Krople Rawy 2015 – Zawodnik Roku i Osobowość Roku

Głosowanie na najlepszych spośród rawiaków trwa. Pora więc przedstawić sylwetki kandydatów w dwóch kategoriach, a mianowicie “Zawodnik Roku” oraz “Osobowość Roku”. W pierwszej z nich znalazło się aż pięciu zawodników, co może świadczyć o tym, iż poziom drużyny z Katowic jest bardzo wyrównany. Swoją osobowością, w trakcie sezonu, szczególnie wyróżniało się trzech zawodników, którzy zostali nominowani do drugiej z przedstawianych dziś kategorii.

Do rywalizacji o miano “Zawodnika roku” stanęło pięciu zawodników. W tej kategorii, podczas wyboru nominowanych, zarząd klubu kierował się przede wszystkim umiejętnościami, jakie poszczególni zawodnicy prezentowali na boisku w tym sezonie. Brane były pod uwagę statystyki gry w ataku, a także skuteczność gry defensywnej. Oprócz powyższych uwzględniono też frekwencje i zaangażowanie na treningach. Nominację w tej kategorii uzyskali następujący zawodnicy:

Michał Glumiński – najbardziej doświadczony zawodnik katowickiej drużyny. W 2015 roku występował aż na pięciu pozycjach (2B,SS,P,C,OF) co świadczy o wszechstronności tego zawodnika. Znakomity w grze ofensywnej, raz po raz nękał obronę przeciwników dalekimi odbiciami. Swoim doświadczeniem pomaga także innym zawodnikom, którzy mogą zawsze liczyć na podpowiedź z jego strony. Zawodnik Kadry Śląska (1 mecz).

Patryk Michna – niezastąpiony na pozycji łącznika, najlepszy w ofensywie, jednocześnie mogący się pochwalić znakomitymi akcjami w defensywie. Zawodnik podstawowego składu Rawy Katowice, który zaliczył w tym roku bardzo dobry występ w Kadarze Śląska (3 mecze), będąc ważnym ogniwem zespołu. Znakomicie porusza się po bazach, gdzie wykorzystuje swoje doświadczenie i inteligencję, stając się (prawie) nieuchwytnym dla przeciwników.

Paweł Sitko – ostoja gry defensywnej Rawy Katowice. Występując przez cały sezon na pozycji łapacza, radził sobie nawet z wymagającymi narzutami katowickich miotaczy. Dysponując mocnym i celnym rzutem znacząco ograniczał kradzieże baz, na które niejednokrotnie porywali się przeciwnicy. Doświadczenie i pewność tego zawodnika często okazuje się bezcenne dla drużyny, a jego rady są bardzo pomocne dla mniej ogranych kolegów.

Paweł Szczęsny – pierwszobazowy oraz miotacz Rawy. W tym sezonie może pochwalić się bardzo dobrymi statystykami gry w ataku, gdzie był jasnym punktem zespołu. Inteligentny na boisku, zdobywa potrzebne doświadczenie na pozycji pierwszobazowego, gdzie jest podstawowym zawodnikiem. Regularne postępy czyni także na górce miotacza, mogąc pochwalić się kilkoma dobrymi występami. Uczestnik meczu debiutantów w Kutnie.

Piotr Szczygieł – w drużynie od września ubiegłego roku, przebojem wdarł się do pierwszego składu i stał się jego bardzo ważną częścią. Występujący na pozycji trzeciobazowego oraz miotacza czyni regularne postępy, czego przykładem może być jego występ na górce miotacza w wygranym meczu przeciwko drużynie Gepardów Żory, gdzie zaliczył complete game (7 IP, 6ER). Uczestnik tegorocznego meczu debiutantów oraz zawodnik Kadry Śląska (1 mecz).

Drugą opisywaną dzisiaj kategorią jest “Osobowość Roku”. Nominowani zostali zawodnicy, którzy swoją charyzmą, zachowaniem i nastawieniem wiele wnosili do zespołu. Kategoria, w której na drugi plan schodzą umiejętności zawodników, a przede wszystkim liczy się ich charakter. Szansę na zwycięstwo w tej kategorii ma trzech rawiaków:

Paweł Szczęsny – zawodnik, który pod względem opanowania i kultury może być wzorem dla każdego. Inteligentny, zawsze potrafiący przytomnie spojrzeć na problem, z którym aktualnie się borykamy. Jego uwagi są zawsze trafne i na miejscu.

Piotr Szczygieł – zaangażowanie, jakie wkłada w każde, nawet najdrobniejsze wykonywane ćwiczenie jest godne podziwu. Jego sportowego zapału mógłby mu pozazdrościć niejeden zawodowy sportowiec.

Beniamin Tasarz – nastawienie i wiara, z jaką podchodzi do każdego meczu, nawet towarzyskiego, są wręcz elektryzujące. Potrafiący zarazić entuzjazmem całą drużynę i poprawić morale nawet w najcięższych momentach.

Już niedługo pojawią się opisy kategorii “Odkrycie Roku”, a także “Działacz Roku”. Zapraszamy do śledzenia oraz komentowania plebiscytu na stronie internetowej oraz facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *