Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Mały sukces młodych rawiaków w Rybniku!

W ubiegłą niedzielę, na boisku znajdującym się przy ulicy Partyzantów w Rybniku odbyła się wspaniała baseballowa impreza. Brały w niej udział zespoły z Polski oraz Czech, a rywalizacja toczyła się w kategoriach T-ball oraz młodzik. Do rywalizacji w pierwszej z nich stanęli także najmłodsi baseballiści z Katowic, którzy rywalizowali z kolegami z Ostrawy, Rybnika oraz Kędzierzyna Koźla. W starszej kategorii wiekowej mierzyły się zespoły KSB Wrocław, Caper Kędzierzyn Koźle, Silesia Rybnik, Jastrząb Jastrzębie-Zdrój i Klasik Frydek Mistek.

Na obiekcie w Rybniku, dzięki bardzo dobrej organizacji, w jednym czasie rozgrywano aż cztery spotkania: dwa w kategorii T-ball oraz dwa w kategorii młodzik. Dzięki temu turniej przebiegał bardzo sprawnie, okres oczekiwania na kolejny mecz był skrócony do niezbędnego minimum. Oprócz tego na wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek i napoje, a dla największych łasuchów nie zabrakło także czegoś słodkiego.

Przechodząc jednak do sportowej części turnieju rozpocząć należy od pierwszego spotkania baseballistów Rawy Katowice. Mierzyli się oni z gospodarzami turnieju, a więc Silesią Rybnik. Spotkanie to, bardzo wyrównane jeżeli chodzi o poziom gry w ataku, rozstrzygnęło się na korzyść gospodarzy dzięki ich lepszej grze w obronie. Kolejnym rywalem młodych baseballistów z Katowic był zespół z Kędzierzyna Koźla. Obie drużyny stoczyły bardzo wyrównany pojedynek, który nie został rozstrzygnięty nawet po rozegraniu trzech dodatkowych zmian. Rawiacy mieli kilka dogodnych szans na obronienie prowadzenia, niestety po prostych błędach rywale doprowadzali do remisu. Ostatecznie po konsultacji trenerów oraz sędziego ustalono, iż spotkanie zakończy się remisem. W trzecim spotkaniu drużynie z Katowic przyszło mierzyć się z zespołem Arrows Ostrawa, który po dwóch wygranych, pewnie zmierzał po zwycięstwo w turnieju. Drużyna zza południowej granicy dominowała przez całe spotkanie, raz po raz popisując się dalekimi wybiciami. Spotkanie zakończyło się pewnym i wysokim zwycięstwem zawodników z Ostrawy, którzy tym samym zapewnili sobie zwycięstwo w turnieju T-ballu. Drugie miejsce przypadło zespołowi gospodarzy, a na najniższym stopniu podium stanęli baseballiści z Katowic. Czwarte miejsce zajęła drużyna Caper Kędzierzyn Koźle. W grze naszych zawodników na pochwałę zasługuje gra w ataku. Dobre bieganie po bazach oraz mocne, solidne odbicia pozwoliły rywalizować z bardziej doświadczonymi kolegami.

W starszej kategorii, a więc w młodzikach, zawody także wygrał zespół z Czech, Klasik Frydek Mistek. Ponownie drugie miejsce przypadło gospodarzom turnieju, a na podium zmieścili się także zawodnicy z Jastrzębia-Zdrój. Czwarte miejsce zajęła drużyna KSB Wrocław, a piąte Caper Kędzierzyn Koźle.

Cały turniej okazał się być świetnie zorganizowaną i przeprowadzoną imprezą. Na boisku w Rybniku mieliśmy prawdziwe baseballowe święto, które zapewniło wiele radości przede wszystkim uczestnikom turnieju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *