Ostatni turniej 1 Ligi już w niedzielę

Zapowiedź 3 turnieju

Do zakończenia rozgrywek na pierwszoligowym froncie sezonu zasadniczego pozostał tylko jeden turniej. Znamy już rozstrzygnięcia jakie zapadły w grupie północnej, natomiast ostateczny układ tabeli w grupie południowej poznamy w najbliższą niedzielę. 24 lipca na boisku przy ulicy Minimalnej w Żorach baseballiści Rawy Katowice powalczą o drugą lokatę w grupie, która da im szansę walki o trzecie miejsce na koniec sezonu.

Turniej rozpocznie się o godzinie 10:30 od spotkania gospodarzy turnieju, a więc Gepardów Żory, z zespołem Rawy Katowice. Faworytami spotkania są miejscowi, którzy mają już zapewnione pierwsze miejsce w grupie. Z całą jednak pewnością obie drużyny nie przejdą obok tego spotkania obojętnie i będą chciały udowodnić rywalom swoją wyższość. W obecnym sezonie 1 Ligi dwukrotnie lepsi okazywali się być gracze z Żor, którzy pewnie wygrywali konfrontacje z drużyną Rawy Katowice. Zdecydowanie największe emocje przed nadchodzącym turniejem budzi drugie spotkanie tego dnia, w którym bezpośrednie starcie o drugą lokatę w grupie stoczą zespoły Rawy Katowice i Barons II Wrocław. Katowiczanie wygrali pierwszą konfrontację z reprezentantami Dolnego Śląska, podczas meczu rozgrywanego w Rybniku. Wrocławianie odgryźli się rywalom w czasie organizowanego u nich turnieju. Oba spotkania były bardzo wyrównane, co potwierdzają wyniki: 15:14 oraz 6:7. Ostatnim akcentem tegorocznego sezonu zasadniczego będzie mecz Baronów II Wrocław z Gepardami Żory. Jak do tej pory oba mecze między tymi drużynami kończyły się na korzyść zespołu z Żor.

W Katowicach przed zbliżającym się turniejem nastroje są optymistyczne. Mimo tego, iż w składzie rawiaków zabraknie kilku ważnych ogniw: Patryka Michny oraz Ernesta Gajosa, a także reprezentantki Polski w softballu Natalii Ciarcińskiej, wiara w zwycięstwo jest bardzo mocna. -“Będzie to dla nas najtrudniejszy mentalnie mecz tego sezonu. Na szali tego spotkania leży lokata w tegorocznych rozgrywkach. Jeżeli pokonamy wrocławian zagramy o 3 miejsce z Yankeesami Działdowo, które byłoby dla nas dobrą lokatą w tym sezonie. Natomiast porażka z Baronami będzie oznaczała walkę z Centaurami II Warszawa o niezajęcie ostatniego miejsca w lidze. Presja jest duża, ale jesteśmy dobrej myśli. Atmosfera w drużynie jest dobra i wszyscy jesteśmy zmotywowani, aby wygrać te zawody. Obrona funkcjonuje całkiem nieźle, miotacze z meczu na mecz spisują się coraz lepiej. Jedyne zastrzeżenia mam do postawy na pałce moich zawodników. Nie możemy przespać początku meczu. Będę zadowolony jeżeli atak zacznie funkcjonować od pierwszych zmian. Jeżeli będziemy dostawać się na bazy, czy to po odbiciach czy po walkach, to będę spokojny o wynik mimo nieobecności kilku czołowych zawodników.”- mówi nam przed meczem trener Michał Glumiński.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na boisko baseballowe przy ulicy Minimalnej w Żorach. Emocje gwarantowane!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *