Jon Russell Pross oraz Michał Cieśla zawodnikami Rawy Katowice!

News Pross i Cieśla

Do rozpoczęcia rozgrywek ligowych pozostało już niewiele czasu. Mimo solidnych przygotowań do zbliżającego się sezonu oraz dość licznej kadry zawodniczej, którą zasilili tegoroczni rekruci, trenerzy i działacze Rawy Katowice postanowili wzmocnić zespół. Drużynę Rawy Katowice w roku 2016 będą reprezentować Jon Russell Pross oraz Michał Cieśla. Obaj zawodnicy w ostatnich sezonach byli wyróżniającymi się postaciami zespołu Defenders Częstochowa, który w tym roku nie wystartuje w ligowych rozgrywkach. W przeciągu ostatnich dwóch sezonów trenerzy Rawy Katowice mieli okazje obserwować tych zawodników wielokrotnie.

Baseballiści będą reprezentować zespół Rawy Katowice w rozgrywkach I ligi baseballu oraz w Pucharze Polski. Bogate doświadczenie obu zawodników nie kończy się na zespole Defenders Częstochowa. Jon Russell Pross pochodzi z Stanów Zjednoczonych, dorastał więc w kraju, w którym ludzie uwielbiają baseball. W Polsce Russell oprócz barw Defenders reprezentował także Piratów Władysławowo. Jego przygoda z Piratami trwała w latach 2005-2006. Zawodnik w ostatnich sezonach z powodzeniem występował na pozycji miotacza, może też występować na pozycji środkowozapolowego. Drugi z częstochowian, czyli Michał Cieśla reprezentował w Polsce jeszcze większą ilość klubów. Michał podobnie jak Russell w przeszłości był zawodnikiem Piratów Władysławowo, w których występował w latach 2004-2006. Następnie zawodnik reprezentował barwy zespołu, który aktualnie systematycznie zdobywa medale w rozgrywkach ekstraligi, czyli KSB Wrocław, jego przygoda z wrocławianami miała miejsce w latach 2007-2008. Ostatnim klubem w jakim Michał grał zanim związał się z Defenders Częstochowa był Sheffield Bladerunners. W angielskim zespole Michał występował w latach 2009-2010. Zawodnik z sukcesami może występować na pozycji drugobazowego lub pierwszobazowego. Atutem obu zawodników jest z pewnością ich gra na pałce. Zarówno Russell Pross jak i Michał Cieśla nie raz dali się we znaki katowickim miotaczom. Tym razem Michał i Russell będą jednak po stronie rawiaków!

Na temat wzmocnień drużyny wypowiedział się drugi trener katowickiej drużyny Paweł Sitko.

-“Jesteśmy bardzo zadowoleni z wzmocnienia, jakim dla naszego zespołu niewątpliwie będą Michał i Russell. Obaj zawodnicy mają spore doświadczenie, a ich umiejętności z pewnością podniosą wartość naszej drużyny. Russell będzie istotnym punktem rotacji Rawy Katowice w tym sezonie. Nie raz mierzyliśmy się z nim na boisku, więc wiemy na co go stać na górce miotacza i liczymy na to, że dobre występy na tej pozycji zaliczy także u nas. Michał wzmocni infield naszego zespołu. Jestem przekonany, że wprowadzi on dużo spokoju do poczynań naszej obrony, która z tymi zawodnikami w składzie prezentuje się bardzo mocno przed rozpoczęciem sezonu. Obu tych zawodników zapamiętaliśmy także jako solidnych pałkarzy, co miejmy nadzieje poprawi ofensywę naszej drużyny, która często szwankowała w poprzednich latach. Jestem przekonany, że obecność Michała i Russella pozwoli nam dostać się do fazy play off.”

Nowym zawodnikom Rawy Katowice serdecznie gratulujemy decyzji o przyodzianiu rawowskich koszulek i życzymy samych sukcesów w barwach katowickiego klubu. Przy okazji pragniemy z radością nadmienić, że w najbliższym sezonie barwy Rawy Katowice będzie reprezentował jeszcze jeden nowy zawodnik. W drużynie dzieci będzie występował Jordan, syn Russella.

*Zdjęcia w artykule zostały zaczerpnięte z fanpage’a Defenders Częstochowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *