Piąte miejsce w Żorach

SONY DSC

Niedziela 27 listopada była bardzo pracowitym dniem dla młodych zawodników Rawy Katowice. Wzięli oni udział w Międzynarodowym Halowym Turnieju Baseballu organizowanym w Żorach. Dla katowickich baseballistów był to pierwszy turniej w kategorii młodzika, gdzie piłka narzucana była ze specjalnej maszyny. Do tej pory drużyna ze stolicy Górnego Śląska uczestniczyła w żorskim turnieju dwukrotnie, jednak zawsze były to mecze, w których zawodnicy odbijali piłkę ze stojaka. W imprezie uczestniczyły także drużyny Gepardów Żory, Silesii Rybnik, Comets Mazowsze, Arrows Ostrawa oraz MKS Jastrząb Jastrzębie-Zdrój.

Żorski turniej rozpoczął się już o godzinie 8.20, a zainaugurował go mecz między drużyną gospodarzy Gepardów Żory z zespołem MKS Jastrząb Jastrzębie-Zdrój. Katowiczanie na boisko wybiegli już w następnym spotkaniu, by mierzyć się z Silesią Rybnik. Drużyny rywalizowały systemem meczów każdy z każdym, co przełożyło się na piętnaście spotkań w czasie całej imprezy. Drużyny brały także udział w pięciu dodatkowych konkurencjach, które dotyczyły między innymi takich elementów gry jak celność i siłę rzutu oraz szybkość w bieganiu po bazach. Warto zaznaczyć, że wyniki dodatkowych konkurencji wliczały się do końcowego układu tabeli. Baseballiści Rawy w Żorach zameldowali się licznym, czternastoosobowym składem.

Niestety w pierwszym swoim turnieju w kategorii młodzik rawiakom nie udało wygrać się żadnego spotkania, jednak nie odpuszczali oni w żadnym meczu, do końca walcząc o korzystny wynik. W pięciu spotkaniach katowiczanie zanotowali cztery porażki oraz jeden remis, co przy dobrych występach w pobocznych ćwiczeniach zaowocowało ostatecznie piątą lokatą. Zawody zdominowali zawodnicy Silesii Rybnik, którzy wygrali wszystkie swoje spotkania, imponując skuteczną grą w defensywie oraz popisując się licznymi wybiciami po których piłka lądowała daleko w trybunach. Podczas ceremonii zakończenia, która odbywała się o godzinie 16.00, drużyny otrzymały nagrody za zajęte lokaty, a poszczególni zawodnicy otrzymali indywidualne nagrody. Wśród wyróżnionych nie zabrakło baseballistów Rawy Katowice. Magdalena Szopa otrzymała nagrodę “objawienia turnieju”, natomiast Jan Grędysa oraz Daria Podlewska zostali wyróżnieni jako najmłodsi zawodnicy zawodów.

Żorski Międzynarodowy Halowy Turniej Baseballu okazał się fantastyczną imprezą zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym. Gospodarze zadbali o odpowiednią obsługę zawodów, nie zabrakło poczęstunku dla uczestników oraz loterii z nagrodami. Katowiccy baseballiści zebrali także masę cennego doświadczenia, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Wyniki:

MKS Jastrząb @ Gepardy Żory – 1:6

Silesia Rybnik @ Rawa Katowice – 7:1

Arrows Ostrawa @ Comets Mazowsze – 10:1

Gepardy Żory @ Silesia Rybnik – 0:3

Rawa Katowice @ Arrows Ostrawa – 0:6

Comets Mazowsze @ MKS Jastrząb – 8:2

Rawa Katowice @ Gepardy Żory – 0:8

MKS Jastrząb @ Arrosw Ostrawa – 0:10

Silesia Rybnik @ Comets Mazowsze – 5:1

MKS Jastrząb @ Silesia Rybnik – 2:14

Arrows Ostrawa @ Gepardy Żory – 5:10

Comets Mazowsze @ Rawa Katowice – 8:2

Rawa Katowice @ MKS Jastrząb – 1:1

Gepardy Żory @ Comets Mazowsze – 6:5

Silesia Rybnik @ Arrows Ostrawa – 11:8

Miejsca:

I – Silesia Rybnik

II – Arrows Ostrawa

III – Gepardy Żory

IV – Comets Mazowsze

V – Rawa Katowice

VI – MKS Jastrząb Jastrzębie-Zdrój

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *