Po finale 1 Ligi pora na finał ŚLB

Rawa-Grabarze

Już 26 października na boisku przy ulicy Partyzantów w Rybniku rozegrany zostanie turniej finałowy Śląskiej Ligi Baseballu! W meczach półfinałowych zmierzą się Silesia Rybnik z Kings Kraków oraz Rawa Katowice z Grabarzami Skarbimierz. Początek turnieju o godzinie 9.30!

W pierwszym meczu turnieju na przeciw siebie staną zespoły, które w czasie sezonu zasadniczego ŚLB zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Do rywalizacji staną dwukrotni zwycięscy regionalnych rozgrywek, a więc gracze Silesii Rybnik. Niepokonana w pierwszych dwóch sezonach ekipa grająca na co dzień w ekstralidze w tym sezonie spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Rybniczanie trzykrotnie schodzili z boiska pokonani, ulegając dwukrotnie Grabarzom Skarbimierz oraz raz Rawie Katowice. Będą oni jednak zdecydowanym faworytem w meczu z Kings Kraków, którzy z sześciu pojedynków ŚLB wygrali tylko dwa (oba z Rawą Katowice).

Zwycięzca pierwszego półfinału zmierzy się z lepszą z drużyn które zmierzą się o godzinie 12.00. W drugim półfinale podopieczni Michała Glumińskiego podejmą niepokonaną w tym sezonie Śląskiej Ligi Baseballu drużynę Grabarzy Skarbimierz. W obu meczach tego sezonu pomiędzy tymi zespołami zdecydowanie wygrywali gracze z województwa opolskiego (8:3; 11:0). Zawodnicy Rawy byli zdecydowanie najsłabszą drużyną sezonu zasadniczego ŚLB. Odnieśli oni tylko jedno zwycięstwo, jednak nie byle jakie, bo z Silesią Rybnik.

Widzimy więc, iż oba mecze zapowiadają się bardzo ciekawie i z całą pewnością emocji na boisku w Rybniku nie zabraknie. Turniej finałowy rozgrywek Śląskiej Ligi Baseball jest jednocześnie zakończeniem sezonu 2014 dla zawodników BKS Rawy Katowice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *