Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Inauguracja I Ligi już w najbliższą sobotę!

W tym roku na rozpoczęcie rozgrywek pierwszoligowych przyszło czekać aż do drugiej połowy maja. Pierwotnie pierwsza kolejka odbyć miała się już 6 maja, jednak z powodu złych warunków atmosferycznych w ten dzień żadne z zaplanowanych spotkań nie doszło do skutku. Jednak już w najbliższą sobotę, 20 maja, będziemy mogli wreszcie emocjonować się wydarzeniami z boisk na zapleczu Ekstraligi. Na ten dzień zaplanowano dwa spotkania, w Żorach miejscowe Gepardy podejmą Rawę Katowice, natomiast do Osielska uda się drużyna Barons II Wrocław, która mierzyć będzie się z zespołem Piratów Władysławowo. 

Dla podopiecznych Michała Glumińskiego sobotnia potyczka z Gepardami Żory będzie pierwszym meczem w tym sezonie, ponieważ zaplanowany na 3 maja mecz w ramach Śląskiej Ligi Baseballu z drużyną Kings Kraków nie doszedł do skutku. Katowiczanie przygotowania do sezonu rozpoczęli już w styczniu, więc w treningu baseballowym są już od ponad czterech miesięcy. Dzięki poprawie pogody ostatnie tygodnie mogły zostać wykorzystane już w pełni i treningi zyskały na efektywności. Rawiacy zgodnie z przygotowanym planem trenują trzy razy w tygodniu. W tym sezonie nowością jest możliwość korzystania z nowo powstałego tunelu umieszczonego przy ulicy Wróblewskiego, który wyposażony jest w maszynę do narzucania piłek, która znacznie usprawnia przeprowadzanie treningów pałkowania. Weekend katowiczanie tradycyjnie poświęcają na szlifowanie aspektów gry w defensywie, skupiając się na wszystkich jej aspektach.

Zespół z Katowic ciężko przepracował okres przygotowawczy, a efekty będziemy mogli zobaczyć już w sobotnim spotkaniu. Trener Michał Glumiński będzie miał do dyspozycji praktycznie cały skład, jedyną niewiadomą jest na ten moment występ Partyka Michny, który został ukarany zawieszeniem, a sprawa jego odwołania jest w toku. Absencja tego zawodnika byłaby niewątpliwie dużą stratą dla drużyny Rawy, szczególnie jeżeli chodzi o aspekt ofensywy, w której Patryk jest wyróżniająca się postacią.

Drużyna z Żor do rywalizacji na zapleczu Ekstraligi przystępuje w roli jednego z faworytów. Obok drużyny Piratów Władysławowo jest ona faworytem do zdobycia mistrzostwa I Ligi. Zespół ten zakończył ubiegły sezon na pierwszym miejscu w grupie południowej, wyprzedzając właśnie Rawę Katowice oraz Barons II Wrocław. Bój o pierwsze miejsce zespół z Żor miał stoczyć z drużyną Stali II Kutno, jednak mecz nie doszedł do skutku. Warto zaznaczyć jednak, że przed sezonem skład drużyny został mocno przemeblowany, a do Silesii Rybnik odeszli Krzysztof Gołębiewski oraz Przemysław Kruczek, którzy byli ważnymi ogniwami zespołu Gepardów. W ich miejsce pojawiło się za to kilku młodych zawodników, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na seniorskich boiskach. W składzie pozostają jednak nadal bardziej doświadczeni gracze, tacy jak Ariel Reinko oraz Mateusz Mleczko, którzy z będą w tym sezonie stanowić o sile swojego zespołu.

W drugim zaplanowanym na ten dzień spotkaniu rywalizować będą ze sobą drużyny Barons II Wrocław oraz Piratów Władysławowo. Przed pierwszym narzutem faworytem wydają się być zawodnicy z wybrzeża, którzy w tamtym sezonie grali w Ekstralidze, zajmując ostatecznie szóste miejsce w końcowej tabeli, pokazując się jednak z dobrej strony w wielu spotkaniach z mocniejszymi przeciwnikami. Warto zaznaczyć także, że w zespole Piratów występować będzie dwóch zawodników z przeszłością w Rawie Katowice. Jakub Osiński oraz Arkadiusz Michlewski, którzy na co dzień są zawodnikami zespołu KSSP Bełchatów, w sezonie 2014 wsparli rawiaków w ich debiutanckim sezonie w I Lidze. Drużyna z Wrocławia w ubiegłym sezonie zdołała wygrać jedynie jedno spotkanie zajmując ostatnią lokatę w swojej grupie i z całą pewnością w tym roku będą starali się oni poprawić ten wynik. W wielu meczach ubiegłego sezonu toczyli oni bardzo wyrównane pojedynki, ulegając rywalom bardzo nieznacznie, co jednak w końcowym rozrachunku nie dało im szans na korzystny wynik w ligowej tabeli. Trenerzy z Wrocławia w ubiegłym sezonie nie bali się stawiać na młodych zawodników, którzy z meczu na mecz zdobywali cenne doświadczenie, które może zaprocentować już w niedalekiej przyszłości. Czy efekty będziemy mogli zaobserwować już teraz, o tym przekonamy się już w sobotę.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na boisko przy ulicy Minimalne w Żorach gdzie już o godzinie 11.00 katowiczanie zainaugurują sezon 2017. Emocje gwarantowane!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *