Kolejny dwumecz Śląskiej Ligi Baseballu już w niedzielę!

Podczas gdy na ostatnią rundę rozgrywek 1 Ligi grupy południowej poczekać trzeba aż do połowy lipca, walka w Śląskiej Lidze Baseballu trwa. W najbliższą niedziele, na boisku przy ulicy minimalnej w Żorach do rywalizacji staną drużyny Rawy Katowice oraz Kraków Kings. Obie drużyny mają jak na razie rozegrane po cztery spotkania i obie nie mogą do tej pory pochwalić się żadną wygraną. Stawką tego meczu będzie możliwość włączenia się do rywalizacji o pozycje medalowe w regionalnych rozgrywkach.

Drużyna z Małopolski odnotowała jak do tej pory dwie porażki z drużyną Silesii Rybnik, które zaliczyła na początku czerwca. Bez zwycięstwa zakończył się także ich dwumecz z przed tygodnia, kiedy to rywalizowali z ekipą Gepardów Żory. Warto zaznaczyć, że Śląska Liga Baseballu to jedyne rozgrywki w jakich uczestniczą krakowscy baseballiści. Z całą pewnością postarają się więc poprawić swój dotychczasowy bilans. Dodatkowo “Królowie” wzięli udział w turnieju nowych drużyn, który odbywał się na początku maja w Miejskiej Górce. Zaprezentowali się tam bardzo przyzwoicie, odnotowując dwie porażki (w tym z Rawą Katowice II) i dwa zwycięstwa.

Katowiczanie także nie mogą pochwalić się zwycięstwem w tegorocznej edycji Śląskiej Ligi Baseballu. Porażka z Silesią Rybnik, a także trzy przegrane pojedynki z Gepardami Żory na pewno nie są wymarzonym początkiem rozgrywek dla rawiaków. O ile w turnieju inaugurującym ŚLB gra katowiczan była bardzo przyzwoita, to już w dwumeczu z Gepardami Żory podopieczni Michała Glumińskiego spisali się poniżej oczekiwań. Zbliżający się pojedynek z drużyną Kings Kraków jest idealną okazją na poprawienie swojego bilansu w tabeli regionalnych rozgrywek.

Dotychczas oba zespoły rywalizowały ze sobą dwanaście razy, a lepszym bilansem mogą pochwalić się krakowianie, którzy odnotowali siedem zwycięstw. W dwóch ostatnich latach to właśnie oni schodzili z boiska z podniesionymi głowami. Ostatnie victorię katowiczanie zanotowali w 2013 roku, kiedy to w meczu towarzyskim wygrali 10 : 7. Wspomniany mecz rozegrany podczas turnieju w Miejskiej Górce, który zakończył się wygraną katowiczan nie jest brany pod uwagę w tym zestawieniu, ponieważ  obie drużyny wystawiły do gry swoje rezerwowe składy.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na boisko baseballowe przy ulicy Minimalnej w Żorach. Pierwszy mecz rozpocznie się o godzinie 10.30, a drugi zaplanowano na 13.00. Emocji z całą pewnością nie zabraknie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *