Podsumowanie Ligi Morawsko-Śląskiej

W ubiegłym tygodniu treningi na otwartych obiektach zakończyli zawodnicy pierwszej drużyny Rawy Katowice. Podobnie do nich, na sali gimnastycznej, swoje zajęcia rozpoczęli już najmłodsi zawodnicy drużyny z Katowic, którzy mają za sobą równie ciężki sezon. Niedawno pisaliśmy o ich udziale w turnieju w Rybniku, zdawaliśmy także relacje z Pucharu Polski, w którym młodzi rawiacy zajęli szóste miejsce. Pora więc podsumować główne rozgrywki małych baseballistów, a więc Ligę Morawsko-Śląską. 

Sezon rozpoczął się od turnieju w Katowicach, kiedy to 9 maja rozegrano pierwszy turniej w kategorii do lat dziewięciu. Baseballiści rywalizowali na boisku MK Górnik na Kostuchnie. Rawiacy wygrali już w pierwszym spotkaniu, kiedy to po zaciętej rywalizacji wygrali jednym punktem z zespołem Arrows Ostrawa. W turnieju udział wzięły cztery drużyny, ponieważ na zawody nie dojechał zespół Cannibals Sumperk. Po pierwszym turnieju zawodnicy z Katowic mogli się więc pochwalić bilansem dwóch zwycięstw i dwóch porażek.

Kolejna impreza, organizowana w czeskim mieście Sumperk, odbyła się 31 maja, a podczas jej trwania rozegrano dwa turnieje: w kategorii U7 i U9. Oczywiście katowiczanie brali udział w obu kategoriach wiekowych. Lepiej w tej imprezie zaprezentowali się młodsi zawodnicy, którzy odnieśli dwie wygrane i dwie przegrane. Baseballiści w kategorii do lat dziewięciu zanotowali bilans 1 do 3.

Niestety z powodu rozgrywek Pucharu Polski zawodnicy Rawy Katowice nie wzięli udziału w organizowanym 14 czerwca turnieju w Ołomuńcu. W czasie gdy katowiczanie rywalizowali o rodzimy puchar, za naszą południową granicą najlepiej radzili sobie baseballiści z Frydka-Mistka, którzy przegrali tylko jedno spotkanie. Zdominowali oni turniej U9 w którym odnieśli cztery zwycięstwa (liczą walkowera Rawy Katowice), a w rywalizacji U7 musieli uznać wyższość rywali z Cannibals Sumperk. Po trzech rozegranych turniejach (dwóch w kategorii U7) mieliśmy już pierwszych faworytów. W najmłodszej kategorii na czele tabeli z kompletem zwycięstw plasował się zespół Cannibals Sumperk, a w rywalizacji nieco starszych fotel lidera zajmowała drużyna Klasik Frydek-Mistek.

28 czerwca zmagania przeniosły się do Ostrawy, gdzie na wspaniałym kompleksie baseballowym, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, udało się rozegrać wszystkie spotkania. Niestety, mimo zaciętej walki najmłodszych rawiaków w kategorii U7 nie udało się wygrać żadnego spotkania. Najlepiej z deszczową pogodą poradzili sobie gracze z Frydka-Mistka, którzy zwycięsko wyszli z wszystkich konfrontacji. Podobnie było w drugiej grupie wiekowej, gdzie zawodnicy Klasika wygrali cztery mecze. Katowiczanie natomiast musieli zadowolić się jedną victorią.

Ostatni epizod Ligi Morawsko-Śląskiej miał miejsce w czeskim Frydku-Mistku, po przerwie wakacyjnej, 20 września rozegrano. Za całkiem udany rawiacy mogą uznać swój występ w turnieju U7, w którym wygrali dwa spotkania, a w pozostałych nawiązali równorzędną walkę z przeciwnikami. Trochę gorzej wyglądało to wśród starszych dzieci, gdzie katowiczanie musieli zadowolić się jedną wygraną. Po zakończeniu zmagań odbyła się ceremonia wręczenia nagród. W kategorii do lat dziewięciu, z bilansem 19 zwycięstw i tylko jednej porażki, pewnie wygrali zawodnicy zespołu Klasik Frydek-Mistek, którzy przez cały sezon prezentowali się zdecydowanie najlepiej. Srebrne medale przypadły drużynie Skokani Ołomuniec (bilans 15:5), a z trzeciego miejsca mogli cieszyć się zawodnicy Rawy Katowice (bilans 6:14). Czwarte i piąte miejsce zajęły odpowiednio zespoły Arrows Ostrawa i Cannibals Sumperk. W rywalizacji najmłodszych baseballistów także najlepsi w przeciągu całego sezony okazali się być reprezentanci Frydka-Mistka (bilans 13:3), którzy dzięki znakomitej końcówce sezonu zdołali wyprzedzić zespół Cannibals Sumperk (bilans 12:4). Trzecie miejsce przypadło zawodnikom Skokani Ołomuniec (bilans 8:8), a miejsce tuż za podium zajęli gracze Rawy Katowice, którzy zdołali wygrać cztery spotkania, przegrywając dwanaście. Ostatnie miejsce zajęła drużyna Arrows Ostrawa.

W ten sposób dotarliśmy do końca pierwszego sezonu Rawy Katowice w rozgrywkach Ligi Morawsko-Śląskiej. W czasie jej trwania zarówno zawodnicy jak i sztab szkoleniowy zyskiwali potrzebne doświadczenie, a efekty w postaci postępów widoczne były w każdym kolejnym spotkaniu. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wspaniałej rywalizacji i życzymy dalszych sukcesów, zarówno wśród tych najmłodszych jak i w starszych kategoriach wiekowych.  Przed zawodnikami okres zimowy, w którym trenować będą oni na zamkniętych obiektach. Nie znaczy to jednak, że młodzi baseballiści nie będą mieli okazji do rywalizacji i kolegami z innych drużyn. Planowane są dwa turnieje halowe, z których jeden rozegrany zostanie w Katowicach. Wszystkich kibiców już teraz serdecznie zapraszamy, a wszelkich informacji szukać możecie na stronie internetowej oraz facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *