Glumińskiego zdołali pokonać rywali z Ekstraligi tylko raz, na boisku w Katowicach. Jedyne tegoroczne spotkanie obu drużyn w ramach Śląskiej Ligi Baseballu zakończyło się wysokim zwycięstwem rybniczan 13-2. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 10.30.

W niedziele przyjdzie kolej na dwa spotkania sparingowe, w których rawiacy zmierzą się z drużyną Ravens Lublin. Dla obu drużyn będzie to pierwsza konfrontacja w historii, więc z całą pewnością obu ekipom będzie zależało na jak najlepszym pokazaniu się. Oba zespoły mierzyły się już co prawda na początku maja w turnieju drużyn nowo powstałych, ale niedzielna konfrontacja będzie o wiele bardziej miarodajna. W zespole z Katowic wystąpią zawodnicy z pierwszego składu, więc o zwycięstwo przyjezdnym z Lublina nie będzie łatwo. Trener Michał Glumiński jednak nie ukrywa, że w niedzielę swoją szansę w większym wymiarze czasu dostaną także nowi zawodnicy, którzy dołączyli do zespołu w tym sezonie. Zapowiadają się więc dwa, bardzo wyrównane i zacięte spotkania, w których emocji z całą pewnością nie zabraknie. Pierwsze spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.30.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy, aby razem z baseballistami Rawy Katowice spędzić tan sierpniowy weekend. Wszystkie spotkania zobaczyć będzie można na boisku baseballowym mieszczącym się przy ulicy Partyzantów w Rybniku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *