Mecz inny niż zwykle. Rawa rusza do Miejskiej Górki!

zdjęcie zapowiedź demony

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie w ramach 1 Ligi. 16 września baseballiści Rawy Katowice udadzą się do Miejskiej Górki, aby stoczyć pierwsze w tym roku mecze przeciwko tamtejszym Demonom. Mimo, iż Rawiacy nie mają już szans na zwycięstwo w rozgrywkach na zapleczu Ekstraligi, będzie to dla nich mecz wyjątkowy. Po raz pierwszy w oficjalnym spotkaniu zawodnicy Rawy będą prowadzeni przez nowego trenera, Patryka Michnę. Z końcem sierpnia przejął on rolę głównego trenera, którą do tej pory nieprzerwanie od 2006 roku pełnił Michał Glumiński. 

Obie drużyny spotykały się ze sobą pięciokrotnie i w każdym z tych pojedynków ze zwycięstwa cieszyć się mogli reprezentanci województwa wielkopolskiego. Cztery z nich rozegrane zostały w 1 Lidze, a jedno z nich było spotkaniem sparingowym. Ostatnia konfrontacja miała miejsce w 2015 roku i zakończyła się minimalnym, bo jednopunktowym, zwycięstwem Demonów. Od tamtego momentu minęło jednak wiele czasu i trudno na podstawie tych spotkań wskazywać faworyta w zbliżającym się spotkaniu.

Nowy trener, Patryk Michna, w nadchodzącym dwumeczu będzie miał do dyspozycji czternastu zawodników. Wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi do gry. Szkoleniowiec będzie miał zatem wiele możliwości jeżeli chodzi o obsadzenie poszczególnych pozycji. Rewolucji w składzie nikt się jednak nie spodziewa, choć pewne korekty na pewno zostaną naniesione. Jaki będzie ich efekt przekonamy się już w niedzielę.

Pierwszy mecz zaplanowano na godzinę 11.00, natomiast drugie spotkanie rozegrane zostanie po 30 minutowej przerwie po zakończeniu pierwszego starcia. Oba mecze odbędą się na boisku baseballowym w Miejskiej Górce mieszczącym się przy ulicy Dąbrocznej. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *