Pierwszoligowa rywalizacja przenosi się do Wrocławia

Zdjęcie news

Po nieco wydłużonej pierwszej kolejce rozgrywek na zapleczu Ekstraligi przyszła pora na drugą odsłonę zmagań. W najbliższą sobotę, 14 maja, baseballiści grupy południowej udadzą się do stolicy województwa dolnośląskiego, aby stoczyć trzy pojedynki, które mogą ustawić losy rywalizacji przed ostatnim turniejem. Miejscowi Baronsi powalczą przed własną publicznością o pierwsze zwycięstwo, a w pierwszym meczu przyjdzie im rywalizować z Rawą Katowice. Szansę na zapewnienie sobie bezpiecznego pierwszego miejsca w grupie będą mieli natomiast zawodnicy Gepardów Żory, którzy w przypadku odniesienia dwóch zwycięstw mogą być spokojni o fotel lidera przed ostatnim turniejem.

Pierwszy mecz wrocławskiego turnieju zaplanowano na godzinę 10.00. Rywalizacja pomiędzy gospodarzami, a przyjezdnymi z Katowic zapowiada się bardzo interesująco. W kwietniowym spotkaniu obu drużyn nie brakowało zwrotów akcji i wielu emocji, tak więc i na boisku Polaru mieszczącym się na Zakrzowie, gdzie swoje mecze rozgrywają zawodnicy Baronsów, możemy spodziewać się dobrego widowiska. Przypomnijmy, że ostatni mecz obu drużyn zakończył się zwycięstwem katowiczan 15:14.

-“W pierwszym spotkaniu z drużyną Barons zgotowaliśmy sobie nerwową końcówkę na własne życzenie. Początek meczu układał się bardzo dobrze, kontrolowaliśmy grę w obronie i punktowaliśmy rywali w ataku. Niestety w dalszej części gry mieliśmy fatalne przestoje, a to w grze obronnej, a to w ataku. Błędy przytrafiały nam się seryjnie i to one spowodowały, że zamiast dowieść bezpieczną przewagę do końca lub nawet wygrać przed czasem różnicą punktów, musieliśmy przeżywać nerwowe chwile. Jeśli będziemy umieli utrzymać skupienie przez cały mecz, to jestem pewny dobrego wyniku.” – mówi przed meczem asystent trenera Paweł Sitko.

W drugim spotkaniu także będziemy mogli oglądać w akcji katowickich baseballistów. Podopieczni Michała Glumińskiego postarają się o zwycięstwo w meczu z faworytem rozgrywek, drużyną Gepardów Żory, która po pierwszej kolejce pewnie zasiada w fotelu lidera. W meczu obu drużyn który rozegrany został 30 kwietnia, żorzanie wygrali 8:2, zdobywając aż pięć obiegów w ostatniej, siódmej zmianie. Do tego czasu obie drużyny szły łeb w łeb, prezentując bardzo wysoki poziom, jeżeli chodzi o grę defensywną. Bardzo dobre zawody tego dnia rozegrał na górce miotacza Robert Hoffman, co pozwoliło rawiakom walczyć ze spadkowiczem z Ekstraligi o korzystny wynik.

-“Kwietniowy mecz z Gepardami Żory pokazał jak duży potencjał ma nasza drużyna. Przez sześć zmian nasza gra wyglądała bardzo dobrze, jedynie w ataku powinniśmy ugrać więcej. Ostatni inning zupełnie nam nie wyszedł, przez co wynik jest dużo gorszy niż wskazywała by na to nasza postawa na boisku. Przez ostatnie dwa tygodnie mocno pracowaliśmy nad grą ofensywną, która szczególnie w meczu z tak silnym rywalem musi wyglądać lepiej. Chcąc wygrywać mecze, musimy zdobywać więcej punktów.” – dodaje Sitko.

Ostatnim akcentem dolnośląskiego turnieju będzie mecz pomiędzy Gepardami Żory, a Barons II Wrocław. Spotkanie zaplanowano na godzinę 16.00. Pierwsze starcie obu drużyn zakończyło się wygraną Gepardów 10:3, a mecz zakończył się przedwcześnie z powodu złych warunków atmosferycznych.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na drugi turniej grupy południowej 1 Ligi, który odbędzie się w sobotę 15 maja. Rywalizacja toczyć będzie się na boisku Polaru we wrocławskiej dzielnicy Zakrzów. Emocje gwarantowane!

Plan turnieju:

I mecz – godz: 10.00

Barons II Wrocław – Rawa Katowice

II mecz – godz: 13.00

Rawa Katowice – Gepardy Żory

III mecz – godz: 16.00

Gepardy Żory – Barons II Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *