Po zakończeniu sezonu, pora na chwilę oddechu

Baseballiści Rawy Katowice tegoroczny sezon zakończyli 16 października wygranym dwumeczem z zespołem Kraków Kings. Decyzją sztabu trenerskiego przez następne dwa tygodnie zawodnicy mieli czas by odpocząć i zregenerować siły. Trener Michał Glumiński pierwsze zajęcia w czasie przerwy między-sezonowej zarządził na 30 października. Wtedy też katowiccy baseballiści rozpoczęli dwumiesięczny okres roztrenowania, w czasie którego spotykają się raz w tygodniu na sali gimnastycznej przy ulicy Józefowskiej. Podobnie jak co roku, jest to czas w którym mogą oni spróbować innych dyscyplin sportu i naładować akumulatory przed kolejnym sezonem.

W tym roku sezon baseballowy trwał dla rawiaków dosyć długo, a w jego czasie rozegrali oni 22 spotkania: 8 w ramach 1 Ligi, 12 w Śląskiej Lidze Baseballu, jedno spotkanie w Pucharze Polski oraz jeden mecz sparingowy. Katowiczanie mieli za sobą także zgrupowanie, które w tym roku odbyło się w Rybniku. Po tak intensywnym roku, który oprócz wspomnianych spotkań i zgrupowania obfitował także w ponad sto przeprowadzonych treningów, okres przerwy jest bardzo ważny.

-“Zawodnicy mają za sobą wyczerpujący rok. Treningi przygotowawcze do minionego sezonu rozpoczęły się już w grudniu 2015, jest więc po czym odpoczywać. W tym roku okres off-season obejmie listopad i grudzień, aby już z początkiem nowego roku rozpocząć przygotowania do zmagań jakie czekają nas w 2017 roku. Obecnie spotykamy się raz w tygodniu, a treningi przeprowadzane są w nieco luźniejszej atmosferze. W czasie ich trwania mamy okazję zagrać między innymi w siatkówkę czy koszykówkę, ale także w takie gry jak dwa ognie. Mimo, że zajęcia odbywają się jedynie raz w tygodniu, jest to dla zawodników bardzo ważny okres.” – mówi krótko o okresie roztrenowania asystent trenera, Paweł Sitko

Zajęcia w takiej formie odbywać będą się aż do świąt Bożego Narodzenia. Następnie rawiacy dostaną wolne aż do nowego roku, aby z początkiem stycznia rozpocząć treningi baseballowe. Intensywność zajęć wzrośnie do dwóch w tygodniu, a na marzec planowany jest powrót na otwarte obiekty i treningi z pełnym obciążeniem, trzy razy w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *