Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Pora na pierwszy sprawdzian w tym sezonie – Rawa zaczyna BLB!

W zbliżającą się sobotę, zawodnicy Rawy Katowice udadzą się do Żor, aby rozegrać dwumecz z miejscowymi Gepardami. Dla katowiczan będzie to pierwszy meczowy sprawdzian w tym sezonie, ponieważ ich spotkanie z Silesią Rybnik w ramach pierwszej kolejki Bałtyckiej Ligi Baseballu zostało odwołane z powodu złych warunków atmosferycznych.

Rawiacy w tym sezonie nie mają szczęścia do pogody. Najpierw ich sparing z Kings Kraków zakończył się po dwóch iningach z powodu znacznych opadów deszczu, a tydzień później przez załamanie się aury odwołany został dwumecz z rybnicką Silesią. Tym samym spotkanie z Gepardami Żory będzie swego rodzaju inauguracją sezonu dla podopiecznych Patryka Michny.

Z całą pewnością faworytami sobotniego spotkania są grający na co dzień w Ekstralidze żorzanie. Prezentują się oni bardzo dobrze w lidze, notując dwie wygrane przy tej samej liczbie porażek. W BLB rozegrali oni do tej pory jedno spotkanie, pewnie pokonując MKS Jastrząb 6:1.

Pierwszy sobotni mecz zaplanowano na godzinę 10.00, a drugie spotkanie rozpocznie się 30 minut po zakończeniu pierwszej potyczki. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na boisko baseballowe przy ulicy Minimalnej 2 w Żorach. Emocje gwarantowane!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *