Już w sobotę rusza Śląska Liga Baseballu!

Baseballiści Rawy Katowice po krótkiej świątecznej przerwie wracają do treningów. Z końcem marca rawiacy przenoszą się z sali gimnastycznej na otwarte obiekty, na których trenować będą już od czwartku. Pierwszym sprawdzianem dla katowickich baseballistów po zimowych przygotowaniach będzie turniej inaugurujący tegoroczną Śląską Ligę Baseballu. Będzie to już piąta edycja regionalnych rozgrywek, które trwają nieprzerwanie od 2012 roku. W tym sezonie do rywalizacji przystąpią cztery zespoły: Silesia Rybnik, Kraków Kings, Gepardy Żory oraz Rawa Katowice.

Rywalizacja o mistrzostwo ŚLB rozpocznie się już w sobotę 2 kwietnia, kiedy to na boisku w Rybniku w pierwszym tegorocznym turnieju zmierzą się zespoły Silesii, Gepardów oraz Rawy. Dla wszystkich trzech drużyn będą to pierwsze w tym sezonie spotkania, które pokażą jak zespoły przepracowały sezon przygotowawczy. Turniej rozpocznie się o godzinie 10.30 od spotkania gospodarzy z zespołem Rawy Katowice. W drugim meczu, który zaplanowano na godzinę 13.00 zmierzą się przedstawiciele rozgrywek 1 Ligi, a więc Rawa Katowice oraz Gepardy Żory. Ostatnim akcentem turnieju będzie spotkanie dobrze znanych sobie rywali, a więc Silesii Rybnik z Gepardami Żory. Początek spotkania o godzinie 15.30.

W tegorocznych rozgrywkach Śląskiej Ligi Baseballu każdy z zespołów ma do rozegrania cztery kolejki spotkań, co przełoży się na liczbę 12 meczy. Przed rozpoczęciem sezonu zdecydowanym faworytem wydaje się być Sielsia Rybnik. Jedyny przedstawiciel Ekstraligi w regionalnych rozgrywkach do tej pory cieszył się trzykrotnie ze zdobycie mistrzostwa ŚLB. Rybniczanie wygrywali w latach 2012, 2013 i 2015. Pogromców znaleźli oni tylko w 2014 roku, kiedy to na ich drodze po kolejny tytuł stanęli Grabarze Skarbimierz. Czarnym koniem rozgrywek mogą okazać się zawodnicy z Krakowa. Gracze Kings w ubiegłym roku zajęli drugie miejsce w regionalnych rozgrywkach, odnosząc sześć zwycięstw przy czterech porażkach. Zespół mimo tego, iż bierze udział w Śląskiej Lidze Baseballu od samego początku, nie ma dużego doświadczenia, ponieważ są to jedyne rozgrywki w których można zobaczyć małopolskich baseballistów. Gepardy Żory to zespół, który jest wielką niewiadomą. Zawodnicy Gepardów w ubiegłym roku skończyli sezon na ostatnim miejscu Ekstraligi i w tym sezonie zobaczymy ich na pierwszoligowym froncie. Lepiej żorzanie prezentowali się w Śląskiej Lidze Baseballu, gdzie udało im się zając trzecie miejsce. Swój niemały potencjał w ubiegłym sezonie baseballiści z Żor zaprezentowali podczas Superpucharu Polski, gdzie pokonali przyszłego mistrza Polski, Stal Kutno. Był to zdecydowanie największy sukces żorskich baseballistów w roku 2015.

Jak na tle tych rywali poradzą sobie zawodnicy Rawy Katowice? W Śląskiej Lidze Baseballu uczestniczą oni od samego początku, i jak do tej pory najlepszą lokatą katowiczan było trzecie miejsce. W ubiegłym roku rawiacy zajęli piąte miejsce, wyprzedzając jedynie drużynę Defenders Częstochowa. Należy pamiętać także o tym, iż katowiczanie w tym sezonie występować będą również w Pucharze Polski oraz 1 Lidze. W osiągnięciu jak najlepszego wyniku pomóc ma szeroka kadra, która dodatkowo wzmocniona została zawodnikami z Częstochowy: Michałem Cieślą oraz Jon Russell Pross. Katowiczanie już od początku grudnia przygotowywali się do sezonu, trenując na sali gimnastycznej. Oprócz aspektów technicznych przy elementach czysto baseballowych jak pałkowanie czy miotanie, sztab szkoleniowy skupił się także nad przygotowaniem motorycznym i wytrzymałościowym. Efekty tych przygotowań zobaczyć będzie można już w najbliższą sobotę. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Plan turnieju:

Miejsce: Rybnik, ul. Partyzantów

10:30 – Silesia Rybnik – Rawa Katowice
13:00 – Rawa Katowice – Gepardy Żory
15:30 – Gepardy Żory – Silesia Rybnik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *