Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Krople Rawy 2017 rozdane!

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, już dzisiaj w naszych domach zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Zawodnicy i zawodniczki Rawy Katowice jak co roku urządzili sobie wspólne spotkanie. Klubowa wigilia odbyła się w czwartek, po raz pierwszy w ZSTiO nr 3.  Podczas spotkania rawiacy nie tylko dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia na zbliżające się Święta. Od kilku lat po wspólnym posiłku rozstrzygnięty zostaje plebiscyt “Krople Rawy”, nie inaczej było także w tym roku. Galę Kropel Rawy poprzedziło głosowanie zawodników, zawodniczek i działaczy, którzy oddawali swoje głosy od początku grudnia.

Gala Kropel Rawy z roku na rok niesie ze sobą co raz większe emocje. Poprzednie plebiscyty pokazywały, że nie zawsze wygrywają faworyci. W tym roku Krople Rawy zostały rozdane już po raz szósty, a dla zawodników, zawodniczek i działaczy Klubu stały się nagrodą prawie tak prestiżową, jak filmowe Oscary. W tym roku niezwykle ciężko było wskazać faworytów. Praktycznie we wszystkich kategoriach stawka była bardzo wyrównana. Statuetkę w kategorii “Odkrycie roku” zdobył Adam Drzyzga, który w pokonanym polu zostawił Marka Kawę i Michała Rostańskiego. To niepowodzenie Michał powetował sobie w kategorii “Osobowość roku”. W pozostałych kategoriach zwyciężały osoby, które wcześniej były już laureatami tych nagród. W kategorii “Działacz roku” podobnie jak w zeszłorocznym plebiscycie zwyciężył Wojciech Gwioździk. Zawodniczką roku już po raz trzeci wybrana została Natalia Ciarcińska, podkreślając swą dominację od początku istnienia sekcji softballu. Ostatnia kategoria wydawała się najbardziej wyrównaną ze wszystkich, zwycięstwo każdego z nominowanych nie byłoby zaskoczeniem. Ostatecznie już po raz trzeci w kategorii “Zawodnik roku” zwyciężył Paweł Sitko. Paweł dzięki tej Kropli zrównał się z Patrykiem Michną w ilości zwycięstw w tej kategorii. Paweł Sitko jako pierwszy w historii klubu otrzymał piątą Kroplę Rawy.

Przypominamy osoby nominowane w poszczególnych kategoriach:

Zawodnik Roku: Michał Glumiński, Robert Hoffman, Che-Chung Lin, Patryk Michna, Paweł Sitko

Zawodniczka Roku: Agnieszka Borowska, Natalia Ciarcińska, Ewelina Żabińska

Osobowość Roku: Che Chung Lin, Michał Rostański, Paweł Szczęsny, Adam Zagórski

Odkrycie Roku: Adam Drzyzga, Marek Kawa, Michał Rostański

Działacz Roku: Michał Glumiński, Wojciech Gwioździk, Robert Hoffman, Paweł Sitko

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym sezonie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *