Klinika trenerska Kutno 2018

kutno

W miniony weekend w Kutnie odbyła się Klinika trenerska organizowana przez Polski Związek Baseballu i Softballu. Udział w szkoleniu przeznaczonym dla trenerów wzięło blisko osiemdziesiąt osób, a wśród nich nie zabrakło także przedstawicieli naszego klubu. Michał Glumiński, Wojciech Gwioździk, Robert Hoffman oraz Paweł Sitko przez trzy dni uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez trenerów z doświadczeniem z Major League Baseball. 

Klinika trenerska rozpoczęła się w piątkowy wieczór w sali wykładowej mieszczącej się na terenie Małej Ligi Baseballu w Kutnie. Wtedy także uczestnicy zajęć mieli okazję poznać prowadzących tegoroczne kursy trenerskie. Pat Doyle, Jeff Krushell oraz Bill Mathews to specjaliści od baseballu posiadający doświadczenie zarówno z drużynami na poziomie akademickim jak i zawodowym. Od lat prowadzą oni kursy i szkolenia w rożnych częściach świata, a tym razem zawitali oni do Polski. Po krótkim przywitaniu i przedstawieniu się, prowadzący od razu przeszli do wykładu, który dotyczył rozgrzewki baseballowej oraz przyczyn pojawiania się kontuzji. Poruszony został także temat ustawiania zawodników na boisku oraz w lineupie.

Sobotnie zajęcia rozpoczęły się już o 9.00 rano, a odbywały się one na sali gimnastycznej. W ich czasie uczestnicy szkolenia mieli okazję uczestniczyć w pokazowej rozgrzewce baseballowej oraz wykonać kilka innych dodatkowych ćwiczeń. Następnie tematyka skupiła się na pozycjach miotacza oraz łapacza. Zaprezentowane zostały ćwiczenia oraz omówiono różne aspekty związane z tymi pozycjami. Wieczorem przyszedł czas na kolejną porcję wiedzy teoretycznej, która tym razem dotyczyła planowania treningów oraz celów na sezon.

Ostatniego dnia trwania Kliniki zajęcia ponownie odbywały się na sali gimnastycznej. W sposób kompleksowy poruszone zostały tematy pałkowania oraz poruszania się po boisku zarówno w obronie jak i w ataku. Nie zabrakło także kilku typowo baseballowych ćwiczeń, które przyszli trenerzy będą mogli wprowadzić do swoich treningów. Końcowym elementem zajęć były pytania otwarte od uczestników, na które odpowiedzi udzielali prowadzący.

Dzięki uczestnictwu w Klinice trenerskiej przedstawiciele Rawy Katowice zyskali nie tylko aktualne dyplomy trenerskie, ale przede wszystkim powiększyli swoją wiedzę dotyczącą baseballu, którą z całą pewnością wykorzystają w czasie przygotowań do zbliżającego się sezonu. Serdeczne podziękowania należą się zarówno prowadzącym Klinikę jak i organizatorowi, a więc Polskiemu Związku Baseballu i Softballu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *