Mały sukces młodych rawiaków w Rybniku!

W ubiegłą niedzielę, na boisku znajdującym się przy ulicy Partyzantów w Rybniku odbyła się wspaniała baseballowa impreza. Brały w niej udział zespoły z Polski oraz Czech, a rywalizacja toczyła się w kategoriach T-ball oraz młodzik. Do rywalizacji w pierwszej z nich stanęli także najmłodsi baseballiści z Katowic, którzy rywalizowali z kolegami z Ostrawy, Rybnika oraz Kędzierzyna Koźla. W starszej kategorii wiekowej mierzyły się zespoły KSB Wrocław, Caper Kędzierzyn Koźle, Silesia Rybnik, Jastrząb Jastrzębie-Zdrój i Klasik Frydek Mistek.

Na obiekcie w Rybniku, dzięki bardzo dobrej organizacji, w jednym czasie rozgrywano aż cztery spotkania: dwa w kategorii T-ball oraz dwa w kategorii młodzik. Dzięki temu turniej przebiegał bardzo sprawnie, okres oczekiwania na kolejny mecz był skrócony do niezbędnego minimum. Oprócz tego na wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek i napoje, a dla największych łasuchów nie zabrakło także czegoś słodkiego.

Przechodząc jednak do sportowej części turnieju rozpocząć należy od pierwszego spotkania baseballistów Rawy Katowice. Mierzyli się oni z gospodarzami turnieju, a więc Silesią Rybnik. Spotkanie to, bardzo wyrównane jeżeli chodzi o poziom gry w ataku, rozstrzygnęło się na korzyść gospodarzy dzięki ich lepszej grze w obronie. Kolejnym rywalem młodych baseballistów z Katowic był zespół z Kędzierzyna Koźla. Obie drużyny stoczyły bardzo wyrównany pojedynek, który nie został rozstrzygnięty nawet po rozegraniu trzech dodatkowych zmian. Rawiacy mieli kilka dogodnych szans na obronienie prowadzenia, niestety po prostych błędach rywale doprowadzali do remisu. Ostatecznie po konsultacji trenerów oraz sędziego ustalono, iż spotkanie zakończy się remisem. W trzecim spotkaniu drużynie z Katowic przyszło mierzyć się z zespołem Arrows Ostrawa, który po dwóch wygranych, pewnie zmierzał po zwycięstwo w turnieju. Drużyna zza południowej granicy dominowała przez całe spotkanie, raz po raz popisując się dalekimi wybiciami. Spotkanie zakończyło się pewnym i wysokim zwycięstwem zawodników z Ostrawy, którzy tym samym zapewnili sobie zwycięstwo w turnieju T-ballu. Drugie miejsce przypadło zespołowi gospodarzy, a na najniższym stopniu podium stanęli baseballiści z Katowic. Czwarte miejsce zajęła drużyna Caper Kędzierzyn Koźle. W grze naszych zawodników na pochwałę zasługuje gra w ataku. Dobre bieganie po bazach oraz mocne, solidne odbicia pozwoliły rywalizować z bardziej doświadczonymi kolegami.

W starszej kategorii, a więc w młodzikach, zawody także wygrał zespół z Czech, Klasik Frydek Mistek. Ponownie drugie miejsce przypadło gospodarzom turnieju, a na podium zmieścili się także zawodnicy z Jastrzębia-Zdrój. Czwarte miejsce zajęła drużyna KSB Wrocław, a piąte Caper Kędzierzyn Koźle.

Cały turniej okazał się być świetnie zorganizowaną i przeprowadzoną imprezą. Na boisku w Rybniku mieliśmy prawdziwe baseballowe święto, które zapewniło wiele radości przede wszystkim uczestnikom turnieju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *