Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Od grudnia rawiacy wracają do baseballu!

Przez cały listopad zawodnicy Rawy Katowice mieli okazję trochę odpocząć od gry w baseball. Treningi miały luźniejszą formę, a dominowały na nich zupełnie inne sporty niż ten, z którym rawiacy mają styczność podczas trwania sezonu. Listopad jednak dobiega końca, pora więc powrócić do tego co dla naszych zawodników najważniejsze, a więc do baseballu.

Przez miesiąc katowiczanie mieli szansę zakosztować innych gier drużynowych. Swoich sił spróbowali w piłce nożnej, siatkówce, koszykówce, a nawet w takich sportach jak football amerykański czy frisbee. Była to znakomita okazja do aktywnego odpoczynku i rozluźnienia atmosfery w drużynie. Jednocześnie w tym czasie w drużynie pojawiło się kilku nowych zawodników, którzy teraz będą mieli okazję rozpocząć treningi tego właściwego dla rawiaków sportu.

Zanim jednak rozpoczną zimowe przygotowania, w najbliższą niedziele czeka ich spotkanie, na którym mają stawić się wszyscy zawodnicy. Omówione zostaną na nim wszelkie plany na nadchodzący rok, zaprezentowany zostanie regulamin, plan treningów oraz przedyskutowane będą wszelkie istotne sprawy.

Po uporaniu się z sprawami organizacyjnymi przyjdzie pora ruszyć do ciężkich treningów. Podobnie jak przed rokiem w grudniu i styczniu katowiczanie trenować będą dwa razy w tygodniu, a dodatkowo każdy zawodnik dostanie od sztabu trenerskiego zalecenia co do treningu indywidualnego. Treningi przeprowadzane będą na dwóch obiektach, a dokładniej na salach gimnastycznych w Spodku oraz przy ulicy Józefowskiej.

Rozpoczęcie treningów na otwartych boiskach zaplanowane jest na początek marca, ale oczywiście na dokładną datę wpływ będą miały warunki atmosferyczne. Pierwsze mecze odbędą się nie wcześniej niż w drugiej połowie marca, a więc zawodnicy mają sporo czasu na dobre przygotowanie. Wtedy też będziemy mogli oglądać efekty pracy włożonej w zimowe przygotowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *