Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Feniksy mistrzami I Ligi, Stal i Centaury w finale Ekstraligi!

Po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej rozgrywki baseballowe nabierają tempa. Wraz z nadejściem września na boiskach rozpoczęła się walka w decydującej o mistrzostwie fazie sezonu. Za nami niedawne emocje związane z Pucharem Polski, ale to nie jedyne emocje jakich dostarczył ten miesiąc. Rozegrane zostały mecze półfinałowe fazy play off Ekstraligi oraz turnieje finałowe zaplecza najwyższej klasy rozgrywkowej.

W spotkaniach decydujących o awansie do finału Ekstraligi zespoły rywalizowały w systemie do trzech zwycięstw. Jako pierwszy rozstrzygnięty został półfinałowy pojedynek między Stalą Kutno i Dębami Osielsko, który zakończył się już po trzech spotkaniach. W każdej konfrontacji lepsza okazała się być drużyna z Kutna, która wygrała kolejno 9:3; 16:6; 7:1. Co ciekawe były to dla zawodników Stali pierwsze wygrane jakie w tym sezonie odnieśli z przeciwnikiem z Osielska. Drugi półfinał był bardziej wyrównany, a o prawo gry o mistrzostwo rywalizowały w nim zespoły Centaurów Warszawa i Baseball Wrocław. Po dwóch pierwszych meczach rozegranych w stolicy stan rywalizacji był remisowy. Na inaugurację Centaury wygrały 9:1, by już następnego dnia uznać wyższość rywali w stosunku 5:1. Rywalizacja przeniosła się do Wrocławia i wydawało się, że to właśnie baseballiści z tego miasta staną się faworytem rywalizacji. Jednak to warszawiacy okazali się być lepsi w trzecim i czwartym meczu (6:3; 6:0) i to oni staną do rywalizacji o mistrzostwo polski.

Emocji nie zabrakło także w rozgrywkach pierwszoligowych. 12 września rozegrano turniej o miejsca 4-6. Na boisku w Kutnie do rywalizacji stanęły zespoły, które zajęły drugie miejsca w swoich grupach: Yankees Działdowo, Stal II Kutno oraz Demony Miejska Górka. Dwa zwycięstwa w turnieju odniosła drużyna z Działdowa i to ona mogła cieszyć się z zajęcia czwartego miejsca w końcowej klasyfikacji. Piąte miejsce przypadło Stali II Kutno, która wygrała jeden mecz, a szóste Demonom Miejska Górka.

Następnego dnia, a więc 13 września, także na boisku w Kutnie rozegrany został finałowy pojedynek na zapleczu Ekstraligi. Baseball II Wrocław, Feniksy Warszawa oraz Piraci Władysławowo starły się w turnieju, którego stawką był awans do elity. Warto nadmienić, iż każdy z finalistów w sezonie zasadniczym wygrał wszystkie swoje spotkania. W pierwszym spotkaniu, które jak się później okazało decydowało o mistrzostwie, ubiegłoroczni zwycięscy, a więc Feniksy Warszawa podejmowali Piratów Władysławowo. Po wyrównanym, pełnym emocji pojedynku lepsi okazali się być zawodnicy z Warszawy, którzy pokonali rywali 9:7. Kolejne mecze nie przyniosły już takich emocji, a obie drużyny pewnie wygrały z trzecim finalistą, a więc drużyną Baseball II Wrocław. Piraci pokonali rywali 11:0, a Feniksy 14:4, dzięki czemu to właśnie drużyna Feniksów mogła cieszyć się z obrony tytułu najlepszej drużyny I Ligi. Oprócz warszawskiej drużyny prawo gry w Ekstralidze wywalczyli także Piraci Władysławowo.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do dalszego śledzenia rozgrywek, w których emocji na pewno nie zabraknie. Przed nami finałowe starcie w Ekstralidze, a także turniej I Ligi o miejsca 7-9, w którym udział weźmie drużyna Rawy Katowice.

*W banerze na stronie głównej wykorzystaliśmy loga: Piratów Władysławowo, Stali Kutno, Centaurów Warszawa, oraz Feniksów Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *