Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Natalia Ciarcińska w Reprezentacji Polski U22!

Niezwykle radosne wieści napłynęły do naszego klubu z Polskiego Związku Baseballu i Softballu. Nasza zawodniczka Natalia Ciarcińska została powołana do Reprezentacji Polski w softballu U22. Wybór zawodniczek, które będą reprezentować Polskę na lipcowych Mistrzostwach Europy poprzedziły konsultacje szkoleniowe, które odbywały się w Kutnie pod okiem holenderskiego szkoleniowca. Ben Ten Pas, który od tego roku został trenerem reprezentacji zdecydował o przydatności Natalii do podstawowego składu Kadry Narodowej. To olbrzymie wyróżnienie dla samej zawodniczki jak i dla naszego klubu. Natalia jest bowiem pierwszym reprezentantem kraju wywodzącym się Rawy Katowice.

Konsultacje szkoleniowe do Kadry Narodowej odbyły się dwukrotnie. Za każdym razem młode softballistki udawały się do Centrum Małej Ligi Baseballowej w Kutnie. Podczas konsultacji zawodniczki z całego kraju brały udział w wykładach, testach sprawnościowych oraz treningach i meczach sprawdzających ich umiejętności. Nie zabrakło też czasu na wspólną zabawę i integrację dziewczyn. Oprócz Natalii Ciarcińskiej w testach brała udział jeszcze jedna z naszych zawodniczek – Agnieszka Borowska. Trener Ben Ten Pas zwrócił jednak uwagę na rawiankę, która może pochwalić się większym doświadczeniem.

Natalia Ciarcińska trenuję w Rawie Katowice od roku 2013, czyli od początku istnienia sekcji softballowej Zawodniczka już na rekrutacji wykazywała dobre predyspozycje sportowe wygrywając większość konkurencji sprawnościowych. Podczas swojej trzyletniej przygody z softballem Natalia brała udział w turnieju towarzyskim w softballu, który odbywał się w Kutnie oraz w Pucharze Polski odbywającym się w Brzegu. Największe doświadczenie wyniosła jednak z rozgrywek baseballowych. Od 2014 roku Natalia trenuję baseball wraz z kolegami z męskiej sekcji. Od tego momentu wzięła udział w 28 meczach baseballowych (I liga, Puchar Polski, Śląska Liga Baseballu).

Z powołania młodej rawianki bardzo zadowoleni są trenerzy oraz działacze Rawy Katowice. Tak o powołaniu zawodniczki do Kadry Narodowej wypowiedział się Prezes Klubu Michał Glumiński.

“Jesteśmy bardzo zadowoleni z powołania Natalii Ciarcińskiej do Kadry Narodowej. Zawodniczka zasłużyła swoją postawą na to wyróżnienie. Powołanie do reprezentacji jest zaszczytem nie tylko dla niej samej, ale również dla całego Klubu. Warto bowiem nadmienić, że Natalia jest pierwszym wychowankiem Rawy Katowice w reprezentacji narodowej. Bardzo liczę na to, że Natalia przetrze pierwsze szlaki i niedługo zawodnicy i zawodniczki Rawy Katowice zaczną być regularnie powoływani do reprezentacji w różnych kategoriach wiekowych. Serdecznie jej gratuluje i życzę samych sukcesów “

My również gratulujemy Natalii oraz wszystkim powołanym dziewczynom. Mistrzostwa Europy będą wasze!

*Zdjęcie w artykule zostało zaczerpnięte z materiałów drużyny Defenders Częstochowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *