Kolejna kolejka 1 Ligi już w sobotę!

zdjęcie zapowiedź

Po zmaganiach w Śląskiej Lidze Baseballu oraz eliminacjach do Pucharu Polski baseballistów Rawy Katowice czeka kolejna potyczka w ramach rozgrywek na zapleczu Ekstraligi. Tym razem podopiecznych Michała Glumińskiego czeka podróż do odległego o 400 kilometrów Działdowa, aby w swoim drugim dwumeczu 1 Ligi zmierzyć się z tamtejszymi Yankeesami. Będzie to pojedynek dwóch niepokonanych do tej pory zespołów. 

Drużyna z Działdowa ma na swoim koncie pięć zwycięstw, nie zaznając w tym sezonie jeszcze goryczy porażki. Zespół z województwa warmińsko-mazurskiego trzykrotnie pokonał Barons II Wrocław, a dwukrotnie Demony Miejska Górka. Pojedynek z Rawą Katowice będzie pierwszym starciem obu drużyn w tym sezonie. Katowiczanie mają na koncie jedynie dwa rozegrane spotkania w 1 Lidze, ale oba wygrane. Dobrze zaprezentowali się oni także w ostatnim spotkaniu w ramach Śląskiej Ligi Baseballu, gdzie pewnie pokonali MKS Jastrzębie. Gorzej Rawiacy zaprezentowali się w konfrontacji z przeciwnikiem z wyższej półki, a więc Centaurami Warszawa, z którymi wysoko przegrali w pierwszej fazie Puchar Polski.

Do tej pory oba zespoły rozegrały ze sobą tylko dwa spotkania. W 2016 roku spotkały się one w fazie play-off, w walce o trzecie miejsce na zakończenie sezonu. Oba mecze były bardzo emocjonujące i wyrównane, a z obu konfrontacji zwycięsko wyszli Yankeesi (wyniki 4:2 oraz 7:6). Stawką tego dwumeczu było nie tylko trzecie miejsce w ligowej tabeli, ale także prawo awansu do Ekstraligi, dzięki czemu w ubiegłym roku mogliśmy oglądać poczynania drużyny z Działdowa w najwyższej klasie rozgrywkowe. Z całą pewnością doświadczenie i ogranie które zebrali w tamtym sezonie sprawia, iż w tym roku będą jeszcze bardziej wymagającym rywalem.

Drużyna z Katowic na najdalszy w tym sezonie wyjazd wybrać musi się w osłabionym składzie. Rawiacy poradzić będą musieli sobie bez Roberta Hoffmana, Pawła Szczęsnego, Wojciecha Gwioździka oraz Jacka Drozda. Czy mimo tak osłabionego składu katowiczanie sprostają drużynie która w ubiegłym sezonie grała w Ekstralidze? Z całą pewnością baseballiści Rawy Katowice zrobią wszystko, aby po tym dwumeczu na ich koncie nadal nie było żadnej porażki. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na boisko baseballowe w Działdowie, gdzie już w sobotę katowiczanie zmierzą się z miejscowymi Yankeesami. Pierwsze spotkanie zaplanowano na godzinę 13.00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *