Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Mecz inny niż zwykle. Rawa rusza do Miejskiej Górki!

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie w ramach 1 Ligi. 16 września baseballiści Rawy Katowice udadzą się do Miejskiej Górki, aby stoczyć pierwsze w tym roku mecze przeciwko tamtejszym Demonom. Mimo, iż Rawiacy nie mają już szans na zwycięstwo w rozgrywkach na zapleczu Ekstraligi, będzie to dla nich mecz wyjątkowy. Po raz pierwszy w oficjalnym spotkaniu zawodnicy Rawy będą prowadzeni przez nowego trenera, Patryka Michnę. Z końcem sierpnia przejął on rolę głównego trenera, którą do tej pory nieprzerwanie od 2006 roku pełnił Michał Glumiński. 

Obie drużyny spotykały się ze sobą pięciokrotnie i w każdym z tych pojedynków ze zwycięstwa cieszyć się mogli reprezentanci województwa wielkopolskiego. Cztery z nich rozegrane zostały w 1 Lidze, a jedno z nich było spotkaniem sparingowym. Ostatnia konfrontacja miała miejsce w 2015 roku i zakończyła się minimalnym, bo jednopunktowym, zwycięstwem Demonów. Od tamtego momentu minęło jednak wiele czasu i trudno na podstawie tych spotkań wskazywać faworyta w zbliżającym się spotkaniu.

Nowy trener, Patryk Michna, w nadchodzącym dwumeczu będzie miał do dyspozycji czternastu zawodników. Wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi do gry. Szkoleniowiec będzie miał zatem wiele możliwości jeżeli chodzi o obsadzenie poszczególnych pozycji. Rewolucji w składzie nikt się jednak nie spodziewa, choć pewne korekty na pewno zostaną naniesione. Jaki będzie ich efekt przekonamy się już w niedzielę.

Pierwszy mecz zaplanowano na godzinę 11.00, natomiast drugie spotkanie rozegrane zostanie po 30 minutowej przerwie po zakończeniu pierwszego starcia. Oba mecze odbędą się na boisku baseballowym w Miejskiej Górce mieszczącym się przy ulicy Dąbrocznej. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *