Numer 72 zastrzeżony dla Michała Glumińskiego!

News Michał

Podczas klubowej wigilii, która odbyła się w ostatni piątek w ZSTiO nr 3, oprócz wręczenia Kropel Rawy za sezon 2018, miała miejsce jeszcze jedna ważna uroczystość. Michał Glumiński nie otrzymał tylko okolicznościowej Kropli Rawy dla Trenera Dekady, został także wyróżniony w całkowicie wyjątkowy sposób. Idąc wzorcem wielu klubów reprezentujących różne dyscypliny sportowe na całym świecie. Zarząd Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice, postanowił zastrzec numer 72 dla swojego wyjątkowego zawodnika i trenera, a co równie istotne założyciela Rawy Katowice.

Michał Glumiński jako zawodnik występował w Rawie Katowice w latach 2007-2018. Przez ponad dekadę rozegrał w Rawie Katowice ponad 100 spotkań baseballowych z różnymi drużynami z całego kraju, ale i zagranicy będąc zazwyczaj czołową postacią swojej drużyny. Michał potrafił zagrać na każdej pozycji, ale największą część swojej przygody z baseballem spędził na pozycjach miotacza, łapacza oraz jako zawodnik bazowy. W obronie wyróżniała go zawsze błyskotliwość oraz umiejętność wykorzystania swojej baseballowej wiedzy. Popularny Gumiś jeszcze więcej drużynie dawał w grze w ataku, często odbijając hity, w momentach gdy reszta drużyny nie potrafiła tego dokonać, jednocześnie ciągnąc drużynę w górę jako jeden z jej liderów.

O ile nie można nie docenić wkładu Michała jako zawodnika, o tyle jego wkład jako trenera grupy seniorskiej jest jeszcze większy. Oficjalne narodziny klubu datuje się na 10 września 2006 roku. W praktyce Michał zaczął trenować katowiczan jeszcze wcześniej, co daje ponad 12 lat treningów baseballowych. Kołcza, bo tak od kilku lat zwracają się do niego jego zawodnicy, zawsze wyróżniał jego warsztat trenerski oraz dbałość o detale.  W tym okresie Rawa Katowice z podwórkowej drużyny baseballowej przekształciła się w normalny zespół rywalizujący z innymi klubami. Najsampierw poprzez mecze sparingowe, później Śląską Ligę Baseballu, aż w końcu I ligę baseballu. Największymi sukcesami było 3 miejsce w Śląskiej Lidze Baseballu oraz dwukrotne zdobycie 2 miejsca w I lidze baseballu, które pozwoliło drużynie uzyskać prawo awansu do Ekstraligi (W związku z brakiem boiska baseballowego, klub na razie nie skorzystał z tego prawa). Oprócz powyższego trener Glumiński miał bardzo duży wkład w ukształtowanie całej grupy zawodników, którzy obecnie są w naszym klubie trenerami. Przede wszystkim Pawła Sitko, Patryka Michnę, Roberta Hoffmana oraz Wojciecha Gwioździka.

W oparciu o powyższe Zarząd Rawy Katowice podjął uchwałę o zastrzeżeniu numeru 72 dla Michała Glumińskiego. Koszulka ta wraz z pamiątkowym folderem została przekazana trenerowi na własność. Od tej pory żaden inny zawodnik drużyny seniorów nie wystąpi w koszulce z numerem 72.

Legendzie naszego klubu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej owocnej pracy z zawodnikami. Przypominamy, że trener Michał Glumiński jest obecnie odpowiedzialny za grupę kadetów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *