Inauguracja sezonu już w sobotę!

Zapowiedź 3 turnieju

Niedawno informowaliśmy o przygotowaniach zawodników Rawy Katowice do rozpoczynającego się sezonu. Już od stycznia baseballiści z Katowic ciężko trenowali by być w pełni formy przed pierwszym spotkaniem w tym sezonie. Okazja do sprawdzenia efektów okresu przygotowawczego nadarzy się już w najbliższą sobotę, kiedy to przyjdzie im się zmierzyć z zespołem Barons II Wrocław w ramach rozgrywek 1 Ligi. Dwumecz, którym Rawiacy zainaugurują sezon odbędzie się we Wrocławiu na nowo powstałym boisku baseballowym przy ulicy Niepodległości. 

Sobotnia potyczka dla obu drużyn będzie także inauguracją całej 1 Ligi. Oprócz wspomnianych już zespołów z Katowic i Wrocławia o prawo awansu do Ekstraligi powalczą także Demony Miejska Górka oraz Yankees Działdowo. Liga zapowiada się bardzo wyrównanie i ciężko na ten moment wskazać faworyta w rozpoczynających się rozgrywkach. W trakcie sezonu każda z drużyn rozegra dwumecz na swoim boisku oraz na wyjeździe z każdym z rywali. W ten sposób każdy z zespołów rozegra 12 spotkań, co pozwoli na obiektywne wyłonienie najlepszej spośród startujących drużyn.

Najbliższy dwumecz pomiędzy Rawą Katowice, a Barons II Wrocław będzie dziewiątą oraz dziesiątą konfrontacją obu zespołów. Większość potyczek odbyło się w ramach rozgrywek 1 Ligi. Do tej pory czterokrotnie z boiska w glorii zwycięstwa schodzili podopieczni Michała Glumińskiego, notując podobna liczbę porażek. W ubiegłym sezonie katowiczanie z sukcesem zakończyli oba rozegrane spotkania, wygrywając odpowiednio 17:10 oraz 12:11. Warto dodać także, że Rawiacy dwukrotnie mierzyli się także z pierwszym zespołem Baronsów. Za pierwszym razem w czasie turnieju towarzyskiego w 2011 roku. Drugi raz los skojarzył obie ekipy w ramach eliminacji do Pucharu Polski dwa lata temu. Oba spotkania wygrali reprezentanci Dolnego Śląska.

Katowiczanie pojadą do Wrocławia wsparci mocną, trzyosobową grupą graczy na co dzień występujących w drużynie Kings Kraków. Jacek Drozd, Norbert Myrek oraz Michał Domaradzki mają pomóc Rawie Katowice w walce na pierwszoligowym froncie. Dodatkowo po raz kolejny, po prawie trzy letniej przerwie żółty trykot przywdzieje na siebie Arkadiusz Michlewski. Niestety w tym dniu trener Michał Glumiński nie będzie miał do dyspozycji drugiego z bełchatowian: Jakuba Osińskiego. Obaj zawodnicy są bardzo dobrze znani i lubiani w Katowicach, ponieważ w latach 2014-2015 mieli okazję udowodnić swoją wysoką wartość grając w barwach Rawy. Wszystkie te wzmocnienia mają pomóc w walce o upragnione Mistrzostwo 1 Ligi.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na boisko przy ulicy Niepodległości 6 we Wrocławiu. Sobotnie widowisko zapowiada się bardzo emocjonująco, a pierwsze spotkanie zaplanowane zostało na godzinę 11.00. Emocje gwarantowane!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *