Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Podsumowanie sezonu Rawy Katowice

Rok 2014 był dla katowickiego klubu baseballowego przełomowy pod tak wieloma względami. Klub po raz pierwszy startował w rozgrywkach I ligi, w Pucharze Polski oraz kontynuował przygodę w Śląskiej Lidze Baseballu. Ogrom pracy przed, którym stanęli zawodnicy i działacze Rawy powiększały jeszcze starania o utworzenie w klubie sekcji dziecięcych. Nie można też zapomnieć o sekcji seniorskiej dziewczyn, które grają w klubie w softball, ale wszystko po kolei.

Start w I lidze – Sukcesy, niepowodzenia i zdobyte doświadczenie

1904019_956909007657970_738292228512317177_nDebiut w I lidze po 8 latach istnienia klubu był dla podopiecznych Trenera Michała Glumińskiego spełnieniem marzeń, ale także olbrzymim wyzwaniem i wielką niewiadomą. Pierwszy mecz z Defeneders Częstochowa okazał się dniem chwały dla tych, którzy tak wytrwale czekali na tę chwilę. Rawa wygrała 8:3. Radość nie trwała jednak długo, ponieważ na tym samym turnieju rawiacy przegrali dość wysoko z drugą drużyną Gepardów. Grupa południowa I ligi wydawała się bardzo wyrównana. Rawiacy trenowali jednak bardzo wytrwale 3 razy w tygodniu, a to zaczęło przynosić efekty. Po sezonie zasadniczym Rawa zasłużenie wygrała grupę południową I ligi z świetnym bilansem 9 zwycięstw i zaledwie 3 porażek. Katowiczanie tylko 2 razy ulegli Gepardom oraz raz Defendersom. Zwycięstwo w grupie południowej I ligi premiowało naszą drużynę do turnieju finałowego I ligi, którego stawką było prawo gry w ekstralidze. W turnieju finałowym Rawa zmierzyła się z mistrzem Polski z 2009 roku, drużyną Demonów Miejska Górka oraz z ograną już w rozgrywkach ekipą Feniksów Warszawa. Mimo wielkiego zaangażowania zawodników ze stolicy Górnego Śląska doświadczone drużyny okazały się zdecydowanie lepsze i zasłużenie awansowały do ekstraligi pozostawiając w pokonanym boju katowiczan, którzy zebrali jednak bezcenne doświadczenie.

Magia Pucharu Polski

P1120773Rozgrywki Pucharu Polski zawsze oddziałują na drużyny, które grają w niższych ligach. Nie inaczej było w przypadku Rawy Katowice. Losowanie grup nie było dla katowiczan łaskawe trafili bowiem na obrońców Pucharu drużynę Gepardów Żory oraz ekstraligową Silesię Rybnik. Oba mecze katowiczanie przegrali przez co nie wyszli z swojej grupy. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że drużyna prowadzona przez trenerów Michała Glumińskiego i Pawła Sitko podjęła walkę z baseballowymi kolosami ze Śląska. Porażka 5 do 10 z przyszłym zdobywcą Pucharu Polski Gepardami Żory nie przynosi żadnej ujmy baseballistom z Katowic.

Śląska Liga Baseballu obrazem słabej gry drużyny

O ile w dwóch poprzednich latach Rawa Katowice spisywała się w ŚLB dobrze jak na swoje możliwości, o tyle w tym roku rozgrywki wypadły fatalnie w jej wykonaniu. Od samego początku drużynie coś nie szło i ponosiła porażki. W 6 spotkaniach sezonu zasadniczego rawiacy ponieśli aż 5 porażek, po 2 z Kings Kraków oraz Grabarzami Skarbimierz oraz jedną z Silesią Rybnik. Większość tych meczy była słaba w wykonaniu katowiczan. Mimo słabej rundy zasadniczej Rawa zagrała w jednym meczu naprawdę znakomicie. Podczas Pikniku Baseballowego organizowanego w Katowicach na boisku Kolejarza nasza drużyna pokonała po bardzo ładnym i wyrównanym spotkaniu Silesię Rybnik, która do tego spotkania, nie została pokonana przez katowiczan. Mimo historycznego zwycięstwa Rawa skończyła rundę zasadniczą na czwartym meczu, przez co w półfinale ŚLB musiała zmierzyć się ze znakomicie grającymi Grabarzami Skarbimierz. Katowiczanie mimo nawiązywania walki na początku spotkania zostali ponownie pokonani przez, co zakończyli rozgrywki na ostatnim czwartym miejscu w tabeli.

Softball w Rawie

Agnieszka Borowska

fot. Rafał Bednarczyk

W podsumowaniu sezonu nie możemy zapomnieć o młodych rawiankach.Drużyna dziewczyn systematycznie trenowała przez cały sezon. Mimo wielu problemów ze stałym składem dziewczyny pod wodzą trenera Roberta Hoffmana cały czas doskonalą swoje umiejętności i pomalutku krok po kroku krystalizują swoją drużynę. Dzięki przyjaźni Rawy z Gepardami Żory rawianki miały okazję w tym roku przywdziać żorski trykot meczowy na Pucharze Polski w Brzegu, gdzie wraz z młodymi żorzankami rywalizowały z drużynami Szóstki Brzeg i Demonów Miejska Górka. Gepardki wspomagane katowiczankami przegrały wysoko oba mecze, ale w tym wypadku zdecydowanie liczy się doświadczenie zdobyte przez dziewczyny. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie rawianki będą miały więcej okazji do gry, do tego brakuje bowiem tylko kilku dziewczyn.

Sekcje dziecięce przyszłością klubu

DzieciWszystkie ważne i poruszane wcześniej aspekty przyćmiewa, to co działo się w klubie od czerwca, a zarazem to do czego klub dążył od kilku lat. Od czerwca trenerzy i zawodnicy klubu przeprowadzali pokazy dla dzieci w przedszkolach oraz szkołach podstawowych, pokazy miały poprzedzić powstanie dwóch sekcji dziecięcych na Bogucicach i Piotrowicach. Pokazy oraz szeregi innych działań doprowadziły do sukcesu! Od października ruszyła sekcja na Bogucicach a od listopada w Piotrowicach. W sekcjach cały czas jest przeprowadzany nabór. Przed dziećmi rysują się perspektywy startu w rozgrywkach Pucharu Polski czy nawet rywalizacji z drużynami z Czech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *