Ostatnie przygotowania – Finał I ligi już w niedzielę!

Rozgrywki 1 Ligi wchodzą w decydującą fazę. Do finałów, które odbędą się 19 października w Miejskiej Górce pozostał0 już tylko kilka dni, więc podopieczni trenera Michała Glumińskiego wchodzą w ostatnią fazę przygotowań przed decydującymi spotkaniami. W turnieju, którego stawką będzie awans do rozgrywek baseballowej Ekstraligi rawiacy zmierzą się z gospodarzami turnieju Demonami Miejska Górka oraz z reprezentantami stolicy Feniksami Warszawa.

Baseballiści z Katowic w ostatnim czasie skupili się przede wszystkim nad poprawieniem elementów, które najbardziej szwankowały w czasie Pucharu Polski 2014. – “Dużo pracowaliśmy nad postawą naszych łapaczy, którzy zdecydowanie za słabo spisywali się w meczach pucharowych. W ważnych spotkaniach nie możemy sobie pozwolić, aby na tak kluczowej pozycji popełniane było tyle błędów. Miotacze przygotowują się we wcześniej zaplanowanym rytmie i z przebiegu ich przygotowań jestem bardzo zadowolony. Mamy do rozegrania dwa mecze jednego dnia, a więc dyspozycja naszych miotaczy będzie bardzo ważna. Trening ofensywy także zaplanowany był już wcześniej i wszystko przebiega w uprzednio nakreślonym planie. Jedynym problemem jest wypadnięcie z powodu aury wczorajszego treningu. Nie sądzę jednak, żeby miało to większy wpływ na formę moich zawodników, ponieważ w trakcie całego sezonu pracowali bardzo intensywnie. W trakcie ostatniego treningu, który odbędzie się w czwartek skupimy się na odbijaniu oraz pewnych aspektach miotania. Tego rodzaju trening powinien zwiększyć pewność siebie zawodników, po nim będziemy w pełni gotowi na walkę o Ekstraligę” – zdradza nam trener Glumiński.

Rywalami drużyny ze stolicy Górnego Śląska będą ograne zespoły z Miejskiej Górki oraz Warszawy. W czasie trwania sezonu zasadniczego obie ekipy zdeklasowały trzeci zespół w swojej grupie, a więc Yankees Działdowo, nie dając im wygrać nawet jednego spotkania. Jeżeli chodzi o bezpośrednie pojedynki to z ośmiu rozegranych spotkań pięciokrotnie lepsi okazali się zawodnicy Demonów, którzy mają na koncie kilka sezonów w Ekstralidze, ukoronowanych Mistrzostwem Polski w 2009 roku. – “Zdajemy sobie sprawę z tego, iż mierzyć będziemy się z bardziej doświadczonymi zawodnikami. Jednak ten sezon pokazał iż wygrywać możemy z najlepszymi i przed niedzielnym turniejem nie czujemy lęku. Jesteśmy dobrze przygotowani, mamy za sobą trzydniowe zgrupowanie, które odbyło się 26-28 września w Żywcu i nasza forma jest optymalna. Do Miejskiej Górki jedziemy z jednym, jasno postawionym celem – awans do Ekstraligi.” – dodaje trener Glumiński.

Baseballiści Rawy Katowice na turniej wyjadą już 18 października, aby na niedzielne spotkania być w optymalnej dyspozycji. Swoje pierwsze spotkanie rawiacy rozegrają o godzinie 12.15, a ich rywalami będą gospodarze turnieju. Ostatnie spotkanie turnieju zaplanowane jest na godzinę 14.45, gdzie przeciwnikiem katowiczan będą Feniksy Warszawa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *