Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Kolejna lekcja baseballu

13 stycznia, w niedzielę nasi młodzi zawodnicy rozegrali drugi turniej ligi morawsko-śląskiej w kategorii U9. W końcu zagraliśmy na “swoim” terenie. Miejscem turniej była hala MOSiR w Katowicach przy ul. Alfreda.
W zawodach oprócz Rawy Katowice udział wzięli Klasik Frydek-Mistek, Arrows Ostrava oraz Hit Opava. Zawody były rozgrywane w formule coachpitch, trener narzuca piłki zawodnikom. 

Niestety młodzi rawiacy muszą jeszcze poczekać na pierwsze ligowe zwycięstwo. Rywale dali kolejną lekcję baseballu. Poniżej prezentujemy wyniki turnieju.

09:00 Arrows – Rawa 15:2
09:50 Klasik – Hit 6:8
10:40 Rawa – Klasik 4:12
11:30 Hit – Arrows 7:6
12:20 Arrows – Klasik 11:0
13:10 Hit – Rawa 14:1
14:00 Klasik – Rawa 6:1 (o trzecie miejsce)
14:50 Hit – Arrows 4:12 (o pierwsze miejsce)
Całość zmagań wygrała drużyna Arrows Ostrava. Rawa Katowice zajęła czwarte miejsce w turnieju.

Skład Rawy Katowice wyglądał następująco:
Daniel Wojciech, Daisuke Akita, Daniel Czyż, Olivier Zwierzyński, Martyna Belok, Maja Marcinkowska, Zosia Małmyszko, Tomasz Rogowiec, Jakub Urbańczyk, Igor Kata, Roksana Jakubiec, Jordan Pross.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *