Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Już w niedzielę drugi turniej 1 Ligi

Niecały tydzień pozostał do kolejnego turnieju grupy B 1 Ligi. W najbliższą niedzielę rozgrywki przeniosą się do Żor, gdzie swoje mecze rozgrywają zawodnicy BKS Rawy Katowice. Jak na razie trzecia drużyna 1 Ligi ubiegłego sezonu spisuje się poniżej oczekiwań i po dwóch porażkach odniesionych w Miejskiej Górce Rawiacy będą musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby poprawić osiągnięcie sprzed roku.

Za dobry prognostyk przed nadchodzącymi meczami możemy uznać występ baseballistów Rawy Katowice w spotkaniu przeciwko Gepardom Żory podczas Baseballowej Majówki w Rybniku. Bardzo dobrze tego dnia spisał się grający na pozycji miotacza Piotrek Szczygieł, a w grze ofensywnej popisali się Paweł Szczęsny i Michał Glumiński. Nieźle funkcjonowała także gra zawodników występujących w infieldzie, jednak sporo zastrzeżeń można było mieć do gry zapolowych. Był to zdecydowanie najsłabszy element drużyny, na który katowiczanie poświęcili w ostatnich treningach sporo uwagi.

“Przed zbliżającym się turniejem, który może zadecydować o tym czy mamy jeszcze o co walczyć w tym sezonie 1 Ligi, skupiliśmy się na wyeliminowaniu błędów w obronie, przez które traciliśmy dużo punktów. Ciesze się, że nowi zawodnicy przykładają się do treningów i robią szybkie postępy. Dzięki występom w Śląskiej Lidze Baseballu zyskali już nieco ogrania, które jest niezbędne w 1 Lidze, gdzie nie ma miejsca na błędy. Szlifujemy także formę w ofensywie i myślę, że do niedzielnego turnieju będziemy przygotowani optymalnie. Żadnego z zawodników nie muszę dodatkowo motywować, bo wszyscy wiedzą jaka jest stawka zbliżającego się turnieju. Mam nadzieje, że w niedzielę pokażemy kawałek dobrego baseballu i w czerwcu będziemy walczyć o pierwsze miejsce w naszej grupie.” – mówi nam trener Michał Glumiński.

Zawodnicy Rawy Katowice zagrają w pierwszym i trzecim spotkaniu niedzielnego turnieju. Ich rywalami będą drużyny KSB 2 Wrocław (godz: 10.00) oraz Demony Miejska Górka (godz: 16.00). Jak na razie z kompletem zwycięstw w grupie prowadzą baseballiści KSB 2 Wrocław, a Rawiaków wyprzedzają także Demony, które mają na koncie jedno zwycięstwo. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na boisko baseballowe przy ulicy Minimalnej 2 w Żorach. Emocje i dobra zabawa gwarantowane!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *