Krople Rawy 2018 rozdane!

News Krople

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, już jutro w naszych domach zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Zawodnicy Rawy Katowice jak co roku urządzili sobie wspólne spotkanie. Klubowa wigilia odbyła się w piątek w ZSTiO nr 3.  Podczas spotkania Rawiacy nie tylko dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia na zbliżające się Święta. Od kilku lat po wspólnym posiłku rozstrzygnięty zostaje plebiscyt “Krople Rawy”, nie inaczej było także w tym roku. Galę Kropel Rawy poprzedziło głosowanie zawodników, zawodniczek i działaczy, którzy oddawali swoje głosy od początku grudnia.

Gala Kropel Rawy z roku na rok niesie ze sobą co raz większe emocje. Poprzednie plebiscyty pokazywały, że nie zawsze wygrywają faworyci. W tym roku Krople Rawy zostały rozdane już po raz siódmy, a dla zawodników, zawodniczek i działaczy Klubu stały się nagrodą niezwykle prestiżową. W tym roku ciężko było wskazać faworytów. Praktycznie we wszystkich kategoriach stawka była bardzo wyrównana. Statuetkę w kategorii “Odkrycie roku” zdobył Roman Pełka, który w pokonanym polu zostawił Arkadiusza Bąka. Romek swoją pozycje w drużynie ugruntowuje od połowy tego sezonu. Jego praca na treningach wywołała uznanie pozostałych zawodników, a wszystko wskazuje na to, że w kolejnym sezonie zawodnik będzie ważną postacią dla zespołu prowadzonego przez Patryka Michnę. W pozostałych kategoriach zwyciężały osoby, które wcześniej były już laureatami tych nagród. W kategorii “Osobowość roku” po raz 3 zwyciężył kapitan drużyny seniorów, a więc Paweł Sitko. Jego koledzy z pewnością uznali, że to jego głos w szatni i na boisku ma znaczenie. W kategorii “Działacz roku” po dwuletniej przerwie zwyciężył nowy Prezes klubu, a więc Robert Hoffman. Kolejna kategoria wydawała się najbardziej wyrównaną ze wszystkich, zwycięstwo każdego z nominowanych nie byłoby zaskoczeniem.  Szczególną rywalizację w tej kategorii od lat prowadzą Paweł Sitko i Patryk Michna, którzy do tej pory mieli na swoim koncie po 3 krople. Ostatecznie już po raz czwarty w kategorii “Zawodnik roku” zwyciężył Patryk Michna.  Koledzy z pewnością docenili tu udany występ Patryka na Mistrzostwach Europy U23, w których popisał się między innymi Home Runem w spotkaniu z Serbią.

W uznaniu zasług i wkładu w rozwój zawodników, po raz pierwszy przyznana została nagroda specjalna. Michał Glumiński, który w tym roku po ponad dziesięciu latach przestał pełnić funkcję trenera drużyny seniorów otrzymał Kroplę Rawy dla “Trenera Dekady”.

Przypominamy osoby nominowane w poszczególnych kategoriach:

Zawodnik Roku: Jakub Osiński, Norbert Myrek, Patryk Michna, Paweł Sitko

Osobowość Roku: Patryk Michna, Paweł Szczęsny, Arkadiusz Michlewski, Paweł Sitko

Odkrycie Roku: Roman Pełka, Arkadiusz Bąk

Działacz Roku: Michał Glumiński, Wojciech Gwioździk, Robert Hoffman, Paweł Sitko, Natalia Ciarcińska

Trener Dekady: Michał Glumiński

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym sezonie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *