Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Kolejny dwumecz Śląskiej Ligi Baseballu już w niedzielę!

Podczas gdy na ostatnią rundę rozgrywek 1 Ligi grupy południowej poczekać trzeba aż do połowy lipca, walka w Śląskiej Lidze Baseballu trwa. W najbliższą niedziele, na boisku przy ulicy minimalnej w Żorach do rywalizacji staną drużyny Rawy Katowice oraz Kraków Kings. Obie drużyny mają jak na razie rozegrane po cztery spotkania i obie nie mogą do tej pory pochwalić się żadną wygraną. Stawką tego meczu będzie możliwość włączenia się do rywalizacji o pozycje medalowe w regionalnych rozgrywkach.

Drużyna z Małopolski odnotowała jak do tej pory dwie porażki z drużyną Silesii Rybnik, które zaliczyła na początku czerwca. Bez zwycięstwa zakończył się także ich dwumecz z przed tygodnia, kiedy to rywalizowali z ekipą Gepardów Żory. Warto zaznaczyć, że Śląska Liga Baseballu to jedyne rozgrywki w jakich uczestniczą krakowscy baseballiści. Z całą pewnością postarają się więc poprawić swój dotychczasowy bilans. Dodatkowo “Królowie” wzięli udział w turnieju nowych drużyn, który odbywał się na początku maja w Miejskiej Górce. Zaprezentowali się tam bardzo przyzwoicie, odnotowując dwie porażki (w tym z Rawą Katowice II) i dwa zwycięstwa.

Katowiczanie także nie mogą pochwalić się zwycięstwem w tegorocznej edycji Śląskiej Ligi Baseballu. Porażka z Silesią Rybnik, a także trzy przegrane pojedynki z Gepardami Żory na pewno nie są wymarzonym początkiem rozgrywek dla rawiaków. O ile w turnieju inaugurującym ŚLB gra katowiczan była bardzo przyzwoita, to już w dwumeczu z Gepardami Żory podopieczni Michała Glumińskiego spisali się poniżej oczekiwań. Zbliżający się pojedynek z drużyną Kings Kraków jest idealną okazją na poprawienie swojego bilansu w tabeli regionalnych rozgrywek.

Dotychczas oba zespoły rywalizowały ze sobą dwanaście razy, a lepszym bilansem mogą pochwalić się krakowianie, którzy odnotowali siedem zwycięstw. W dwóch ostatnich latach to właśnie oni schodzili z boiska z podniesionymi głowami. Ostatnie victorię katowiczanie zanotowali w 2013 roku, kiedy to w meczu towarzyskim wygrali 10 : 7. Wspomniany mecz rozegrany podczas turnieju w Miejskiej Górce, który zakończył się wygraną katowiczan nie jest brany pod uwagę w tym zestawieniu, ponieważ  obie drużyny wystawiły do gry swoje rezerwowe składy.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na boisko baseballowe przy ulicy Minimalnej w Żorach. Pierwszy mecz rozpocznie się o godzinie 10.30, a drugi zaplanowano na 13.00. Emocji z całą pewnością nie zabraknie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *