Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Obóz szkoleniowy w Szczyrku

Parę lat upłynęło już od momentu kiedy w Rawie Katowice rozpoczęto szkolenie dzieci. Dopiero w tym roku najmłodsi mogli po raz pierwszy wyjechać na prawdziwy obóz szkoleniowy. Wyjazd na kilkudniowe zgrupowanie był możliwy dzięki uzyskaniu dotacji w ramach “Programu Klub”, który jest organizowany przez Ministerstwo Sportu. Po wielu rozmowach trenerów i działaczy naszego klubu oraz konsultacjach z działaczami innych baseballowych klubów na Śląsku zdecydowano, że idealnym miejscem na zgrupowanie będzie Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku. Ta decyzja okazała się  być strzałem w dziesiątkę!

Zgrupowanie odbywało się w dniach 18-22 listopada, a więc od soboty do środy. Wyjazd zaplanowano na sobotni poranek, a do busa oprócz 13 zawodników Rawy Katowice (roczniki 2005-2008) wsiadło dwóch trenerów: Wojciech Gwioździk i Robert Hoffman oraz jeden rodzic pełniący rolę opiekuna. W Szczyrku zameldowaliśmy się w okolicach godziny 10:00. Od tego momentu wszystko toczyło się według ściśle określonego harmonogramu. Głównymi elementami były: treningi, posiłki, odpoczynek i czas, który dzieci oraz trenerzy spędzali wspólnie. Wydawałoby się, że w to wszystko może wkraść się monotonia. Nic bardziej mylnego!

Podczas obozu odbywały się 2 treningi dziennie, każdy z nich trwał półtorej godziny. Łącznie w przeciągu 5 dni dzieci trenowały baseball aż 10 razy. Treningi były bardzo urozmaicone, ale największy nacisk został położony na treningi miotania, biegania po bazach, naukę skrótów, zachowania podczas meczów oraz specjalizację na pozycjach łapaczy i pierwszobazowych. Postępy zawodników pod koniec obozu były widoczne gołym okiem nawet dla absolutnego laika!

Treningi to nie wszystko, trzeba też uzupełniać energię. Młodzicy Rawy Katowice brylowali zatem także w posiłkach, potrafiąc spędzić na stołówce nawet kilkadziesiąt minut,  w tym czasie pochłaniając niezliczone ilości pysznego jedzenia przygotowanego przez pracowników COS w Szczyrku.

Czas wolny, o ile o takim można w ogóle mówić, trenerzy wykorzystywali do maksimum, tak aby młodzi rawiacy mieli zapewnionych jak najwięcej atrakcji. Podczas zgrupowania zawodnicy mieli okazję popływać na basenie oraz wziąć udział w turnieju piłkarzyków i ping ponga, nie zabrakło także gry w karty oraz bilarda. Prawdziwą furorę robiły spacery w okolice skoczni w Szczyrku podczas, których odbywały się bitwy na śnieżki, konkursy w rzucaniu śnieżką do celu oraz w lepieniu olbrzymich śniegowych kul. Stałym elementem przed pójściem do łóżek było wspólne oglądanie krótkich filmików baseballowych, które sprawiało dzieciom wiele radości. Mimo sporego zmęczenia zawodnicy zadawali mnóstwo pytań, z dnia na dzień coraz bardziej podnosząc swoją wiedzę.

“Czas spędzony w Szczyrku wykorzystaliśmy do maksimum. Poziom sportowy wszystkich zawodników zdecydowanie się podniósł. Drużyna bardzo się zintegrowała, co powinno przynosić korzyści za równo podczas treningów jak i meczów. Bardzo cieszymy się z tego, że po obozie żaden z zawodników nie narzekał na urazy. Dzieci po raz pierwszy mierzyły się z takimi obciążeniami.  Fakt, że dzieci nie zgłaszają żadnych dolegliwości świadczy o tym, że wszystko zostało dobrze przemyślane. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu całego obozu i z pewnością w przyszłości wrócimy do Szczyrku” – mówił na gorąco po obozie jeden z trenerów, Robert Hoffman.

W zgrupowaniu udział wzięli:

Lena Podlewska, Gosia Jóźwiak, Laura Olczyk, Kacper Kamieński, Kacper Urbańczyk, Łukasz Belok, Kuba Rogowiec, Aleks Polonek, Kuba Goździkowski, Bartek Tarnawski,  Ernest Wiencek, Jaś Grędysa, Patryk Stanoszek

Do Katowic zawodnicy oraz trenerzy wrócili w środę wieczorem. Wszyscy byli bardzo zmęczeni, ale i tak każdy chciałby, by zgrupowanie trwało chociaż jeden dzień dłużej. To był na prawdę bardzo udany obóz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *