Inauguracja sezonu już w niedzielę!

Za nami pierwsze spotkania w ramach amerykańskiej ligi Major League Baseball, pora więc aby także nasi baseballiści rozpoczęli zmagania o najwyższe laury. Już w najbliższą niedzielę na boisku w Skarbimierzu zawodnicy Rawy Katowice rozpoczną sezon, a ich pierwszym rywalem w ramach rozgrywek Śląskiej Ligi Baseballu będzie niepokonana w ubiegłym roku drużyna Grabarzy Skarbimierz.

Dla podopiecznych trenera Michała Glumińskiego kwiecień zapowiada się bardzo pracowicie. 12 kwietnia odbędzie się pierwszy turniej Śląskiej Ligi Baseballu 2015, w czasie którego prócz bardzo mocnej ekipy gospodarzy na Rawiaków czekają także zawodnicy drużyny Defenders Częstochowa, dla której będzie to pierwszy występ w regionalnych rozgrywkach. Zespół spod jasnej Góry jest bardzo dobrze znany drużynie ze stolicy Górnego Śląska, ponieważ w ubiegłym sezonie ekipy rywalizowały w grupie południowej 1 Ligi. Jak do tej pory zdecydowanie korzystniejszy bilans mają na koncie baseballiści Rawy Katowice (5-2). Także gospodarze najbliższego turnieju nie są zagadką dla sztabu szkoleniowego drużyny z Katowic.

-“Nasze drużyny mierzyły się ze sobą do tej pory sześciokrotnie, zawsze w ramach Śląskiej Ligi Baseballa. Niestety mimo paru wyrównanych spotkań nie udało nam się jeszcze odnieść zwycięstwa nad tą bardziej doświadczoną i utytułowaną drużyną. Wierze, że to zmieni się już w najbliższą niedziele.” – mówi nam trener Michał Glumiński

Już w kolejny weekend, 19 kwietnia, na baseballistów z Katowic czeka kolejny turniej w ramach regionalnych rozgrywek. Tym razem turniej rozegrany zostanie w Żorach, gdzie oprócz katowiczan przyjadą zespoły Kraków Kings oraz ponownie Defenders Częstochowa. Będzie to drugi z pięciu turniejów jakie w ramach ŚLB rozegrają zawodnicy Rawy Katowice. W rozgrywkach weźmie udział sześć drużyn: BKS Rawa Katowice, Gepardy Żory, Defenders Częstochowa, Silesia Rybnik, Kraków Kings oraz Grabarze Skarbimierz. Jak do tej pory najlepszym wynikiem katowiczan w Śląskiej Lidze Baseballu było trzecie miejsce uzyskane w roku 2013.

-“W tym roku będziemy się starać powtórzyć ten wynik. Stawka jest bardzo silna, a Silesia Rybnik oraz Gepardy Żory to rywale grający na co dzień w najwyższej klasie rozgrywkowej (Ekstraliga). Ubiegłoroczni zwycięscy to także zespół, który ma na swoim koncie liczne sukcesy i z całą pewnością włączy się w walkę o zwycięstwo. ŚLB zapowiada się bardzo ciekawie i myślę, że emocje będą do samego końca rozgrywek.” – dodaje trener Glumiński.

W ostatni weekend kwietnia zawodnicy Rawy Katowice udadzą się do Miejskiej Górki gdzie 26 kwietnia odbędzie się turniej inaugurujący rozgrywki 1 ligi. Tym razem w walce o turniej finałowy rywalami katowiczan będą drużyny Demonów Miejska Górka oraz Baseball II Wrocław. Liga została podzielona na trzy grupy w których rywalizują po trzy drużyny. Po sezonie zasadniczym zwycięzcy grup będą rywalizować o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej – Ekstraligi. W ubiegłym sezonie Rawiacy wygrali swoją grupę, jednak w turnieju finałowym odnieśli dwie porażki i musieli zadowolić się brązowym medalem. Jednak biorąc pod uwagę, że dla Rawy Katowice był to pierwszy start w ramach 1 ligi wynik ten można uznać ze spory sukces.

-“Tym razem walka o awans do turnieju finałowego będzie o wiele trudniejsza. Liga jest większa (w ubiegłym roku było to sześć zespołów), a nasza grupa składa się z dwóch ubiegłorocznych finalistów 1 ligi oraz z rezerw drużyny Ekstraligowej. Jednak mimo to liczę, że ciężko przepracowany sezon przygotowawczy zaowocuje i na koniec sezonu będziemy mogli się cieszyć z kolejnego sukcesu.” – kończy trener Glumiński.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na rozgrywki w których udział wezmą zawodnicy Rawy Katowice, a więc Śląskiej Ligi Baseballu, 1 Ligi oraz Pucharu Polski. O wszystkich zbliżających się wydarzeniach informacje znaleźć można na stronie internetowej klubu oraz na facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *