Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Pierwsza Liga zawita do Żor

Wielkimi krokami zbliża się ostatni turniej 1 Ligi. Ostatnie trzy spotkania, które pozostały do rozegrania w grupie południowej odbędą się w sobotę, 3 września na boisku przy ulicy Minimalnej w Żorach. Pewne pierwszego miejsca w grupie są już miejscowe Gepardy, jednak to nie znaczy, że turniej nie zapowiada się emocjonująco. Bezpośredni mecz o drugie miejsce w grupie stoczą między sobą drużyny Rawy Katowice i Barons II Wrocław.

Turniej rozpocznie się od pojedynku Gepardów Żory z drużyną Barons II Wrocław. Zespoły wybiegną na boisko o godzinie 10.00, a faworytami tego spotkania są gospodarze turnieju. Wygrali oni do tej pory oba spotkania z przeciwnikami z województwa dolnośląskiego, najpierw gromiąc ich podczas turnieju w Rybniku 11 do 3, a następnie tocząc bardzo wyrównany pojedynek w meczu rozgrywanym we Wrocławiu, który zakończył się wynikiem 13 do 12. Jak będzie tym razem, przekonamy się w pierwszym spotkaniu nadchodzącego turnieju.

Pojedynek elektryzujący wszystkich fanów baseballu w Katowicach rozpocznie się o godzinie 13.00. Wtedy to na boisku zmierzą się zawodnicy Rawy Katowice i Barons II Wrocław. Dotychczasowe pojedynki obu drużyn cechowały się wyrównanym poziomem i emocjami do ostatnich akcji spotkań. Katowiczanie wygrali w pierwszym tegorocznym turnieju 15:14, by następnie ulec wrocławianom 6:7 na ich własnym boisku. W Żorach zapowiada się więc arcyciekawy pojedynek, którego stawką będzie możliwość gry o trzecie miejsce w tegorocznych rozgrywkach 1 Ligi. Na zwycięzców tego spotkania czekają już zawodnicy Yankees Działdowo, którzy zajęli drugie miejsce w grupie północnej, odnosząc trzy zwycięstwa i trzy porażki w czasie sezonu zasadniczego.

Ostatni mecz tego dnia zaplanowano na godzinę 16.00. Wtedy to na boisko wybiegną ekipy Rawy Katowice i Gepardów Żory. W meczu tym zmierzą się bardzo dobrze znani sobie rywale, którzy w tym sezonie licząc rozgrywki Śląskiej Ligi Baseballu i 1 Ligi stoczą już siódmy pojedynek. Jak do tej pory zwycięsko z tych starć wychodziła jedynie drużyna Gepardów, jednak ogólny bilans starć pomiędzy zespołami wygląda bardziej wyrównanie: 9 wygranych Rawy Katowice przy 11 zwycięstwach Gepardów Żory. Mimo, iż ta rywalizacja nie wiele zmieni już w ligowej tabeli, zawodnikom z Katowic zależy na poprawieniu fatalnego bilansu starć w tym roku i z całą pewnością powalczą o zwycięstwo.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na boisko baseballowe przy ulicy Minimalnej w Żorach. Emocje gwarantowane!

10.00 – Gepardy Żory @ Barons II Wrocław

13.00 – Barons II Wrocław @ Rawa Katowice

16.00 – Rawa Katowice @ Gepardy Żory

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *