Pierwsza Liga zawita do Żor

13040945_1159368107441913_2342446069768710464_o

Wielkimi krokami zbliża się ostatni turniej 1 Ligi. Ostatnie trzy spotkania, które pozostały do rozegrania w grupie południowej odbędą się w sobotę, 3 września na boisku przy ulicy Minimalnej w Żorach. Pewne pierwszego miejsca w grupie są już miejscowe Gepardy, jednak to nie znaczy, że turniej nie zapowiada się emocjonująco. Bezpośredni mecz o drugie miejsce w grupie stoczą między sobą drużyny Rawy Katowice i Barons II Wrocław.

Turniej rozpocznie się od pojedynku Gepardów Żory z drużyną Barons II Wrocław. Zespoły wybiegną na boisko o godzinie 10.00, a faworytami tego spotkania są gospodarze turnieju. Wygrali oni do tej pory oba spotkania z przeciwnikami z województwa dolnośląskiego, najpierw gromiąc ich podczas turnieju w Rybniku 11 do 3, a następnie tocząc bardzo wyrównany pojedynek w meczu rozgrywanym we Wrocławiu, który zakończył się wynikiem 13 do 12. Jak będzie tym razem, przekonamy się w pierwszym spotkaniu nadchodzącego turnieju.

Pojedynek elektryzujący wszystkich fanów baseballu w Katowicach rozpocznie się o godzinie 13.00. Wtedy to na boisku zmierzą się zawodnicy Rawy Katowice i Barons II Wrocław. Dotychczasowe pojedynki obu drużyn cechowały się wyrównanym poziomem i emocjami do ostatnich akcji spotkań. Katowiczanie wygrali w pierwszym tegorocznym turnieju 15:14, by następnie ulec wrocławianom 6:7 na ich własnym boisku. W Żorach zapowiada się więc arcyciekawy pojedynek, którego stawką będzie możliwość gry o trzecie miejsce w tegorocznych rozgrywkach 1 Ligi. Na zwycięzców tego spotkania czekają już zawodnicy Yankees Działdowo, którzy zajęli drugie miejsce w grupie północnej, odnosząc trzy zwycięstwa i trzy porażki w czasie sezonu zasadniczego.

Ostatni mecz tego dnia zaplanowano na godzinę 16.00. Wtedy to na boisko wybiegną ekipy Rawy Katowice i Gepardów Żory. W meczu tym zmierzą się bardzo dobrze znani sobie rywale, którzy w tym sezonie licząc rozgrywki Śląskiej Ligi Baseballu i 1 Ligi stoczą już siódmy pojedynek. Jak do tej pory zwycięsko z tych starć wychodziła jedynie drużyna Gepardów, jednak ogólny bilans starć pomiędzy zespołami wygląda bardziej wyrównanie: 9 wygranych Rawy Katowice przy 11 zwycięstwach Gepardów Żory. Mimo, iż ta rywalizacja nie wiele zmieni już w ligowej tabeli, zawodnikom z Katowic zależy na poprawieniu fatalnego bilansu starć w tym roku i z całą pewnością powalczą o zwycięstwo.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na boisko baseballowe przy ulicy Minimalnej w Żorach. Emocje gwarantowane!

10.00 – Gepardy Żory @ Barons II Wrocław

13.00 – Barons II Wrocław @ Rawa Katowice

16.00 – Rawa Katowice @ Gepardy Żory

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *