Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Koniec sezonu zasadniczego – baseballiści przygotowują się do fazy play off! (cz. I)

Na początku lipca rozegrano ostatnie spotkania w ramach sezonu zasadniczego w polskiej lidze baseballu i właśnie wtedy poznaliśmy końcowy układ tabeli. Najwyższa więc pora podsumować to co wydarzyło się w minionym roku zarówno w Ekstralidze jak i na jej zapleczu. Przyjrzyjmy się temu jak spisały się zespoły stawiane w rolach faworytów lub czarnych koni, a także temu co czeka nas w fazie play off.

Rozpoczniemy od najwyższej klasy rozgrywkowej, a więc baseballowej Ekstraligi. Z sześciu drużyn biorących udział w sezonie, po 20 spotkaniach na czele tabeli uplasowała się drużyna Stali Kutno. Ubiegłoroczni zwycięscy dzięki fenomenalnej serii sześciu zwycięstw na starcie oraz solidnej końcówce sezonu, w której wygrali cztery spotkania z rzędu zmierzą się w półfinałach z czwartą drużyną końcowej tabeli. Na tym miejscu uplasowała się drużyna Dębów Osielsko, która po ostatnim meczu mogła pochwalić się bilansem jedenastu zwycięstw i dziewięciu porażek. Co ciekawe zespół z Osielska wygrał wszystkie cztery mecze ze złotymi medalistami zeszłorocznych rozgrywek. Pokazuje to, że mimo najlepszej postawy w ciągu sezonu zawodnicy Stali trafili na bardzo niewygodnego rywala, który ma jak na razie patent na wygrywanie spotkań z drużyną z Kutna.

Drugą półfinałową parę tworzą zespoły Centaurów Warszawa (bilans 13-7) i Baseball Wrocław (bilans 12-8). Drużyna ze stolicy, która może popisać się najlepszą defensywą w lidze (straconych 57 obiegów) trzykrotnie wychodziła zwycięsko z konfrontacji z zespołem Baseball Wrocław. Jedyną wygrana wrocławianie odnieśli w pierwszym meczu obu drużyn, który rozgrywany był pod koniec kwietnia tego roku. Mecze obu drużyn w sezonie zasadniczym dostarczały sporej dawki emocji i z całą pewnością atmosfera podczas półfinału fazy play off będzie równie gorąca.

Niestety obie drużyny z naszego regionu, a więc Silesia Rybnik i Gepardy Żory nie zdołały zakwalifikować się do kolejnej fazy rozgrywek, zajmując dwa ostatnie miejsca w lidze. Zdecydowanie lepiej zaprezentowała się rybnicka Silesia, która z bilansem 7-13 zajęła piąte miejsce. Rybniczanie dobrze radzili sobie w grze ofensywnej, będąc pod tym względem drugą siłą w Ekstralidze (118 obiegów zdobytych) jednak przed kolejnym sezonem zdecydowanie muszą poprawić grę w obronie. Ostatnie miejsce zajęła drużyna Gepardów Żory, która jeszcze niedawno, bo w 2012 roku sięgała po mistrzostwo. Niestety tym razem żorzanie wypadli zdecydowanie słabiej, notując zaledwie cztery zwycięstwa w sezonie zasadniczym i mając zdecydowanie najgorszy bilans punktowy (- 77 obiegów).

Jeżeli chodzi o osiągnięcia indywidualne to na pierwszy plan zdecydowanie wychodzi dwóch zawodników: Jakub Wojtczak (Stal Kutno) oraz Mike Renery (Centaury Warszawa). Drugobazowy Stali Kutno przewodzi w statystykach ataku, aż w pięciu kategoriach: średnia odbijania, asysty ofensywne, średnia moc odbijania, ilość hitów oraz skradzione bazy, z tym że w tej ostatniej razem z nim pierwsza lokatę zajmuje jego kolega z drużyny Paweł Agacki. Jakub Wojtczak popisał się też największą ilością wybitych home run’ów (4 sztuki) zdecydowanie wyprzedzając konkurentów. Mike Renery to zawodnik, który okazał się być zdecydowanie najlepszym miotaczem ligi. Przodując w trzech kategoriach na swojej pozycji (średnia zasłużonych obiegów, średnia wprowadzania biegaczy, strajkauty względem oddanych baz) był podporą swojej drużyny.

Pełne statystyki drużyn oraz zawodników znaleźć można na stronie www.baseball.pl. W drugiej części skupimy się na rozgrywkach 1 Ligi, w których udział bierze drużyna Rawy Katowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *