Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Najmłodsi rawiacy walczą w Warszawie o Puchar Polski!

Podczas gdy pierwsza drużyna Rawy Katowice przygotowuje się do dwumeczu z zespołem Kings Kraków w rozgrywkach Śląskiej Ligi Baseballu, najmłodsi gracze zespołu z Katowic rywalizują o Puchar Polski w T-ball’u. W turnieju organizowanym w Warszawie udział bierze siedem zespołów, które walczą o miano najlepszej drużyny do lat dziewięciu w Polsce. Rywalizacja rozpoczęła się już w czwartek 16 czerwca.

Dla zawodników z Katowic jest to drugi udział w tych rozgrywkach. W ubiegłym roku zajęli oni szóste miejsce w rywalizacji, w której udział brało dziewięć zespołów. W tym roku drużyna prowadzona przez Patryka Michnę i Wojciecha Gwioździka powalczy o poprawienie wyniku z ostatniego roku i dostanie się do strefy medalowej turnieju. Katowiczanie trafili do grupy z drużynami Centaury Warszawa I, Centaury Warszawa II oraz Centaury Warszawa IV. W drugiej grupie o półfinał walczą zespoły Caper Kędzierzyn-Koźle, Dęby Osielsko , a także Centaury Warszawa III. Po dwa najlepsze zespoły z obu grup awansują do półfinałów, a ich zwycięscy zmierzą się w wielkim finale. Mecze, które zadecydują o końcowym układzie turnieju, a więc kolejno o pierwszym, trzecim oraz piątym miejscu rozegrane zostaną w sobotę.

W pierwszym dniu rywalizacji katowiczanie pewnie wygrali z drużyną Centaurów Warszawa I, a także zostali pokonani przez zespół Centaurów Warszawa IV. W piątek rawiacy mają do rozegrania spotkanie, które zadecyduje o ich awansie do półfinału. Mecz zaplanowany został na godzinę 11.30.

Za najmłodszych katowickich baseballistów wszyscy bardzo mocno trzymamy kciuki, a o ich wynikach informować będziemy zarówno na stronie internetowej jak i facebooku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *