Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Krótka przygoda z Pucharem Polski

W ubiegłą sobotę, 16 lipca, odbył się mecz 1 rundy eliminacji do tegorocznego Pucharu Polski, w którym zawodnicy Rawy Katowice rywalizowali z zespołem Barons Wrocław. Zdecydowanymi faworytami spotkania, które odbyło się na boisku w Rybniku byli występujący na co dzień w Ekstralidze Baroni, jednak katowiczanie nie zamierzali odpuszczać tego meczu. Pojedynek, którego stawką był awans do rundy finałowej rozpoczął się o godzinie 11.00.

Jako pierwsi w ataku mecz rozpoczęli goście, którzy tego dnia mierzyli się z narzutami Pawła Szczęsnego. Obrona Rawy Katowice na początku spotkania nie wypadła dobrze, a wrocławianie wykorzystując, aż cztery błędy przeciwników oraz zaliczając skuteczne odbicie, zdobyli cztery obiegi. Katowiczanom tego dnia skuteczne odbijanie miał uniemożliwić Raymond Wojtala, który jest jednym z najlepszych Ekstraligowych miotaczy. Już na początku meczu pokazał on swoje umiejętności, nie pozwalając żadnemu z trzech pierwszych pałkarzy na zdobycie choćby pierwszej bazy. Druga i trzecia zmiana to popis gry obronnej ze strony obu drużyn. W zespole z Katowic bardzo dobrze zaczęła funkcjonować gra w szczególności graczy infieldu, natomiast Ray Wojtala kontynuował swój fenomenalny popis, dorzucając do swojego konta aż sześć strikeoutów. Defensywa Rawiaków skapitulowała w czwartej zmianie, w czasie której wrocławianie zdobyli kolejne dwa punkty. Niestety w dalszym ciągu zespół gospodarzy nie potrafił poradzić sobie z narzutami miotacza rywali. Na początku piątej części spotkania kibice mogli zobaczyć drugi tego dnia podwójny aut w wykonaniu defensywy Rawy, która przyczyniła się do szybkiego przejścia do ataku. Niestety w dalszym ciągu w grze ofensywnej katowiccy baseballiści razili nieskutecznością. Szósta zmiana rozwiała szanse rawiaków na osiągnięcie korzystnego wyniku. Stracili oni aż pięć punktów, które były pochodną kilku błędów defensywy, połączonymi z dwoma skutecznymi odbiciami oraz dwoma bazami zyskanymi po błędnych narzutach miotacza. Pewni zwycięstwa Baronsi postanowili dać odpocząć swojemu starterowi, a jego miejsce zajął Marcin Musiałek. Nie zmieniło to jednak obrazu gry w ataku zespołu z Katowic, którego zapędy ofensywne kończyły się tego dnia maksymalnie na pierwszej bazie. Na siódmą zmianę Pawła Szczęsnego zastąpił Paweł Sitko, który dzięki pomocy kolegów z defensywy zdołał powstrzymać wrocławian przed powiększeniem przewagi. Punktów w tej zmianie nie zdobyli także zawodnicy Rawy Katowice i mecz zakończył się po siedmiu zmianach.

Drużyna z dolnego śląska wygrała to spotkanie aż 11:0, dominując przez całe spotkanie. Katowiczanie ustępowali przeciwnikom szczególnie jeżeli chodzi o grę w ataku. W czasie siedmiu zmian zaliczyli oni tylko jedno skuteczne odbicie, co jest wynikiem niewystarczającym aby myśleć o zwycięstwie. Gra w w defensywie w wykonaniu podopiecznych Michała Gumińskiego także mogła wyglądać lepiej. Mimo, iż przez większość spotkania grała ona nienagannie, to po raz kolejny przez fatalne przestoje seryjnie traciła punkty po prostych błędach. Z dobrej strony zaprezentowali się także miotacze obu drużyn. Prawdziwy popis swoich umiejętności dał Ray Wojtala, który w czasie pięciozmianowego występu zaliczył jedenaście strikeoutów, nie pozwalając rawiakom w tym czasie na skuteczne odbicie. Dobrze zaprezentował się także starter drużyny Rawy Katowice, Paweł Szczęsny. Gdyby w kilku momentach mógł liczyć na większe wsparcie ze strony defensywy, wynik meczu mógł być bardziej wyrównany. Swoje zadanie wykonali także zmiennicy, którzy nie pozwolili rywalom na zdobycie punktów.

Już w niedzielę, 24 lipca przed baseballistami Rawy Katowice turniej 1 ligi, który zadecyduje czy będą oni mieli szansę zagrać o trzecie miejsce w lidze. Turniej ten odbędzie na boisku w Żorach, które mieści się przy ulicy Minimalnej. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

Zespół 1 2 3 4 5 6 7 R H E
Barons Wrocław 4 0 0 2 0 5 0 11 7 0
Rawa Katowice 0 0 0 0 0 0 0 0 1 7
zawodnikPAABRH2B3BHRBBHPSBCSKRBIAVG
Sitko33010000001200,333
Szczygieł33000000000200,000
Michna33000000000000,000
Glumiński33000000000200,000
Szczęsny21000001000000,000
Gwioździk22000000000200,000
Fila22000000000200,000
Tasarz22000000000100,000
Hoffman22000000000200,000
Czypionka0000000000000

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *