Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Już w sobotę rusza Śląska Liga Baseballu!

Baseballiści Rawy Katowice po krótkiej świątecznej przerwie wracają do treningów. Z końcem marca rawiacy przenoszą się z sali gimnastycznej na otwarte obiekty, na których trenować będą już od czwartku. Pierwszym sprawdzianem dla katowickich baseballistów po zimowych przygotowaniach będzie turniej inaugurujący tegoroczną Śląską Ligę Baseballu. Będzie to już piąta edycja regionalnych rozgrywek, które trwają nieprzerwanie od 2012 roku. W tym sezonie do rywalizacji przystąpią cztery zespoły: Silesia Rybnik, Kraków Kings, Gepardy Żory oraz Rawa Katowice.

Rywalizacja o mistrzostwo ŚLB rozpocznie się już w sobotę 2 kwietnia, kiedy to na boisku w Rybniku w pierwszym tegorocznym turnieju zmierzą się zespoły Silesii, Gepardów oraz Rawy. Dla wszystkich trzech drużyn będą to pierwsze w tym sezonie spotkania, które pokażą jak zespoły przepracowały sezon przygotowawczy. Turniej rozpocznie się o godzinie 10.30 od spotkania gospodarzy z zespołem Rawy Katowice. W drugim meczu, który zaplanowano na godzinę 13.00 zmierzą się przedstawiciele rozgrywek 1 Ligi, a więc Rawa Katowice oraz Gepardy Żory. Ostatnim akcentem turnieju będzie spotkanie dobrze znanych sobie rywali, a więc Silesii Rybnik z Gepardami Żory. Początek spotkania o godzinie 15.30.

W tegorocznych rozgrywkach Śląskiej Ligi Baseballu każdy z zespołów ma do rozegrania cztery kolejki spotkań, co przełoży się na liczbę 12 meczy. Przed rozpoczęciem sezonu zdecydowanym faworytem wydaje się być Sielsia Rybnik. Jedyny przedstawiciel Ekstraligi w regionalnych rozgrywkach do tej pory cieszył się trzykrotnie ze zdobycie mistrzostwa ŚLB. Rybniczanie wygrywali w latach 2012, 2013 i 2015. Pogromców znaleźli oni tylko w 2014 roku, kiedy to na ich drodze po kolejny tytuł stanęli Grabarze Skarbimierz. Czarnym koniem rozgrywek mogą okazać się zawodnicy z Krakowa. Gracze Kings w ubiegłym roku zajęli drugie miejsce w regionalnych rozgrywkach, odnosząc sześć zwycięstw przy czterech porażkach. Zespół mimo tego, iż bierze udział w Śląskiej Lidze Baseballu od samego początku, nie ma dużego doświadczenia, ponieważ są to jedyne rozgrywki w których można zobaczyć małopolskich baseballistów. Gepardy Żory to zespół, który jest wielką niewiadomą. Zawodnicy Gepardów w ubiegłym roku skończyli sezon na ostatnim miejscu Ekstraligi i w tym sezonie zobaczymy ich na pierwszoligowym froncie. Lepiej żorzanie prezentowali się w Śląskiej Lidze Baseballu, gdzie udało im się zając trzecie miejsce. Swój niemały potencjał w ubiegłym sezonie baseballiści z Żor zaprezentowali podczas Superpucharu Polski, gdzie pokonali przyszłego mistrza Polski, Stal Kutno. Był to zdecydowanie największy sukces żorskich baseballistów w roku 2015.

Jak na tle tych rywali poradzą sobie zawodnicy Rawy Katowice? W Śląskiej Lidze Baseballu uczestniczą oni od samego początku, i jak do tej pory najlepszą lokatą katowiczan było trzecie miejsce. W ubiegłym roku rawiacy zajęli piąte miejsce, wyprzedzając jedynie drużynę Defenders Częstochowa. Należy pamiętać także o tym, iż katowiczanie w tym sezonie występować będą również w Pucharze Polski oraz 1 Lidze. W osiągnięciu jak najlepszego wyniku pomóc ma szeroka kadra, która dodatkowo wzmocniona została zawodnikami z Częstochowy: Michałem Cieślą oraz Jon Russell Pross. Katowiczanie już od początku grudnia przygotowywali się do sezonu, trenując na sali gimnastycznej. Oprócz aspektów technicznych przy elementach czysto baseballowych jak pałkowanie czy miotanie, sztab szkoleniowy skupił się także nad przygotowaniem motorycznym i wytrzymałościowym. Efekty tych przygotowań zobaczyć będzie można już w najbliższą sobotę. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Plan turnieju:

Miejsce: Rybnik, ul. Partyzantów

10:30 – Silesia Rybnik – Rawa Katowice
13:00 – Rawa Katowice – Gepardy Żory
15:30 – Gepardy Żory – Silesia Rybnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *