Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Podział zwycięstw w Miejskiej Górce!

16 września katowiccy baseballiści rozgrywali kolejne spotkania w ramach 1 Ligi. Tego dnia udali się do Miejskiej Górki aby rozegrać dwa mecze z miejscowymi Demonami. Dla Rawiaków nie była to jednak tylko kolejna potyczka na zapleczu Ekstraligi. Po raz pierwszy w roli głównego trenera wystąpił Patryk Michna, który na tym stanowisku zastąpił po dwunastu latach Michała Glumińskiego.

Pierwszy narzut zaplanowany został na godzinę 11.00, a na boisko desygnowana została następująca dziewiątka: P – Paweł Sitko, C – Norbert Myrek, 1B – Jacek Drozd, 2B – Robert Hoffman, 3B – Paweł Szczęsny, SS – Patryk Michna, LF – Natalia Ciarcińska, CF – Che Chung Lin, RF – Adam Zagórski. Na ławce do dyspozycji trenera pozostali: Wojciech Gwioździk, Arkadiusz Michlewski, Jakub Osiński, Aron Fila oraz Michał Domaradzki.

Mecz rozpoczęli lepiej goście. Mimo remisowej i nerwowej w ich wykonaniu pierwszej zmiany (1:1) w drugiej odsłonie potrafili oni odskoczyć rywalom o trzy oczka. Punkty dla Rawy zdobywali Jacek Drozd, Norbert Myrek oraz Natalia Ciarcińska. Przewaga ta utrzymana została przez trzecią zmianę, niestety w czwartej części meczu Demony potrafiły odrobić część strat, zdobywając dwa obiegi. O losach spotkania zadecydował piąty ining. Na górce miotacza Paweł Sitko zastąpiony został przez Jakuba Osińskiego, który niestety nie potrafił przeciwstawić się zdeterminowanej ofensywie gospodarzy. Gracze z Miejskiej Górki zdołali zdobyć aż pięć obiegów, dzięki czemu wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Mecz na pozycji miotacza zakończył Robert Hoffman, który nie pozwolił już rywalom na zwiększenie przewagi, niestety jego dobra gra nie przełożyła się na grę ofensywy.

Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 8:5 na korzyść gospodarzy. Katowiczanie przegrali tym samym spotkanie, które wydawali się mieć pod kontrolą. O porażce zdecydowała tylko jedna zmiana, w której Rawiacy kompletnie się pogubili. Zabrakło też wsparcia ofensywy, która powinna lepiej spisać się na tle miotaczy Demonów.

Drugie spotkanie tego dnia Rawiacy rozpoczęli w składzie: P – Robert Hoffman, C – Paweł Sitko, 1B – Jacek Drozd, 2B – Jakub Osiński, 3B – Norbert Myrek, SS – Patryk Michna, LF – Arkadiusz Michlewski, CF – Natalia Ciarcińska, RF – Michał Domaradzki.

Spotkanie w sposób popisowy rozpoczęli przyjezdni. W ciągu trzech pierwszych zmian wyszli oni na prowadzenie 6:0, a fenomenalnie na górce miotacza spisywał się Robert Hoffman, który w tym czasie nie pozwolił rywalom na zdobycie skutecznego odbicia. Dramatyczny przebieg miała za to czwarta część meczu. Po skutecznej grze w ataku, która zaowocowała dopisaniem kolejnych trzech obiegów do konta katowiczan przeszli oni do gry w defensywie. Najpierw zawodnicy Demonów znaleźli sposób na Roberta Hoffmana, przerywając jego popis wybijając trzypunktowego Home runa. Zastąpiony został on przez Che Chung Lina, który niestety kompletnie nie poradził sobie na górce, oddając rywalom pięć punktów. Trener Michna reagując na taki rozwój wypadków zdecydował się aby miejsce na górce miotacza zajął Paweł Sitko. Na piąty ining Rawiacy wybiegali więc przy wyniku 9:8, na szczęście zareagowali oni w najlepszy możliwy sposób. Zaaplikowali oni rywalom pięć obiegów, dzięki czemu skutecznie zgasili zapał gospodarzy. W defensywie mecz zakończyli oni już bez większych strat i pierwsze zwycięstwo pod wodzą nowego trenera stało się faktem.

Katowiczanie wygrali 14:9, dzięki czemu cały czas mają jeszcze szansę na zajęcie drugiego miejsca w tabeli końcowej 1 Ligi. Kolejny raz w meczu przytrafił im się fatalny moment dekoncentracji, który mógł kosztować ich zwycięstwo. Tym razem jednak potrafili oni wziąć się w garść i zakończyć mecz po swojej myśli.

Kolejne spotkanie, które będzie także ostatnim dwumeczem w tegorocznych rozgrywkach 1 Ligi odbędzie się już w najbliższą niedziele, 30 września na boisku baseballowym w Żorach. Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *