Pora na najmłodszych – rozpoczynamy rywalizację w Lidze Morawsko-Śląskiej

dzieci

Po emocjach związanych z baseballową majówką i pierwszym zwycięstwem zawodników seniorskiego zespołu Rawy Katowice pora na emocje związane z występami najmłodszych baseballistów naszej drużyny. 9 maja na boisku przy ulicy Boya-Żeleńskiego w Katowicach odbędzie się pierwszy turniej w ramach Ligi Morawsko-Śląskiej w kategorii do lat dziewięciu. Początek turnieju zaplanowany jest na godzinę 13.00, a udział w turnieju, oprócz drużyny Rawy, wezmą jeszcze cztery zespoły.

Turniej Ligi Śląsko-Morawskiej będzie pierwszym tego typu wydarzeniem w naszym mieście. Na boisko przy obiekcie MK Górnik na Kostuchnie przyjadą zespoły z czterech czeskich miast: Ostrawy, Ołomuńca, Sumperka, Frydka-Mystka, a rywalizować z nimi będą młodzi zawodnicy Rawy Katowice. W ramach rozgrywek ligowych zorganizowanych zostanie pięć turniejów, które wyłonią najlepszą drużynę. Impreza organizowana w Katowicach będzie inauguracją rozgrywek, w których drużyna z naszego miasta bierze udział po raz pierwszy.

Sekcje dziecięce założone zostały w zespole Rawy Katowice w październiku 2014 roku i składają się z dzieci uczęszczających do klas 1-3 szkoły podstawowej. Obecnie w Katowicach istnieją dwie grupy, które trenują w Piotrowicach i Bogucicach.

“Sekcje dziecięce założone zostały przy dwóch szkołach podstawowych: Szkole Podstawowej numer 32 w Piotrowicach i numer 13 w Bogucicach. Zespół liczy obecnie ponad piętnastu zawodników, zarówno chłopców jak i dziewczyn. Mamy za sobą już pierwsze turnieje halowe, w których nasi zawodnicy mieli okazję zagrać ze starszymi kolegami. Dzięki temu zyskaliśmy już nieco doświadczenia i ogrania, zarówno wśród zawodników, jak i trenerów. Jest to bowiem dla nas pierwszy sezon w którym bierzemy udział w regularnych młodzieżowych rozgrywkach. Niezbędna okazała się też pomoc ze strony miasta, które pomogło nam w finansowaniu wyjazdów na zbliżające się turnieje, oraz w zakupie strojów dla dzieciaków. Cieszę się, że już w najbliższą sobotę będziemy mieli okazję przekonać się w jakim miejscu jesteśmy, jeżeli chodzi o szkolenie dzieci. Nie ulega wątpliwości, że czeskie kluby mają w tym znacznie większe doświadczenie, ale tym samym możemy się od nich wiele nauczyć.” – mówi nam jeden z trenerów sekcji dziecięcej Patryk Michna.

Liga Morawsko-Śląska powstała dzięki porozumieniu Górnośląskiego Okręgowego Związku Baseballu i Softballu oraz SmOP, czyli morawskiego odpowiednika śląskiego związku. Rozgrywki podzielone zostały na kategorie wiekowe U7, U9, U11, U13, U15, a katowicka drużyna bierze udział w dwóch pierwszych kategoriach. Udział w Lidze biorą drużyny ze Śląska oraz Czech, a oprócz Katowic w różnych rocznikach swoje zespoły w rozgrywkach wystawiły także Żory, Rybnik i Jastrzębie-Zdrój.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na boisko przy ulicy Boya-Żeleńskiego gdzie już w sobotę 9 maja odbędzie się turniej, w którym zagrają najmłodsi zawodnicy katowickiego klubu. Emocji z całą pewnością nie zabraknie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *