Inauguracja Śląskiej Ligi Baseballu już 12 kwietnia!

Rawa- Grabarze

Za oknem obserwujemy padający śnieg, spadek temperatury, jednym słowem powrót zimy. Mimo tak ekstremalnych warunków już 12 kwietnia rozpoczną się zmagania w Śląskiej Lidze Baseballu, które zainauguruje turniej organizowany w Skarbimierzu. W drugi weekend kwietnia zwycięzcy ubiegłorocznych rozgrywek ugoszczą na swoim boisku zespoły Rawy Katowice i Defenders Częstochowa. Meczem otwarcia ŚLB 2015 będzie potyczka niepokonanych w poprzednim roku Grabarzy z Rawą Katowice. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 11.00.

Dla podopiecznych Michała Glumińskiego będzie to pierwsze w tym roku spotkanie, a rywalami rywalem będzie drużyna z którą Rawiakom nigdy nie udało się wygrać.

“Zadanie nie będzie proste. Ekipa ze Skarbimierza jest bardzo mocna, co udowodniła w zeszłym roku trzykrotnie ogrywając ekstraligową drużynę Silesii Rybnik. Dodatkowo ze składu na mecz wypadł Robert Hoffman, którego zatrzymały sprawy prywatne. Niestety także mnie zabraknie na turnieju inaugurującym sezon 2015, a drużynę poprowadzi mój asystent Paweł Sitko. Mimo tych osłabień liczę na korzystny występ moich podopiecznych w tym spotkaniu. Ciężko przepracowaliśmy okres przygotowawczy i jestem pewny, że zaowocuje to już w pierwszym meczu. Nie raz udowadnialiśmy, że potrafimy być niewygodnym rywalem nawet dla faworyzowanej drużyny. Po rekrutacji do zespołu dołączyło kilku bardzo wartościowych zawodników, którzy z całą pewnością dostaną szansę pokazania się w tych spotkaniach.” – zdradza nam przed meczem trener Michał Glumiński.

W drugim meczu tego dnia drużyna za stolicy Górnego Śląska zmierzy się z beniaminkiem ŚLB, drużyną Defenders Częstochowa. Ekipa spod Jasnej Góry jest dobrze znana zawodnikom Rawy Katowice, ponieważ byli to ich rywale w grupie południowej rozgrywek pierwszej ligi w roku 2014. Z sześciu rozegranych spotkań ligowych oraz jednego sparingowego katowiczanie wygrali pięć. Drużyna którą prowadzi trener rodem z USA Jon Russell Pross czyni jednak stałe postępy i z meczu na mecz coraz lepiej radzi sobie na baseballowych boiskach.

“Myślę, że czeka nas ciekawe spotkanie. Będzie to pierwszy mecz częstochowian w ŚLB i z całą pewnością będą chcieli dobrze wejść w nowe rozgrywki. Jednak jestem spokojny o swoich zawodników. Musimy dobrze pokazać się w grze ofensywnej i o wynik powinniśmy być spokojni. Do turnieju został jeszcze ponad tydzień i właśnie na ten aspekt gry zwrócimy dużą uwagę.” – dodaje trener Glumiński.

Trzecie spotkanie rozegrane zostanie pomiędzy drużynami ze Skarbimierza i Częstochowy. Zdecydowanymi faworytami będą gospodarze turnieju jednak nie możemy definitywnie przekreślać szans zespołu z Częstochowy. Defendersi także nie próżnowali w okresie przygotowawczym i z całą pewnością postarają się o niespodziankę. Mecz zaplanowano na godzinę 16.00.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na pierwszy turniej Śląskiej Ligi Baseballowej, który odbędzie się 12 kwietnia na boisku przy ulicy Motoryzacyjnej w Skarbimierzu. Emocje gwarantowane!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *