Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Pojedynek o brąz ŚLB już w sobotę!

Po zakończeniu rozgrywek grupowych Śląskiej Ligi Baseballu przyszedł czas na walkę o medale. W sierpniu odbyły się spotkania półfinałowe. Dzięki tym meczom  wiemy jakie drużyny powalczą o złoto, a które zadowolić będą musiały się rywalizacją o brązowe medale. Do fazy play off awansowały cztery zespoły: Rawa Katowice, Ravens Lublin, Gepardy Żory oraz Silesia Rybnik. Po sezonie zasadniczym z rozgrywkami pożegnała się ekipa Kings Kraków, która zajęła ostatnie, piąte miejsce w grupie.

Pierwszy półfinał skojarzył ze sobą drużyny Rawy Katowice oraz Silesii Rybnik. Dwumecz rozegrany w połowie sierpnia zakończył się dwoma pewnymi i wysokimi zwycięstwami drużyny na co dzień występującej w Ekstralidze. Rybniczanie przeważali w każdym aspekcie gry, nie pozostawiając wątpliwości, który zespół jest po prostu lepszy. Warto przypomnieć, że Rybniczanie zakończyli sezon zasadniczy z siedmioma zwycięstwami przy zaledwie jednej porażce. Drugi półfinał odbył się 26 i 27 sierpnia. Na przeciw siebie stanęły druga (Gepardy Żory) oraz trzecia (Ravens Lublin) drużyna sezonu zasadniczego. Niespodziewanie oba spotkania zakończyły się zwycięstwami zespołu z województwa lubelskiego, odpowiednio 12:5 oraz 11:7. Przed meczem takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał, mimo iż ekipa Ravens w trakcie rozgrywek grupowych prezentowała się bardzo dobrze jak na beniaminka, to jednak Gepardy Żory, które zanotowały bilans siedmiu zwycięstw i jednej porażki były stawiane w roli faworyta.

W małym finale, którego stawką będą brązowe medale Śląskiej Ligi Baseballu spotkają się więc Rawa Katowice oraz Gepardy Żory. Dwumecz rozegrany zostanie w najbliższą sobotę, 9 września, na boisku przy ulicy Minimalnej w Żorach. Przed meczem w roli faworyta do walki o brąz stawiana jest drużyna gospodarzy, jednak jak pokazała faza półfinałowa, w baseballu nie można być niczego pewnym. Katowiczanie z całą pewnością będą chcieli powtórzyć osiągniecie z ubiegłego roku, kiedy to mogli cieszyć się z najniższego stopnia podium. Niestety do Żor przyjadą w osłabionym składzie. Nadal kontuzjowany jest Piotr Szczygieł, który po urazie kolana wraca już do zdrowia, jednak do treningów będzie mógł przystąpić dopiero w nowym sezonie. Drugim bolesnym osłabieniem jest absencja Michała Glumińskiego, którego z gry na dłuższy okres wyeliminowała kontuzja pleców. Jednak mimo tych osłabień rawiacy jadą do Żor z jasnym celem – podwójnego zwycięstwa, i zdobycia trzeciego miejsca.

Podobny cel przyświeca jednak także drużynie Gepardów Żory. Po znakomitym sezonie zasadniczym porażka z niżej notowanym rywalem w półfinale to ogromne rozczarowanie. Zespół Gepardów z pewnością będzie chciał odbić sobie to niepowodzenie już w najbliższą sobotę. Warto przypomnieć, że w sezonie zasadniczym gospodarze sobotniego spotkania dwukrotnie wygrywali z zespołem Rawy Katowice. Trener Łukasz Bracha dysponuje kadrą, która jest połączeniem młodych utalentowanych zawodników oraz starych baseballowych wyjadaczy, mających za sobą przeszłość w Ekstralidze. To połączenie daje zespół, który jest w stanie rywalizować z najlepszymi, co udowodnili pokonując Silesię Rybnik w meczu sezonu zasadniczego.

Na boisku w Żorach zapowiada się więc nie lada widowisko. Oba zespoły są mocno zdeterminowane i zrobią co w ich mocy, aby zakończyć regionalne rozgrywki z jak najlepszym wynikiem. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy. Pierwsze spotkanie meczu o brązowe medale Śląskiej Ligi Baseballu już w sobotę 9 września o godzinie 14.00 na boisku przy ulicy Minimalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *