Gepardy Żory kolejnym rywalem w ŚLB!

13131735_1167263176652406_5545067149734312659_o

Przełom czerwca i lipca to dla baseballistów Rawy Katowice bardzo pracowity okres. W ubiegłym tygodniu emocjonowaliśmy się pojedynkami z drużyną Ravens Lublin, a już teraz przechodzimy do kolejnej rywalizacji, która będzie miała miejsce 1 lipca na boisku w Żorach. W najbliższą sobotę, na boisku przy ulicy Minimalnej podopieczni Michała Glumińskiego rozegrają kolejny dwumecz w ramach Śląskiej Ligi Baseballu z miejscowymi Gepardami.

Dla obu zespołów będzie to już druga konfrontacja w tym sezonie. Pod koniec maja drużyny spotkały się, także na boisku w Żorach, w ramach rozgrywek 1 Ligi. Pierwszy mecz, mimo wyrównanej rywalizacji do końca piątej zmiany zakończył się pewnym i wysokim zwycięstwem gospodarzy. Katowiczanie natomiast okazali się zwycięzcami drugiego spotkania, za które przyznano im walkower. Niestety mecz zamiast na boisku rozstrzygnął się na korzyść Rawiaków z powodu kontuzji jednego z zawodników Gepardów, w momencie, gdy trener Łukasz Bracha nie miał już możliwości dokonywania zmian. Prowadzący zawody sędzia nie miał innego wyjścia jak właśnie w ten sposób zakończyć zawody. Oba zespoły mają więc sobie coś do udowodnienia. Katowiczanie szansę na zwycięstwo w pierwszym spotkaniu stracili w samej końcówce, notując ostatecznie wynik znacznie gorszy niż prezentowana przez nich tego dnia forma. Żorzanie będą chcieli powetować sobie ligową porażkę, która w ostatecznym rozrachunku może okazać się bardzo bolesna.

Do tej pory zespół Rawy Katowice w Śląskiej Lidze Baseballu zanotował tylko jedno zwycięstwo przy czterech porażkach. O ile przegrana w starciu z Silesią Rybnik nie przynosi wstydu, to już konfrontacje z drużynami Kings Kraków i Ravens Lublin nie napawają optymizmem. Katowiczanie zanotowali w nich tylko jedno zwycięstwo (w starciu z Kings Kraków), prezentując bardzo nierówną formę. W ostatnich spotkaniach z beniaminkiem regionalnej ligi Rawiacy występowali w nieco osłabionym składzie, a szansę na grę otrzymali mniej doświadczeni zawodnicy. O ile w pierwszym spotkaniu nie udało się podjąć walki, to już drugi mecz dostarczył emocji. Baseballiści Rawy starali się dogonić rywali, notując bardzo dobrą końcówkę spotkania, jednak ostatecznie, Ravens okazali się lepsi o dwa obiegi. W tą sobotę do składu wrócą już Paweł Sitko oraz Patryk Michna, a dodatkowo cieszyć może fakt, że także pozostali zawodnicy będą do dyspozycji trenera Glumińskiego.

Żorzanie na ten moment mają rozegrane cztery spotkania w Śląskiej Lidze Baseballu. Dwa pewne zwycięstwa z drużyną Ravens Lublin oraz jedno z Silesią Rybnik dają im aktualnie trzecie miejsce w ligowej tabeli. Gepardy jedynej porażki doznały w rewanżowym spotkaniu z Silesią Rybnik. Drużyna prowadzona przez Łukasza Brachę prezentuje się bardzo dobrze w tym sezonie, nawiązując wyrównaną walkę z faworyzowaną drużyną z Ekstraligi. Przed zakończeniem sezonu zasadniczego ŚLB stają się oni naprawdę groźnym rywalem dla graczy z sąsiedniego miasta, z którymi na pewno podejmą walkę w fazie play off.

Wszystkich kibiców baseballu serdecznie zapraszamy na boisko przy ulicy Minimalnej w Żorach już w najbliższą sobotę. Pierwsze spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:30, a drugie zaplanowane zostało na 13.00. Emocje gwarantowane!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *