Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Kolejny turniej ŚLB już w niedzielę

Zawodnicy Rawy Katowice nie zwalniają tempa. Końcówka wakacji jest dla nich bardzo pracowita.
Po trzech spotkaniach rozegranych w ubiegły weekend, także w tym tygodniu przyjdzie im wybiec na boisko, by walczyć o kolejne zwycięstwa. Tym razem rawiacy spotkają się z drużynami Gepardów Żory i Silesii Rybnik w ramach meczy Śląskiej Ligi Baseballu. Turniej regionalnych rozgrywek odbędzie się w niedzielę, 28 sierpnia, na boisku przy ulicy Partyzantów w Rybniku.

Zdecydowanym faworytem zbliżającego się turnieju będzie zespół Silesii Rybnik, który jak do tej pory wygrał osiem spotkań nie odnosząc przy tym żadnej porażki. Tylko jeden raz z boiska pokonani schodzili zawodnicy Gepardów Żory, którzy jeśli w niedzielę odniosą dwa zwycięstwa zrównają się w tabeli z zespołem z Rybnika. Katowiczanie natomiast mogą sobie już w niedziele zapewnić pewne trzecie miejsce w ligowej tabeli, a potrzebują do tego jednego zwycięstwa. Każda z drużyn ma więc o co grać, a to zapowiada nie lada emocje.

“W niedziele przyjdzie nam się kolejny raz mierzyć z zespołami z Rybnika i Żor. Mimo, że są to zdecydowanie bardziej doświadczone od nas drużyny liczymy na korzystny wynik. W ubiegły weekend pokazaliśmy się z dobrej strony w spotkaniach z Silesią, niestety gorzej wyglądało to z teoretycznie słabszym rywalem z Lublina. Jeśli uda nam się pokazać defensywę na poziomie tej, którą zaprezentowaliśmy w ubiegłą sobotę, a dorzucimy do tego lepszą grę w ataku to jesteśmy w stanie odnieść korzystny wynik. Kluczowa będzie właśnie gra na pałce. Momentami wygląda to już całkiem nieźle, niestety trafiają się nam mecze właśnie takie jak z drużyną Ravens, gdzie kompletnie sobie nie radzimy. Mieliśmy tydzień na poprawienie tego elementu i liczę na to, że w najbliższą niedzielę pokażemy się z dobrej strony także w grze ofensywnej” – mówi przed meczem asystent trenera Paweł Sitko.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy. Początek turnieju o 10.30.

10.30 – Rawa Katowice @ Silesia Rybnik

13.00 – Silesia Rybnik @ Gepardy Żory

15.30 – Gepardy Żory @ Rawa Katowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *