Już jutro rusza Moravian-Silesian Winter Tour!

Turniej w Katowicach

Po zakończeniu sezonu na otwartych boiskach najmłodsi katowiccy adepci baseballu rozpoczynają zmagania w Moravian-Silesian Winter Tour. Pod taką nazwą organizowane są zimowe rozgrywki halowe, w których uczestniczą zespoły z Czech oraz Polski. W tym sezonie reprezentanci naszego miasta staną do rywalizacji w dobrze znanych sobie kategoriach wiekowych U8 i U9, w który rywalizowali oni już we wcześniejszych latach. Nowością będzie jednak dla nich występ w kategorii do lat jedenastu, gdzie mierzyć będą się oni z piłką narzucaną ze specjalnej maszyny. Zmagania rozpoczynają się już jutro, 10 grudnia, a zakończą się w połowie marca.

Tegoroczna rywalizacja rozpocznie się od turnieju w Ostrawie w czasie którego na hali zmierzą się dzieci do dziewięciu lat. Piłki w meczach w tym przedziale wiekowym narzucane są zawodnikom przez trenerów. Drużynie Rawy Katowice przyjdzie rywalizować z zespołami Arrows Ostrawa, Hit Opawa, Klasik Frydek-Mistek oraz Skokani Ołomuniec. W tej kategorii wiekowej odbędą się trzy turnieje, a obrońcą tytułu z otwartych boisk jest drużyna z Ołomuńca. Rywalizacja baseballistów do lat ośmiu odbędzie się w Ostrawie 18 lutego. W tej kategorii wiekowej przewidziany jest tylko jeden turniej, w czasie którego zawodnicy piłkę odbijać będą ze specjalnego stojaka. Baseballiści Rawy Katowice w czasie letnich zmagań wśród ośmiolatków zajęli wysokie trzecie miejsce.

Za tydzień ruszy natomiast rywalizacja dzieci do lat jedenastu. W nowej dla katowiczan kategorii wiekowej przyjdzie im się mierzyć z drużynami Arrows Ostrawa, Klasik Frydek-Mistek, Skokani Ołomuniec oraz Silesii Rybnik. Zmagania w tym przedziale wiekowym składać będą się z czterech imprez, a pierwsza z nich odbędzie się 18 grudnia w Ostrawie. Przetarciem dla katowiczan w tej kategorii wiekowej był turniej halowy organizowany pod koniec listopada w Żorach, gdzie młodzi zawodnicy Rawy Katowice po raz pierwszy mieli okazję grać w meczach podczas których piłka narzucana jest przez specjalną maszynę.

Uzupełnieniem zimowych zmagań będzie noworoczny turniej halowy organizowany w Żorach na początku lutego. Jest to impreza międzynarodowa, w której udział bierze przynajmniej osiem zespołów, a rywalizacja toczy się w kategorii wiekowej do lat dwunastu. Przed zawodnikami oraz trenerami Rawy Katowice pracowita zima, w czasie której wezmą oni udział aż w dziewięciu turniejach.

Harmonogram MSWT:

10.12.2016 – Ostrawa (U9)

18.12.2016 – Paskov (U11)

15.1.2017 – Rybnik (U11)

28.1.2017 – Ołomuniec (U9)

26.2.2017 – Paskov (U11)

18.2.2016 – Ostrawa (U8)

18.3.2017 – Frydek-Mistek (U9)

19.3.2017 – Rybnik (U11)

Noworoczny turniej halowy w Żorach:

5.2.2017 – Żory (U12)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *