Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Krople Rawy 2016 – Wyniki Plebiscytu!

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, już dzisiaj w naszych domach zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Zawodnicy i zawodniczki Rawy Katowice urządzili sobie wspólne spotkanie już na początku tego tygodnia. W czasie klubowej wigilii rawiacy nie tylko dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia na zbliżające się Święta. Od kilku lat po wspólnym posiłku rozstrzygnięty zostaje plebiscyt “Krople Rawy”, nie inaczej było także w tym roku. Galę Kropel Rawy poprzedziło głosowanie zawodników, zawodniczek i działaczy, którzy oddawali swoje głosy od początku grudnia.Prestiżowe statuetki nie zawsze trafiały do faworytów, aż 3 osoby dostały swoją pierwszą “Krople Rawy”.  Po raz pierwszy od początku trwania plebiscytu, jedna osoba została nagrodzona 2 statuetkami za osiągnięcia w tym samym roku. Warto też dodać, że w kategoriach “Działacz roku” oraz “Zawodnik roku” przerwany został okres 3-letniej dominacji jednej osoby. Działaczem roku został Wojciech Gwioździk, który pokonał m. in. Roberta Hoffmana. Najbardziej prestiżową nagrodę, czyli tytuł Zawodnika roku uzyskał Paweł Sitko, który przed okresem zwycięstw Patryka Michny, cieszył się tą nagrodą już w 2012 roku. Paweł w tym roku był królem polowania na “Krople Rawy”. Druga Kropla trafiła do niego w kategorii “Osobowość roku”, gdzie drużyna z pewnością doceniła jego rolę kapitana. Tytuł “Zawodniczki roku” uzyskała Agnieszka Borowska, która o włos pokonała dwukrotną zwyciężczynie w tej kategorii Natalię Ciarcińską. Odkryciem roku wybrany został Che Chung Lin, czyli popularny “Justin”, który w tym roku praktycznie z marszu stał się wartościowym zawodnikiem pierwszego składu.

Przypominamy osoby nominowane w poszczególnych kategoriach:

Zawodnik Roku: Michał Glumiński, Patryk Michna, Paweł Sitko, Paweł Szczęsny, Piotr Szczygieł

Zawodniczka Roku: Agnieszka Borowska, Kamila Brol, Natalia Ciarcińska, Adriana Kapellak, Ewelina Żabińska

Osobowość Roku: Łukasz Czypionka, Michał Glumiński, Che Chung Lin, Paweł Sitko, Filip Stanoszek, Marcin Ścibor

Odkrycie Roku: Aron Fila, Che Chung Lin, Rafał Sikora, Filip Stanoszek, Marcin Ścibor

Działacz Roku: Michał Glumiński, Wojciech Gwioździk, Robert Hoffman, Patryk Michna, Paweł Sitko, Paweł Szczęsny

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym sezonie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *