Od grudnia rawiacy wracają do baseballu!

Przez cały listopad zawodnicy Rawy Katowice mieli okazję trochę odpocząć od gry w baseball. Treningi miały luźniejszą formę, a dominowały na nich zupełnie inne sporty niż ten, z którym rawiacy mają styczność podczas trwania sezonu. Listopad jednak dobiega końca, pora więc powrócić do tego co dla naszych zawodników najważniejsze, a więc do baseballu.

Przez miesiąc katowiczanie mieli szansę zakosztować innych gier drużynowych. Swoich sił spróbowali w piłce nożnej, siatkówce, koszykówce, a nawet w takich sportach jak football amerykański czy frisbee. Była to znakomita okazja do aktywnego odpoczynku i rozluźnienia atmosfery w drużynie. Jednocześnie w tym czasie w drużynie pojawiło się kilku nowych zawodników, którzy teraz będą mieli okazję rozpocząć treningi tego właściwego dla rawiaków sportu.

Zanim jednak rozpoczną zimowe przygotowania, w najbliższą niedziele czeka ich spotkanie, na którym mają stawić się wszyscy zawodnicy. Omówione zostaną na nim wszelkie plany na nadchodzący rok, zaprezentowany zostanie regulamin, plan treningów oraz przedyskutowane będą wszelkie istotne sprawy.

Po uporaniu się z sprawami organizacyjnymi przyjdzie pora ruszyć do ciężkich treningów. Podobnie jak przed rokiem w grudniu i styczniu katowiczanie trenować będą dwa razy w tygodniu, a dodatkowo każdy zawodnik dostanie od sztabu trenerskiego zalecenia co do treningu indywidualnego. Treningi przeprowadzane będą na dwóch obiektach, a dokładniej na salach gimnastycznych w Spodku oraz przy ulicy Józefowskiej.

Rozpoczęcie treningów na otwartych boiskach zaplanowane jest na początek marca, ale oczywiście na dokładną datę wpływ będą miały warunki atmosferyczne. Pierwsze mecze odbędą się nie wcześniej niż w drugiej połowie marca, a więc zawodnicy mają sporo czasu na dobre przygotowanie. Wtedy też będziemy mogli oglądać efekty pracy włożonej w zimowe przygotowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *