Katowicki turniej LMŚ – relacja

W ostatnią sobotę w Katowicach odbyły się rozgrywki Ligi Moravsko-Śląskiej, których organizatorem była Rawa Katowice. Podobnie jak w zeszłym roku areną zmagań dla młodych baseballistów było boisko znajdujące się przy ulicy Boya-Żeleńskiego. Podczas katowickiej odsłony regionalnych rozgrywek dzieci miały okazję rywalizować w dwóch kategoriach wiekowych. Do stolicy Górnego Śląska przyjechały 4 drużyny z Czech, z którymi najmłodsi rawiacy rywalizują przez cały sezon. W zawodach wystąpiły następujące drużyny: Klasik Frýdek-Místek,  Skokani Olomouc,  Cobblers Zlín,  Arrows Ostrava oraz Rawa Katowice.

Rozpoczęcie zmagań dzieci poprzedziły przygotowania działaczy naszego klubu, których na boisku można było spotkać już od godziny 8:00. Zanim młodzi baseballiści przystąpili do gry, działacze musieli przygotować boisko, oznakować szatnie, strefę bufetową i podzielić się obowiązkami podczas turnieju.

Punktualnie o godzinie 10:00 rozpoczęła się rywalizacja w kategorii wiekowej U8. Do zmagań młodszych dzieci przystąpiły drużyny Klasik Frýdek-Místek, Skokani Olomouc oraz Rawy Katowice.  Wszystkie 3 drużyny reprezentowały podobny poziom i mecze były niezwykle emocjonujące dla dzieci. W pierwszym spotkaniu Frýdek-Místek zwyciężył rawiaków jednym obiegiem, z kolei w kolejnym meczu to Klasik uległ jednym punktem drużynie Skokani Olomouc. Ostatni mecz w tej kategorii również był wyrównany. Katowiczanie ulegli drużynie z Ołomuńca 5:7. Ostateczne w rozgrywkach U8 pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Ołomuńca, drugą lokatę zajęli gracze Klasika, a trzecią pozycję uzyskali rawiacy. Warto jednak odnotować to, że młodzi katowiczanie zbliżyli się poziomem do ich kolegów zza południowej granicy. W składzie Rawy Katowice krótkie debiuty zaliczyło też kilku bardzo młodych graczy.

LMŚ U8

Klasik Frýdek-Místek – Rawa Katowice 10:9   

Skokani Olomouc – Klasik Frýdek-Místek 9:8

Rawa Katowice – Skokani Olomouc  5:7

1. Skokani Olomouc 2-0
2. Klasik Frýdek-Místek 1-1
3. Rawa Katowice 0-2

Rywalizacja najmłodszych zawodników była wstępem  do tego, co miało nastąpić później. O godzinie 12:30 rozpoczęły się zmagania w kategorii wiekowej U9, w której zawodnicy nie odbijają już piłki ze stojaka lecz z narzutu swojego trenera (tzw. coachpitch). Przed rozpoczęciem nowych zmagań do Katowic dojechały drużyny ze Zlína i Ostravy. Od tego momentu rywalizacja toczyła się równolegle na dwóch boiskach. Pierwszym rywalem katowiczan była drużyna Cobblers Zlín. Od początku spotkania Cobblersi mieli dość wyraźną przewagę i zasłużenie wygrali 13:5.
Rawiacy nie zrazili się jednak takim obrotem spraw i w kolejnym spotkaniu, w którym mierzyli się z drużyną Klasika pokazali pełnię swoich możliwości. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i obfitował w ładne zagrania w obronie. Baseballiści z Katowic przechylili jednak szalę zwycięstwa na swoją stronę dzięki serii bardzo dobrych odbić. Ostateczne rawiacy zwyciężyli 13:10. Warto odnotować, że zwycięstwo z Klasikiem było pierwszym odniesionym nad tym zespołem.  Kolejny mecz to kontynuacja bardzo dobrej gry w wykonaniu katowiczan. Rywalizacja z Arrows Ostrava była bardzo zacięta, ale dzięki bardzo konsekwentnej grze w obronie zawodnicy Rawy Katowice zwyciężyli 5:4.  W swoim ostatnim meczu turnieju rawiacy mierzyli się z fantastycznymi tego dnia Skokani Olomouc. Drużyna z Ołomuńca najpierw odniosła zwycięstwo w rywalizacji do lat 8, a następnie kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa w starszej kategorii wiekowej. Mimo kilku dobrych momentów katowiczanie nie potrafili przeciwstawić się świetnie dysponowanym rywalom. Skokani wygrali mecz 12 do 6, tym samym przypieczętowując swoje zwycięstwo w turnieju. Rawa Katowice zajęła ostatecznie czwarte miejsce, trzeba jednak zaznaczyć, że katowiczanie przegrali rywalizację o drugą i trzecią lokatę bilansem obiegów.

LMŚ U9

Rawa Katowice – Cobblers Zlín 5:13

Skokani Olomouc – Klasik Frýdek-Místek 9:1

Klasik Frýdek-Místek – Rawa Katowice 10:13

Cobblers Zlín – Arrows Ostrava 12:9

Cobblers Zlín – Klasik Frýdek-Místek 7:12

Arrows Ostrava – Skokani Olomouc  4:11

Arrows Ostrava – Rawa Katowice 4:5

Skokani Olomouc – Cobblers Zlín 8:2

Klasik Frýdek-Místek – Arrows Ostrava 9:2

Rawa Katowice – Skokani Olomouc 6:12

Zespół Z P Obiegi
1. Skokani Olomouc 4 0 40:13
2. Klasik Frýdek-Místek 2 2 32:31
3. Cobblers Zlín 2 2 34:34
4. Rawa Katowice 2 2 29:39
5. Arrows Ostrava 0 4 19:37

Mimo zajęcia czwartego miejsca w tabeli turnieju można śmiało pochwalić młodych rawiaków. Ich gra stała na wysokim poziomie, a do zajęcia wyższej pozycji zabrakło po prostu szczęścia. Teraz pora na wakacje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *