Lekcja baseballu w Żorach!

DSC00687

W minioną sobotę na boisku w Żorach zawodnicy Rawy Katowice rozegrali swoje dwa pierwsze spotkania w Bałtyckiej Lidze Baseballu. Ich rywalami były miejscowe Gepardy, które miały już na koncie jedno zwycięstwo w BLB odniesione w meczu przeciwko MKS Jastrząb. 

W pierwszym spotkaniu tego dnia, które rozpoczęło się o godzinie 10.00, trener Patryk Michna wystawił następującą dziewiątkę: P – Paweł Sitko, C – Adam Zagórski, 1B – Aron Fila, 2B – Natalia Ciarcińska, 3B – Michał Śniegowski, SS – Patryk Michna, LF – Krystian Roślicki, CF – Che Chung Lin, RF – Naralia Shmatko.

Mecz rozpoczął się bardzo wyrównanie. Obie drużyny zdobyły po jednym punkcie w pierwszym iningu i wydawało się, że będziemy świadkami zaciętego spotkania. Niestety już w drugiej zmianie żorzanie pokazali jak gra się w baseball na poziomie Ekstraligi, natomiast katowiczanie zaczęli popełniać błędy. Gracze Gepardów punkty zdobywali seriami, wyraźnie dominując nad przyjezdnymi. Goście, którym gra w araku szła bardzo opornie, potrafili jedynie zmniejszyć nieco rozmiary porażki w ostatnim iningu, dokładając dwa obiegi. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 15:3

Zespół  1 2 3 4 5 R H E
Rawa Katowice 1 0 0 0 2 3  0 12
Gepardy Żory 1 5 3 6 X 15  8 4

Drugi pojedynek Rawiacy rozpoczęli w składzie: P – Che Chung Lin, C – Paweł Sitko, 1B – Aron Fila, 2B – Natalia Ciarcińska, 3B – Michał Śniegowski, SS – Patryk Michna, LF – Krystian Roślicki, CF – Adam Zagórski, RF – Natalia Shmatko.

Niestety dla katowiczan w drugim spotkaniu Gepardy kontynuowały swój popis. Skuteczna gra w ataku i dobra dyspozycja miotaczy pozwoliły im na pewną i wysoką wygraną. Baseballiści Rawy Katowice nie mogli poradzić sobie z narzutami rywali i nie zaliczyli w tym meczu żadnego obiegu. W defensywie również nie mogli powstrzymać napory ofensywy rywali, co przełożyło się na 17 straconych obiegów. Na górce miotacza oprócz Che Chung Lina zameldowali się kolejno: Patryk Michna, Adam Zagórski, Michał Śniegowski oraz Aron Fila.

Zespół  1 2 3 4 5 R H E
Gepardy Żory 5 2 4 3 3 17 9 0
Rawa Katowice 0 0 0 0 0 0 1 7

Katowiczanie już w najbliższą niedziele rozegrają dwumecz z Centaurami II Warszawa w ramach 1 Ligi. Do tego czasu mają bardzo wiele do poprawy. Aby myśleć o pozytywnym wyniku muszą zachować więcej spokoju i dokładności w defensywie, a przede wszystkim przemóc się w ofensywie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *