Najmłodsi rawiacy walczą w Warszawie o Puchar Polski!

Podczas gdy pierwsza drużyna Rawy Katowice przygotowuje się do dwumeczu z zespołem Kings Kraków w rozgrywkach Śląskiej Ligi Baseballu, najmłodsi gracze zespołu z Katowic rywalizują o Puchar Polski w T-ball’u. W turnieju organizowanym w Warszawie udział bierze siedem zespołów, które walczą o miano najlepszej drużyny do lat dziewięciu w Polsce. Rywalizacja rozpoczęła się już w czwartek 16 czerwca.

Dla zawodników z Katowic jest to drugi udział w tych rozgrywkach. W ubiegłym roku zajęli oni szóste miejsce w rywalizacji, w której udział brało dziewięć zespołów. W tym roku drużyna prowadzona przez Patryka Michnę i Wojciecha Gwioździka powalczy o poprawienie wyniku z ostatniego roku i dostanie się do strefy medalowej turnieju. Katowiczanie trafili do grupy z drużynami Centaury Warszawa I, Centaury Warszawa II oraz Centaury Warszawa IV. W drugiej grupie o półfinał walczą zespoły Caper Kędzierzyn-Koźle, Dęby Osielsko , a także Centaury Warszawa III. Po dwa najlepsze zespoły z obu grup awansują do półfinałów, a ich zwycięscy zmierzą się w wielkim finale. Mecze, które zadecydują o końcowym układzie turnieju, a więc kolejno o pierwszym, trzecim oraz piątym miejscu rozegrane zostaną w sobotę.

W pierwszym dniu rywalizacji katowiczanie pewnie wygrali z drużyną Centaurów Warszawa I, a także zostali pokonani przez zespół Centaurów Warszawa IV. W piątek rawiacy mają do rozegrania spotkanie, które zadecyduje o ich awansie do półfinału. Mecz zaplanowany został na godzinę 11.30.

Za najmłodszych katowickich baseballistów wszyscy bardzo mocno trzymamy kciuki, a o ich wynikach informować będziemy zarówno na stronie internetowej jak i facebooku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *