Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Koniec sezonu zasadniczego – baseballiści przygotowują się do fazy play off! (cz. II)

Po tym jak omówiliśmy to, co w tym roku wydarzyło się w rozgrywkach Ekstraligi, pora zająć się tym co działo się w I Lidze. Dziewięć drużyn, które brało w niej udział, podzielono na trzy grupy, z których najlepsze zmierzą się w turnieju finałowym. Stawką będzie awans do Ekstraligi. Każdy z zespołów rozegrał po sześć spotkań, które zadecydowały o końcowym układzie tabeli.

Rozgrywki w grupie A 1 Ligi skonfrontowały ze sobą zespoły Feniksów Warszawa, Stali II Kutno oraz Defneders Częstochowa. Zdecydowanie najlepiej poradzili sobie ubiegłoroczni zwycięzcy pierwszoligowych rozgrywek, a więc drużyna Feniksów Warszawa. Zawodnicy ze stolicy wygrali wszystkie spotkania w swojej grupie i zasłużenie ponownie stanie do rywalizacji w turnieju finałowym. Drugie miejsce przypadło drużynie Stali II Kutno, która może też pochwalić się największą w swojej grupie ilością obiegów (71 zdobytych obiegów). Ostatnie miejsce zajęła drużyna Defenders Częstochowa, która podobnie jak rok temu, musi zadowolić się trzecim miejscem w grupie. Częstochowianie nie poradzili sobie z bardzo mocnymi przeciwnikami, notując sześć porażek oraz najgorszy bilans punktowy w całej pierwszej lidze (łączne obiegi zdobyte i stracone: -66).

W grupie B sytuacja także przedstawia się bardzo klarownie. Drużyna Baseball II Wrocław, która zajęła pierwsze miejsce w grupie, wygrała wszystkie sześć spotkań i już przed ostatnim turniejem była pewna awansu do turnieju finałowego. Drugie miejsce zajęła drużyna Demonów Miejska Górka, która wygrała trzy spotkania. Trzecie miejsce przypadło zawodnikom Rawy Katowice, którzy przegrali wszystkie spotkania, notując sześć porażek. Co ciekawe była to grupa w której kibice oglądali najwięcej obiegów (łącznie drużyny zdobyły ich aż 187), a zawodnicy rywalizowali na zbliżonym poziomie, ponieważ aż trzykrotnie zwycięska drużyna wygrała jednym punktem.

Zwycięzcy grupy C, a więc drużyna Piratów Władysławowo, także zakończyła sezon zasadniczy z kompletem zwycięstw na koncie. Drużyna z wybrzeża okazała się zdecydowanie najlepsza, aplikując rywalom w sumie, aż 90 obiegów, co jest najlepszym wynikiem w 1 Lidze. Był to także zespół z najlepszym bilansem punktowym (łączne obiegi zdobyte i stracone: +61), a także autorzy najokazalszego zwycięstwa w sezonie (33:0 w meczu z Centaurami II Warszawa). Drugie miejsce przypadło drużynie Yankees Działdowo, która wygrywała w czasie sezonu dwukrotnie, a na trzeciej lokacie uplasował się zespół Centaury II Warszawa, który odniósł jedno zwycięstwo a także posiadał najgorszą defensywę w 1 lidze (84 obiegi stracone).

Drużyny rozegrały w sumie 27 spotkań, które wyłoniły tegorocznych finalistów. O prawo awansu do ekstraligi zmierzą się w tym roku zespoły z pierwszych miejsc w swoich grupach, a więc: Feniksy Warszawa, Baseball II Wrocław oraz Piraci Władysławowo. Turniej finałowy odbędzie się już 13 września na boisku w Kutnie. O miejsca IV-VI rywalizować będą drużyny Stali II Kutno, Yankees Działdowo, a także Demonów Miejska Górka, a turniej odbędzie się 12 września także na boisku w Kutnie. Turniej drużyn które zajęły trzecie miejsce w grupie, a więc Defenders Częstochowa, Rawy Katowice i Centaurów II Warszawa rozegrany będzie 27 września w Żorach. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na zbliżające się mecze. Emocji z całą pewnością nie zabraknie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *