Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Obiecujące początki – relacja z rekrutacji do Rawy Katowice

Od rekrutacji do drużyny minęło już sporo czasu, pora więc na relację z tego wydarzenia oraz na kilka słów dotyczących pierwszych kroków nowych zawodników na treningach. Po dostaniu się do zespołu rekruci mięli już okazję pokazać się na trzech treningach, więc sztab szkoleniowy miał okazję wyciągnąć już pierwsze wnioski o nowo przyjętych baseballistach.

Sama rekrutacja, która odbyła się 25 stycznia rozpoczęła się od testów dla dziewczyn chcących wstąpić w szeregi softballowej sekcji Rawy Katowice. Na rekrutację zgłosiło się sześć zdeterminowanych ochotniczek, które śmiało przystąpiły do przygotowanych dla nich zadań. Po kilku słowach wstępu autorstwa Roberta Hoffmana (trenera sekcji softballowej) i dokładnej rozgrzewce dziewczyny przystąpiły do testów sprawnościowych. Przygotowane zostały stacje, które miały na celu sprawdzić szybkość, zwinność, wytrzymałość, koordynację i siłę rzutu przyszłych softballistek. Po części sprawnościowej przyszedł czas na zapoznanie się z podstawowymi elementami gry: obroną i pałkowaniem. Dziewczyny podzielone zostały na dwie grupy, a zawodniczki i zawodnicy Rawy Katowice dokładnie wytłumaczyli wszystkie potrzebne szczegóły. Całość rekrutacji przeznaczonej dla sekcji softballowej zakończyła się kilkoma słowami podsumowania i pamiątkowym zdjęciem.

“Mimo tego że na rekrutacji zjawiło się zaledwie sześć dziewczyn to jestem zadowolony z tegorocznego naboru. Dziewczyny wykazały się sporym zaangażowaniem i niemałą sprawnością fizyczną. Myślę, że wszystkie mają predyspozycje na zostanie dobrymi softballistkami, jednak osiągnąć to będą mogły jedynie dobrą frekwencją na treningach. Mam nadzieje, że dziewczynom spodobała się ta mała dawka softballu i będą chciały spróbować swoich sił na treningach. Jestem dobrej myśli.” – powiedział nam tuż po zakończeniu rekrutacji trener Robert Hoffman.

Zaraz po dziewczynach do rywalizacji przystąpili mężczyźni. W tym roku o przyjęcie do drużyny starało się dwunastu chętnych, co jest poprawieniem wyniku z poprzedniego roku (10 rekrutów). Po oficjalnym przywitaniu i rozgrzewce śmiałkowie przystąpili do przygotowanych dla nich testów. W tym roku składały się one z pięciu stacji wśród których znalazły się między innymi: maksymalna ilość pompek, sprint na pierwszą bazę czy pomiar prędkości rzutu. W czasie zmagań na stacjach widać było ogromne zaangażowanie i dało się wyczuć nutę rywalizacji między rekrutami, co przełożyło się na bardzo dobre wyniki. Dzięki dobrej organizacji testy przebiegły bardzo sprawnie i po krótkiej przerwie na złapanie oddechu przyszli baseballiści przystąpili do zapoznania się z pałkowaniem oraz łapaniem i rzucaniem piłki. Po tym etapie rekrutacja dobiegła końca i po krótkim zakończeniu rekruci mogli rozejść się do domów.

“Rekrutacja do sekcji męskiej wypadła świetnie. Przybyli na rekrutację wykazali się znakomitym zaangażowaniem i charakterem, a ich sprawność fizyczna była naprawdę imponująca. Przed nami ciężki i wymagający sezon więc liczę, że rekruci licznie stawią się na niedzielnym treningu.” – powiedział po rekrutacji trener Michał Glumiński.

Tegoroczna rekrutacja oceniona została więc pozytywnie przez sztab szkoleniowy, a wszyscy z niecierpliwością czekali na niedzielnie treningi. Trenerzy przygotowali specjalny plan treningowy, który ma umożliwić nowym zawodnikom i zawodniczkom szybkie wdrożenie się w zasady gry oraz w specyfikę treningu. 1 lutego był dniem pierwszej próby dla nowo przyjętych zawodników. Ku zadowoleniu trenerów i zawodników na treningu pojawiło się dziesięciu nowych graczy. Liczba ta jest bardzo optymistyczna, tym bardziej, że na kolejnych dwóch treningach pojawiła się podobna ilość rekrutów.

“Nowi zawodnicy wywarli na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Cieszę się, że jest ich tak dużo, ale przede wszystkim chciałbym zwrócić uwagę na ich pracę na treningu. Widać bardzo duże zaangażowanie i determinację. W czasie tych trzech jednostek treningowych dwie poświęciliśmy na grę w ataku, a jedną na grę obronną. Uczyliśmy się podstaw, które przygotują ich do wiosennych treningów. Już po pierwszych zajęciach widać, że grupa jest bardzo mocna, nowi gracze w krótkim czasie mogą stać się pełnowartościowymi zawodnikami pierwszego zespołu. Dodatkowo pozytywnie wpływa to na starszych zawodników, którzy będą musieli się mocno postarać, aby utrzymać  miejsce w pierwszej dziewiątce. Przed zbliżającym się sezonem jestem pełen optymizmu!” – komentuje po pierwszych treningach nowych zawodników trener Glumiński.

A jak sprawa ma się w sekcji softballowej? Poprosiliśmy o komentarz trenera sekcji, Roberta Hoffmana

“Na pierwszych dwóch treningach pojawiła się połowa z dziewczyn obecnych na rekrutacji. Cieszy mnie fakt, że mam kontakt z pozostałymi dziewczynami i wiem, że ich absencja spowodowana jest wyjazdami zimowymi i zaraz po feriach stawią się na treningach. Co do samego przebiegu treningów to jestem zadowolony ponieważ dziewczyny szybko łapią niezbędne podstawy, co daje możliwość szybkiego przechodzenia do kolejnych elementów gry. Mam nadzieję, że nowe zawodniczki szybko wkomponują się w zespół i na wiosnę będziemy mieli gotową drużynę.”

Po pierwszych treningach widzimy więc, że zarówno baseballiści jak i softballistki spełniają oczekiwania swoich trenerów. Obie grupy póki co trenować będą na salach gimnastycznych, a w połowie marca zaczną się treningi na obiektach otwartych. Przed baseballistami zapowiada się co najmniej tak wyczerpujący sezon jak przed rokiem, gdyż rywalizować będą oni w 1 Lidze, Śląskiej Lidze Baseballu oraz Pucharze Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *