Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Klinika trenerska Kutno 2018

W miniony weekend w Kutnie odbyła się Klinika trenerska organizowana przez Polski Związek Baseballu i Softballu. Udział w szkoleniu przeznaczonym dla trenerów wzięło blisko osiemdziesiąt osób, a wśród nich nie zabrakło także przedstawicieli naszego klubu. Michał Glumiński, Wojciech Gwioździk, Robert Hoffman oraz Paweł Sitko przez trzy dni uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez trenerów z doświadczeniem z Major League Baseball. 

Klinika trenerska rozpoczęła się w piątkowy wieczór w sali wykładowej mieszczącej się na terenie Małej Ligi Baseballu w Kutnie. Wtedy także uczestnicy zajęć mieli okazję poznać prowadzących tegoroczne kursy trenerskie. Pat Doyle, Jeff Krushell oraz Bill Mathews to specjaliści od baseballu posiadający doświadczenie zarówno z drużynami na poziomie akademickim jak i zawodowym. Od lat prowadzą oni kursy i szkolenia w rożnych częściach świata, a tym razem zawitali oni do Polski. Po krótkim przywitaniu i przedstawieniu się, prowadzący od razu przeszli do wykładu, który dotyczył rozgrzewki baseballowej oraz przyczyn pojawiania się kontuzji. Poruszony został także temat ustawiania zawodników na boisku oraz w lineupie.

Sobotnie zajęcia rozpoczęły się już o 9.00 rano, a odbywały się one na sali gimnastycznej. W ich czasie uczestnicy szkolenia mieli okazję uczestniczyć w pokazowej rozgrzewce baseballowej oraz wykonać kilka innych dodatkowych ćwiczeń. Następnie tematyka skupiła się na pozycjach miotacza oraz łapacza. Zaprezentowane zostały ćwiczenia oraz omówiono różne aspekty związane z tymi pozycjami. Wieczorem przyszedł czas na kolejną porcję wiedzy teoretycznej, która tym razem dotyczyła planowania treningów oraz celów na sezon.

Ostatniego dnia trwania Kliniki zajęcia ponownie odbywały się na sali gimnastycznej. W sposób kompleksowy poruszone zostały tematy pałkowania oraz poruszania się po boisku zarówno w obronie jak i w ataku. Nie zabrakło także kilku typowo baseballowych ćwiczeń, które przyszli trenerzy będą mogli wprowadzić do swoich treningów. Końcowym elementem zajęć były pytania otwarte od uczestników, na które odpowiedzi udzielali prowadzący.

Dzięki uczestnictwu w Klinice trenerskiej przedstawiciele Rawy Katowice zyskali nie tylko aktualne dyplomy trenerskie, ale przede wszystkim powiększyli swoją wiedzę dotyczącą baseballu, którą z całą pewnością wykorzystają w czasie przygotowań do zbliżającego się sezonu. Serdeczne podziękowania należą się zarówno prowadzącym Klinikę jak i organizatorowi, a więc Polskiemu Związku Baseballu i Softballu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *