Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Po finale 1 Ligi pora na finał ŚLB

Już 26 października na boisku przy ulicy Partyzantów w Rybniku rozegrany zostanie turniej finałowy Śląskiej Ligi Baseballu! W meczach półfinałowych zmierzą się Silesia Rybnik z Kings Kraków oraz Rawa Katowice z Grabarzami Skarbimierz. Początek turnieju o godzinie 9.30!

W pierwszym meczu turnieju na przeciw siebie staną zespoły, które w czasie sezonu zasadniczego ŚLB zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Do rywalizacji staną dwukrotni zwycięscy regionalnych rozgrywek, a więc gracze Silesii Rybnik. Niepokonana w pierwszych dwóch sezonach ekipa grająca na co dzień w ekstralidze w tym sezonie spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Rybniczanie trzykrotnie schodzili z boiska pokonani, ulegając dwukrotnie Grabarzom Skarbimierz oraz raz Rawie Katowice. Będą oni jednak zdecydowanym faworytem w meczu z Kings Kraków, którzy z sześciu pojedynków ŚLB wygrali tylko dwa (oba z Rawą Katowice).

Zwycięzca pierwszego półfinału zmierzy się z lepszą z drużyn które zmierzą się o godzinie 12.00. W drugim półfinale podopieczni Michała Glumińskiego podejmą niepokonaną w tym sezonie Śląskiej Ligi Baseballu drużynę Grabarzy Skarbimierz. W obu meczach tego sezonu pomiędzy tymi zespołami zdecydowanie wygrywali gracze z województwa opolskiego (8:3; 11:0). Zawodnicy Rawy byli zdecydowanie najsłabszą drużyną sezonu zasadniczego ŚLB. Odnieśli oni tylko jedno zwycięstwo, jednak nie byle jakie, bo z Silesią Rybnik.

Widzimy więc, iż oba mecze zapowiadają się bardzo ciekawie i z całą pewnością emocji na boisku w Rybniku nie zabraknie. Turniej finałowy rozgrywek Śląskiej Ligi Baseball jest jednocześnie zakończeniem sezonu 2014 dla zawodników BKS Rawy Katowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *