Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Memoriał im. Jana Liszki: Śląsk vs czeski Klasik

W dniu 2 października w Rybniku rozpoczął się I Międzynarodowy Memoriał im. Jana Liszki. W pierwszym dniu turnieju rozegrano następujące spotkania:

godz. 11.00 Arrows Ostrava – Munchen-Haar Disciples 2-6
godz. 15.00 Reprezentacja Śląska  – Klasik Frydek-Mistek 8-1

W pierwszym składzie reprezentacji Śląska na pozycji lewozapolowego zagrał Dominik Matusiak. Zaliczył on jedno wyjście na pałkę, niestety zakończone strajkautem. W 3 zmianie został on zastąpiony drugim naszym zawodnikiem Patrykiem Michną. Patryk miał 3 podejścia w ataku: walk, hit by pitch i ground out 6-3. Popisał się on też pewnym złapaniem piłki z powietrza, kończące mecz. Na dwie ostatnie zamiany na pozycji drugobazowego zagrał kolejny rawiak, Michał Glumiński. Nie dostał jednak on szansy na pokazanie swoich umiejętności w ataku. Czwarty nasz reprezentant, Piotr Szczygieł, nie wyszedł tego dnia na boisko. Jutro dostanie on swoją szansę na pozycji miotacza. Trzymamy kciuki.

Zapraszamy na kolejne mecze memoriału:
03.10.2015
godz. 10.00 Klasik Frydek-Mistek – Arrows Ostrava
godz. 14.30 Reprezentacja Śląska – Munchen-Haar Disciples

04.10.2015
godz. 9.00 Munchen-Haar Disciples – Klasik Frydek-Mistek
godz. 13.30 Arrows Ostrava – Reprezentacja Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *