Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Porażka na zakończenie rozgrywek grupowych

Po wygranej rawiaków nad Baronami wszystkie drużyny Grupy południowej wiedziały już na których lokatach zakończą pierwszoligowe zmagania. Ostatnim akcentem tegorocznego sezonu zasadniczego było spotkanie pomiędzy drużynami Rawy Katowice i Gepardów Żory. Zbudowani zwycięstwem w pierwszym meczu katowiczanie liczyli na udane zakończenie fazy grupowej, natomiast żorzanie pewni pierwszego miejsca w grupie walczyli o komplet zwycięstw.

Mecz, który rozpoczął się o godzinie 16.00, w ataku rozpoczęli Rawiacy. W tym elemencie gry stało przed nimi nie lada wyzwanie, ponieważ jako starter w drużynie przeciwników występował Przemysław Kruczek. Katowiczanie jednak już na samym początku meczu stworzyli sobie okazję do zdobycia punktu. Na pierwszą bazę po złych narzutach miotacza dostał się Paweł Sitko, a kolejny pałkarz, Piotr Szczygieł popisał się znakomitym odbiciem. Piłka po zagraniu Piotrka poszybowała daleko na zapole i wydawało się, że startujący z pierwszej bazy biegacz zdoła zaliczyć obieg. Niestety dla rawiaków obrońcy zdołali dorzucić piłkę na bazę domową i zanim Paweł Sitko jej dotknął został wyautowany przez łapacza żorskiej drużyny. Dwaj kolejni pałkarze zostali kolejno wyautowani przez graczy defensywy i żorzanie przystąpili do ataku. W nim zagrali bardzo skutecznie, zdobywając dużą przewagę nad rywalami. Ofensywne zapędy rywali w tym meczu ograniczyć miał Piotr Szczygieł, który grał w tym meczu na pozycji miotacza. Niestety na własnym boisku żorzanie czuli się bardzo dobrze i stwarzali ogromne problemy katowickiej defensywie. Już w pierwszej zmianie zdobyli oni sześć obiegów. Druga odsłona spotkania także padła łupem gospodarzy turnieju. W ataku rawiacy zdołali dostać się tylko na pierwszą bazę, którą po błędnych narzutach zdobył Robert Hoffman. Nieco lepiej wyglądała już gra w ataku. Baseballiści z Katowic stracili co prawda kolejne dwa obiegi, jednak w ich poczynaniach nie było już takiej nerwowości jak na początku spotkania. Bardzo podobnie wyglądała także kolejna część meczu. Katowiczanie nadal nie potrafili doprowadzić biegacza do bazy domowej, a żorzanie powiększyli swoją przewagę o kolejny punkt. Przed rozpoczęciem czwartego inningu Gepardy prowadziły już 9:0. W drużynie Rawy nastąpiła zmiana miotacza, a miejsce Piotrka Szczygła zajął Robert Hoffman. Zmiany na pozycji miotacza dokonali także gospodarze – Przemysława Kruczka zastąpił Mateusz Mleczko. Obaj nowi miotacze wywiązali się ze swoich zadań i nie pozwolili stracić punktów swoim drużynom. Swój pierwszy i jak się okazało jedyny obieg w tym spotkaniu rawiacy zaliczyli w piątej części meczu. Po tym jak trafiony piłką przez miotacza został prawozapolowy Łukasz Czypionka zajął on pierwszą bazę. Następnie popisał się on udanymi kradzieżami najpierw drugiej, a później trzeciej bazy. Tę najważniejszą, a więc domową, udało mu się zdobyć po skutecznym odbiciu Piotrka Szczygła, dla którego był to już drugi hit w tym meczu. Podrażnieni takim obrotem spraw żorzanie przechodząc do ataku zaaplikowali rywalom aż pięć obiegów, rozwiewając nadzieje katowiczan na dobry wynik. W szóstej zmianie podopieczni Michała Glumińskiego nie zdołali już zdobyć bazy domowej mimo iż skuteczne odbicie zaliczył grający na pozycji łącznika Lin Che Chung. Brak punktów oznaczał przedwczesne zakończenie spotkania z powodu przewagi punktowej. Ostatecznie rawiacy ulegli Gepardom 1 do 13.

Tego dnia drużyna Gepardów Żory okazała się wyraźnie lepsza w każdym elemencie gry. Skutecznie funkcjonowała defensywa niepokonanego w tym sezonie zespołu, a z bardzo dobrej strony pokazali się ich miotacze. Przyzwoicie zaprezentowali się także miotacze zespołu z Katowic. Jedynie w pierwszej i piątej zmianie zaliczyli oni nieco słabsze momenty, przez resztę spotkania prezentując wysoki poziom. Niestety kolejny raz słabo wyglądała gra w ataku w wykonaniu katowiczan, co przełożyło się tylko na jeden punkt. Przed zawodnikami Rawy Katowice mecz o trzecie miejsce, miejmy nadzieje że w tym spotkaniu ofensywa rawiaków będzie już funkcjonować bez zarzutu!

Zespół 1 2 3 4 5 6 R H E
Rawa Katowice 0 0 0 0 1 0 1 3 2
Gepardy Żory 5 2 1 0 5 x 13 10 0
zawodnikPAABRH2B3BHRBBHPSBCSKRBIAVG
Sitko32000001000000,000
Szczygieł32021001010001,000
Glumiński33000000000100,000
Lin33010000000100,333
Szczęsny33000000000000,000
Hoffman32000001000200,000
Zagórski A.33000000000300,000
Czypionka21000000120100,000
Gwioździk21000001000100,000
Ścibór0000000000000

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *