Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Inauguracja Śląskiej Ligi Baseballu już 12 kwietnia!

Za oknem obserwujemy padający śnieg, spadek temperatury, jednym słowem powrót zimy. Mimo tak ekstremalnych warunków już 12 kwietnia rozpoczną się zmagania w Śląskiej Lidze Baseballu, które zainauguruje turniej organizowany w Skarbimierzu. W drugi weekend kwietnia zwycięzcy ubiegłorocznych rozgrywek ugoszczą na swoim boisku zespoły Rawy Katowice i Defenders Częstochowa. Meczem otwarcia ŚLB 2015 będzie potyczka niepokonanych w poprzednim roku Grabarzy z Rawą Katowice. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 11.00.

Dla podopiecznych Michała Glumińskiego będzie to pierwsze w tym roku spotkanie, a rywalami rywalem będzie drużyna z którą Rawiakom nigdy nie udało się wygrać.

“Zadanie nie będzie proste. Ekipa ze Skarbimierza jest bardzo mocna, co udowodniła w zeszłym roku trzykrotnie ogrywając ekstraligową drużynę Silesii Rybnik. Dodatkowo ze składu na mecz wypadł Robert Hoffman, którego zatrzymały sprawy prywatne. Niestety także mnie zabraknie na turnieju inaugurującym sezon 2015, a drużynę poprowadzi mój asystent Paweł Sitko. Mimo tych osłabień liczę na korzystny występ moich podopiecznych w tym spotkaniu. Ciężko przepracowaliśmy okres przygotowawczy i jestem pewny, że zaowocuje to już w pierwszym meczu. Nie raz udowadnialiśmy, że potrafimy być niewygodnym rywalem nawet dla faworyzowanej drużyny. Po rekrutacji do zespołu dołączyło kilku bardzo wartościowych zawodników, którzy z całą pewnością dostaną szansę pokazania się w tych spotkaniach.” – zdradza nam przed meczem trener Michał Glumiński.

W drugim meczu tego dnia drużyna za stolicy Górnego Śląska zmierzy się z beniaminkiem ŚLB, drużyną Defenders Częstochowa. Ekipa spod Jasnej Góry jest dobrze znana zawodnikom Rawy Katowice, ponieważ byli to ich rywale w grupie południowej rozgrywek pierwszej ligi w roku 2014. Z sześciu rozegranych spotkań ligowych oraz jednego sparingowego katowiczanie wygrali pięć. Drużyna którą prowadzi trener rodem z USA Jon Russell Pross czyni jednak stałe postępy i z meczu na mecz coraz lepiej radzi sobie na baseballowych boiskach.

“Myślę, że czeka nas ciekawe spotkanie. Będzie to pierwszy mecz częstochowian w ŚLB i z całą pewnością będą chcieli dobrze wejść w nowe rozgrywki. Jednak jestem spokojny o swoich zawodników. Musimy dobrze pokazać się w grze ofensywnej i o wynik powinniśmy być spokojni. Do turnieju został jeszcze ponad tydzień i właśnie na ten aspekt gry zwrócimy dużą uwagę.” – dodaje trener Glumiński.

Trzecie spotkanie rozegrane zostanie pomiędzy drużynami ze Skarbimierza i Częstochowy. Zdecydowanymi faworytami będą gospodarze turnieju jednak nie możemy definitywnie przekreślać szans zespołu z Częstochowy. Defendersi także nie próżnowali w okresie przygotowawczym i z całą pewnością postarają się o niespodziankę. Mecz zaplanowano na godzinę 16.00.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na pierwszy turniej Śląskiej Ligi Baseballowej, który odbędzie się 12 kwietnia na boisku przy ulicy Motoryzacyjnej w Skarbimierzu. Emocje gwarantowane!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *