Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Ostatnie przygotowania – Finał I ligi już w niedzielę!

Rozgrywki 1 Ligi wchodzą w decydującą fazę. Do finałów, które odbędą się 19 października w Miejskiej Górce pozostał0 już tylko kilka dni, więc podopieczni trenera Michała Glumińskiego wchodzą w ostatnią fazę przygotowań przed decydującymi spotkaniami. W turnieju, którego stawką będzie awans do rozgrywek baseballowej Ekstraligi rawiacy zmierzą się z gospodarzami turnieju Demonami Miejska Górka oraz z reprezentantami stolicy Feniksami Warszawa.

Baseballiści z Katowic w ostatnim czasie skupili się przede wszystkim nad poprawieniem elementów, które najbardziej szwankowały w czasie Pucharu Polski 2014. – “Dużo pracowaliśmy nad postawą naszych łapaczy, którzy zdecydowanie za słabo spisywali się w meczach pucharowych. W ważnych spotkaniach nie możemy sobie pozwolić, aby na tak kluczowej pozycji popełniane było tyle błędów. Miotacze przygotowują się we wcześniej zaplanowanym rytmie i z przebiegu ich przygotowań jestem bardzo zadowolony. Mamy do rozegrania dwa mecze jednego dnia, a więc dyspozycja naszych miotaczy będzie bardzo ważna. Trening ofensywy także zaplanowany był już wcześniej i wszystko przebiega w uprzednio nakreślonym planie. Jedynym problemem jest wypadnięcie z powodu aury wczorajszego treningu. Nie sądzę jednak, żeby miało to większy wpływ na formę moich zawodników, ponieważ w trakcie całego sezonu pracowali bardzo intensywnie. W trakcie ostatniego treningu, który odbędzie się w czwartek skupimy się na odbijaniu oraz pewnych aspektach miotania. Tego rodzaju trening powinien zwiększyć pewność siebie zawodników, po nim będziemy w pełni gotowi na walkę o Ekstraligę” – zdradza nam trener Glumiński.

Rywalami drużyny ze stolicy Górnego Śląska będą ograne zespoły z Miejskiej Górki oraz Warszawy. W czasie trwania sezonu zasadniczego obie ekipy zdeklasowały trzeci zespół w swojej grupie, a więc Yankees Działdowo, nie dając im wygrać nawet jednego spotkania. Jeżeli chodzi o bezpośrednie pojedynki to z ośmiu rozegranych spotkań pięciokrotnie lepsi okazali się zawodnicy Demonów, którzy mają na koncie kilka sezonów w Ekstralidze, ukoronowanych Mistrzostwem Polski w 2009 roku. – “Zdajemy sobie sprawę z tego, iż mierzyć będziemy się z bardziej doświadczonymi zawodnikami. Jednak ten sezon pokazał iż wygrywać możemy z najlepszymi i przed niedzielnym turniejem nie czujemy lęku. Jesteśmy dobrze przygotowani, mamy za sobą trzydniowe zgrupowanie, które odbyło się 26-28 września w Żywcu i nasza forma jest optymalna. Do Miejskiej Górki jedziemy z jednym, jasno postawionym celem – awans do Ekstraligi.” – dodaje trener Glumiński.

Baseballiści Rawy Katowice na turniej wyjadą już 18 października, aby na niedzielne spotkania być w optymalnej dyspozycji. Swoje pierwsze spotkanie rawiacy rozegrają o godzinie 12.15, a ich rywalami będą gospodarze turnieju. Ostatnie spotkanie turnieju zaplanowane jest na godzinę 14.45, gdzie przeciwnikiem katowiczan będą Feniksy Warszawa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *