Obiecujące początki – relacja z rekrutacji do Rawy Katowice

rekkkkkk

Od rekrutacji do drużyny minęło już sporo czasu, pora więc na relację z tego wydarzenia oraz na kilka słów dotyczących pierwszych kroków nowych zawodników na treningach. Po dostaniu się do zespołu rekruci mięli już okazję pokazać się na trzech treningach, więc sztab szkoleniowy miał okazję wyciągnąć już pierwsze wnioski o nowo przyjętych baseballistach.

Sama rekrutacja, która odbyła się 25 stycznia rozpoczęła się od testów dla dziewczyn chcących wstąpić w szeregi softballowej sekcji Rawy Katowice. Na rekrutację zgłosiło się sześć zdeterminowanych ochotniczek, które śmiało przystąpiły do przygotowanych dla nich zadań. Po kilku słowach wstępu autorstwa Roberta Hoffmana (trenera sekcji softballowej) i dokładnej rozgrzewce dziewczyny przystąpiły do testów sprawnościowych. Przygotowane zostały stacje, które miały na celu sprawdzić szybkość, zwinność, wytrzymałość, koordynację i siłę rzutu przyszłych softballistek. Po części sprawnościowej przyszedł czas na zapoznanie się z podstawowymi elementami gry: obroną i pałkowaniem. Dziewczyny podzielone zostały na dwie grupy, a zawodniczki i zawodnicy Rawy Katowice dokładnie wytłumaczyli wszystkie potrzebne szczegóły. Całość rekrutacji przeznaczonej dla sekcji softballowej zakończyła się kilkoma słowami podsumowania i pamiątkowym zdjęciem.

“Mimo tego że na rekrutacji zjawiło się zaledwie sześć dziewczyn to jestem zadowolony z tegorocznego naboru. Dziewczyny wykazały się sporym zaangażowaniem i niemałą sprawnością fizyczną. Myślę, że wszystkie mają predyspozycje na zostanie dobrymi softballistkami, jednak osiągnąć to będą mogły jedynie dobrą frekwencją na treningach. Mam nadzieje, że dziewczynom spodobała się ta mała dawka softballu i będą chciały spróbować swoich sił na treningach. Jestem dobrej myśli.” – powiedział nam tuż po zakończeniu rekrutacji trener Robert Hoffman.

Zaraz po dziewczynach do rywalizacji przystąpili mężczyźni. W tym roku o przyjęcie do drużyny starało się dwunastu chętnych, co jest poprawieniem wyniku z poprzedniego roku (10 rekrutów). Po oficjalnym przywitaniu i rozgrzewce śmiałkowie przystąpili do przygotowanych dla nich testów. W tym roku składały się one z pięciu stacji wśród których znalazły się między innymi: maksymalna ilość pompek, sprint na pierwszą bazę czy pomiar prędkości rzutu. W czasie zmagań na stacjach widać było ogromne zaangażowanie i dało się wyczuć nutę rywalizacji między rekrutami, co przełożyło się na bardzo dobre wyniki. Dzięki dobrej organizacji testy przebiegły bardzo sprawnie i po krótkiej przerwie na złapanie oddechu przyszli baseballiści przystąpili do zapoznania się z pałkowaniem oraz łapaniem i rzucaniem piłki. Po tym etapie rekrutacja dobiegła końca i po krótkim zakończeniu rekruci mogli rozejść się do domów.

“Rekrutacja do sekcji męskiej wypadła świetnie. Przybyli na rekrutację wykazali się znakomitym zaangażowaniem i charakterem, a ich sprawność fizyczna była naprawdę imponująca. Przed nami ciężki i wymagający sezon więc liczę, że rekruci licznie stawią się na niedzielnym treningu.” – powiedział po rekrutacji trener Michał Glumiński.

Tegoroczna rekrutacja oceniona została więc pozytywnie przez sztab szkoleniowy, a wszyscy z niecierpliwością czekali na niedzielnie treningi. Trenerzy przygotowali specjalny plan treningowy, który ma umożliwić nowym zawodnikom i zawodniczkom szybkie wdrożenie się w zasady gry oraz w specyfikę treningu. 1 lutego był dniem pierwszej próby dla nowo przyjętych zawodników. Ku zadowoleniu trenerów i zawodników na treningu pojawiło się dziesięciu nowych graczy. Liczba ta jest bardzo optymistyczna, tym bardziej, że na kolejnych dwóch treningach pojawiła się podobna ilość rekrutów.

“Nowi zawodnicy wywarli na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Cieszę się, że jest ich tak dużo, ale przede wszystkim chciałbym zwrócić uwagę na ich pracę na treningu. Widać bardzo duże zaangażowanie i determinację. W czasie tych trzech jednostek treningowych dwie poświęciliśmy na grę w ataku, a jedną na grę obronną. Uczyliśmy się podstaw, które przygotują ich do wiosennych treningów. Już po pierwszych zajęciach widać, że grupa jest bardzo mocna, nowi gracze w krótkim czasie mogą stać się pełnowartościowymi zawodnikami pierwszego zespołu. Dodatkowo pozytywnie wpływa to na starszych zawodników, którzy będą musieli się mocno postarać, aby utrzymać  miejsce w pierwszej dziewiątce. Przed zbliżającym się sezonem jestem pełen optymizmu!” – komentuje po pierwszych treningach nowych zawodników trener Glumiński.

A jak sprawa ma się w sekcji softballowej? Poprosiliśmy o komentarz trenera sekcji, Roberta Hoffmana

“Na pierwszych dwóch treningach pojawiła się połowa z dziewczyn obecnych na rekrutacji. Cieszy mnie fakt, że mam kontakt z pozostałymi dziewczynami i wiem, że ich absencja spowodowana jest wyjazdami zimowymi i zaraz po feriach stawią się na treningach. Co do samego przebiegu treningów to jestem zadowolony ponieważ dziewczyny szybko łapią niezbędne podstawy, co daje możliwość szybkiego przechodzenia do kolejnych elementów gry. Mam nadzieję, że nowe zawodniczki szybko wkomponują się w zespół i na wiosnę będziemy mieli gotową drużynę.”

Po pierwszych treningach widzimy więc, że zarówno baseballiści jak i softballistki spełniają oczekiwania swoich trenerów. Obie grupy póki co trenować będą na salach gimnastycznych, a w połowie marca zaczną się treningi na obiektach otwartych. Przed baseballistami zapowiada się co najmniej tak wyczerpujący sezon jak przed rokiem, gdyż rywalizować będą oni w 1 Lidze, Śląskiej Lidze Baseballu oraz Pucharze Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *