Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Memoriał im. Jana Liszki: Śląsk vs czeskie Arrows

Trzeci, ostatni dzień turnieju przyniósł następujące rozstrzygnięcia:
Munchen-Haar Disciples – Klasik Frydek-Mistek –  9-6
Arrows Ostrava – Reprezentacja Śląska – 3-9

W ostatnim meczu reprezentacji Śląska na boisku wystąpił Patryk Michna. Tego dnia rozegrał on swój najlepszy mecz na tym turnieju. Odbił on dwa hity (single, double), dostał się na bazę po hit-by-pitch i w ostatnim podejściu na pałkę zaliczy strajkauta. Na jego konto zaliczyły się również 2 asysty ofensywne (RBI) oraz jedne obieg (run). Gratulujemy Patrykowi świetnego występu oraz całej reprezentacji Śląska zajęcia 2 miejsca po bardzo dobrej, równej grze.

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy na tak wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Trzymamy kciuki by ta impreza stała się stałą pozycją w śląskim kalendarzu baseballowym.

Reprezentacja Śląska

od lewej: Artur Szymura (trener); Dominik Matusiak; Andrzej Kotas; Artur Strzałka; Jacek Wilk; Przemysław Mularczyk; Krzysztof Gołębiowski; Patryk Sawicki; Stanisław Smołka (trener)
dolny rząd od lewej: Patryk Michna; Remigiusz Belica; Piotr Szczygieł; Michał Glumiński; Robert Stęchły; Marek Setla; Ariel Rainko; Adrian Mularczyk; Szymon Garus.

* zawodnicy Rawy Katowice

Klasyfikacja końcowa I Międzynarodowego Memoriału im. Jana Liszki:
1. Munchen-Haar Disciples – 4 zwycięstwa – 0 porażek
2. Reprezentacja Śląska – 2 zwycięstwa – 1 porażka
3. Arrows Ostrava – 1 zwycięstwo – 3 porażki
4. Klasik Frydek-Mistek – 0 zwycięstw – 4 porażki

Najlepszy pałkarz – Ruben Manrique (Munchen-Haar Disciples)
Najlepszy miotacz – Artur Strzałka (Reprezentacja Śląska)
MVP turnieju – Christoph Ziegler (Munchen-Haar Disciples)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *