Krople Rawy 2014 rozdane!

krople-rawy-1024x768

Podczas wigilii Rawy Katowice, która odbyła się 18 grudnia w Liceum Ogólnokształcącym numer 5 w Katowicach odbyło się rozdanie nagród dla wyróżnionych zawodników, zawodniczek oraz działaczy całego klubu. Laureaci wybrani zostali przez swoich kolegów i koleżanki z zespołu, którzy głosowali w pięciu kategoriach. Nominowanych zostało 17 członków klubu, którzy rywalizowali w kategoriach: zawodnik, zawodniczka, odkrycie, osobowość i działacz roku 2014.

Po tym jak wszyscy uczestnicy wigilii podzielili się opłatkiem i wspólnie zasiedli do stołu rozpoczęła się najbardziej emocjonująca część tego wieczoru. Statuetki dla najlepszych spośród “Rawiaków” w 2014 wręczał prezes zespołu Michał Glumiński, który znakomicie sprawdził się także w roli prowadzącego imprezę. W kategorii na “Odkrycie Roku” nominowanych zostało czterech zawodników: Przemek Rokita, Piotrek Szczygieł, Kamil Czub oraz Daniel Kuś. Statuetkę dla najlepszego “Rookie” zdobył zawodnik, który najkrócej jest w zespole Rawy. Mimo tego, ciężka praca na treningach, a także poza nimi, jak i dobre występy w pierwszych występach na boiskach baseballowych sprawiły, że to właśnie Piotrek Szczygieł zasłużył na to wyróżnienie. Następnie prowadzący galę przeszedł do “Osobowości Roku 2014” w której zawodnicy i działacze klubu wybierali osobę, która tworzy najlepszą atmosferę w szatni. Spośród nominowanych zdecydowanie wygrał Jakub Basoń, który jest z nami już drugi rok. Koledzy docenili jego zaangażowanie i dobrą postawę na treningach, a także jego pozytywne cechy charakteru, który wpływają na atmosferę w całej drużynie. Trzecią wyróżniona osobą został Robert Hoffman, który drugi raz z rzędu otrzymał nagrodę w kategorii “Działacz Roku”. Ciężka praca w sprawach organizacyjnych oraz pełne poświęcenie dla dobra zespołu to cechy, które docenione zostały w postawie laureata nagrody. Wyróżniona została także “Zawodnicza Roku”. Spośród czterech nominowanych softballistek: Natalii Ciarcińskiej, Ady Kapellak, Agnieszki Borowskiej oraz Agnieszki Krukowskiej najbardziej doceniona została pierwsza z nich. Natalia Ciarcińska wygrała dzięki swojej aktywności na treningach, wspaniałej frekwencji oraz wyróżniających się umiejętnościach. Na koniec przyszedł czas na najbardziej prestiżową kategorię, a mianowicie “Zawodnik Roku”. Najlepszym spośród zawodników w 2014 roku okazał się być Patryk Michna, który drugi kolejny raz otrzymał to wyróżnienie. Patryk spisywał się zdecydowanie najlepiej w spotkaniach 1 Ligi, Pucharu Polski oraz Śląskiej Ligi Baseballu, gdzie raz po raz nękał swoich przeciwników znakomitymi akcjami w ataku, a także znacznie uprzykrzając im zadanie dobrą postawą w defensywie. Zawodnik występujący na pozycji łącznika oraz miotacza zaangażowaniem w poprawianie swoich umiejętności przyćmiłby niejednego zawodowego sportowca, co daje ogromne efekty. Patryk Michna jest wzorem dla wszystkich pozostałych zawodników, którzy powinni uczyć się od niego pracowitości i sumienności. Wszyscy laureaci nagrodzeni zostali statuetkami oraz drobnymi słodkimi upominkami, a następnie zostali upamiętnieni na wspólnym zdjęciu.

Cała impreza przebiegała w znakomitej rodzinnej atmosferze, a oprócz aktualnych zawodników i działaczy klubu na imprezie pojawiły się także osoby związane z działalnością Rawy Katowice w przeszłości. Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy, a zwycięzcą szczerze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w Rawie Katowice. Bardzo serdecznie dziękujemy także Panu Zenonowi Łuczakowi, który pomógł w organizacji imprezy, a także zaszczycił nas swoją obecnością na pierwszej części spotkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *