Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Jon Russell Pross oraz Michał Cieśla zawodnikami Rawy Katowice!

Do rozpoczęcia rozgrywek ligowych pozostało już niewiele czasu. Mimo solidnych przygotowań do zbliżającego się sezonu oraz dość licznej kadry zawodniczej, którą zasilili tegoroczni rekruci, trenerzy i działacze Rawy Katowice postanowili wzmocnić zespół. Drużynę Rawy Katowice w roku 2016 będą reprezentować Jon Russell Pross oraz Michał Cieśla. Obaj zawodnicy w ostatnich sezonach byli wyróżniającymi się postaciami zespołu Defenders Częstochowa, który w tym roku nie wystartuje w ligowych rozgrywkach. W przeciągu ostatnich dwóch sezonów trenerzy Rawy Katowice mieli okazje obserwować tych zawodników wielokrotnie.

Baseballiści będą reprezentować zespół Rawy Katowice w rozgrywkach I ligi baseballu oraz w Pucharze Polski. Bogate doświadczenie obu zawodników nie kończy się na zespole Defenders Częstochowa. Jon Russell Pross pochodzi z Stanów Zjednoczonych, dorastał więc w kraju, w którym ludzie uwielbiają baseball. W Polsce Russell oprócz barw Defenders reprezentował także Piratów Władysławowo. Jego przygoda z Piratami trwała w latach 2005-2006. Zawodnik w ostatnich sezonach z powodzeniem występował na pozycji miotacza, może też występować na pozycji środkowozapolowego. Drugi z częstochowian, czyli Michał Cieśla reprezentował w Polsce jeszcze większą ilość klubów. Michał podobnie jak Russell w przeszłości był zawodnikiem Piratów Władysławowo, w których występował w latach 2004-2006. Następnie zawodnik reprezentował barwy zespołu, który aktualnie systematycznie zdobywa medale w rozgrywkach ekstraligi, czyli KSB Wrocław, jego przygoda z wrocławianami miała miejsce w latach 2007-2008. Ostatnim klubem w jakim Michał grał zanim związał się z Defenders Częstochowa był Sheffield Bladerunners. W angielskim zespole Michał występował w latach 2009-2010. Zawodnik z sukcesami może występować na pozycji drugobazowego lub pierwszobazowego. Atutem obu zawodników jest z pewnością ich gra na pałce. Zarówno Russell Pross jak i Michał Cieśla nie raz dali się we znaki katowickim miotaczom. Tym razem Michał i Russell będą jednak po stronie rawiaków!

Na temat wzmocnień drużyny wypowiedział się drugi trener katowickiej drużyny Paweł Sitko.

-“Jesteśmy bardzo zadowoleni z wzmocnienia, jakim dla naszego zespołu niewątpliwie będą Michał i Russell. Obaj zawodnicy mają spore doświadczenie, a ich umiejętności z pewnością podniosą wartość naszej drużyny. Russell będzie istotnym punktem rotacji Rawy Katowice w tym sezonie. Nie raz mierzyliśmy się z nim na boisku, więc wiemy na co go stać na górce miotacza i liczymy na to, że dobre występy na tej pozycji zaliczy także u nas. Michał wzmocni infield naszego zespołu. Jestem przekonany, że wprowadzi on dużo spokoju do poczynań naszej obrony, która z tymi zawodnikami w składzie prezentuje się bardzo mocno przed rozpoczęciem sezonu. Obu tych zawodników zapamiętaliśmy także jako solidnych pałkarzy, co miejmy nadzieje poprawi ofensywę naszej drużyny, która często szwankowała w poprzednich latach. Jestem przekonany, że obecność Michała i Russella pozwoli nam dostać się do fazy play off.”

Nowym zawodnikom Rawy Katowice serdecznie gratulujemy decyzji o przyodzianiu rawowskich koszulek i życzymy samych sukcesów w barwach katowickiego klubu. Przy okazji pragniemy z radością nadmienić, że w najbliższym sezonie barwy Rawy Katowice będzie reprezentował jeszcze jeden nowy zawodnik. W drużynie dzieci będzie występował Jordan, syn Russella.

*Zdjęcia w artykule zostały zaczerpnięte z fanpage’a Defenders Częstochowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *